İstanbul/Türkiye
0850 307 7587
Bizi Takip Edin

Yeni Yılda Markanız İçin Yapılması Gerekenler

Yeni Yılda Markanız İçin Yapılması Gerekenler

Yeni Yılda Markanız İçin Yapılması Gerekenler

Yeni yılın gelmesiyle birlikte bir çok işletme ve marka yeni yılın kapanışını yaparken bir yandan da yeni yılın planlarını oluşturmaya başlamış durumda olduğunu söyleyebiliriz. Tabii yeni başlangıçların da yapıldığı bu yılda girişiminiz ve markanız için yapmanız gerekenleri kısaca anlatmak istedik.

Yeni Yılda Markanız İçin Yapılması Gerekenler

Yeni Yıl Yeni İş Planı

Başlıkta da belirttiğimiz gibi yeni yıl yeni iş planı diyebiliriz fakat süre gelen iş planınız eğer sizlere ve markanıza iyi geliyorsa tabii ki tamamen değiştirmek zorunda değilsiniz fakat planlarınızın etkisinin azaldığını ve yeni bir plan denemeye hevesli iseniz tamamen iş planınızı değiştirebilir veya iş planınızı en güncel verilerinizle beraber güncelleyerek markanızı bulunduğu konumdan yukarıya taşıyacak şekilde belirli planlar gerçekleştirebilirsiniz. Diperweb olarak tavsiyemiz büyük markaların izinden gitmeniz ama kendi farkınızı yaratarak bunu ilerletmenizdir. İnternet dünyasında en önemli konu veya konum markanızı veya girişiminizi en iyi şekilde tanıtmanızdır.

Reklam Reklam Reklam! Tanıtım Tanıtım Tanıtım!

Evet üç kere tekrarladık çünkü önemini ve akılda kalması gerektiğini vurgulamak istedik. Ülkemize baktığımızda internet dünyasında gezinirken sürekli karşımıza Trendyol, Hepsiburada ve çeşitli büyük markaların reklamlarını ve hatta indirim kampanyalarında saldırgan bir tavır sergileyerek büyük indirimlerin 7’den 70’e duyulması için metro istasyonlarındaki reklam alanlarından tutun, tv ve radyo reklamlarına kadar reklamlarının yayınlandığını bilmekteyiz. Peki Neden? Çünkü günümüz dünyasında bağırmadığınızda ve burdayım demediğinizde iş yapma oranınız hiçe yakın diyebiliriz. Geçmişten süre gelen ve popüler bir marka veya yapıya sahip değilseniz mutlaka en çok miktarda tanıtım ve reklam için bütçe ayırmanız gerektiğini söyleyebiliriz.

Farkınızı Hissettirin ve Bahsedin

Marka ve girişimler tasarımlarından, işleyişlerinden ama aslında en çok diğer markalardan ayrılan farklarından dolayı bir kere de olsa tercih sebebi olmaktadır. Günümüz Türkiyesinde en büyük problem alım gücünün düşük olması fakat sizlerin kar marjı düşmeden veya az bir kayıpla yapacağınız indirim kampanyaları ve hizmetinizde ödün vermemeniz durumunda diğer marka ve işletmelerden ayrılan bir yapıya direk erişebilirsiniz fakat bu kısa süreli bir fark yaratacağından dolayı markanız ve girişiminizin kısa süreli yerine uzun süreli çözüm ve plana ihtiyacı vardır. Asıl yapmanız gereken ise markanızı Starbucks, Samsung, Apple, Xiaomi gibi konumlandırma üzerine yani marka hikayesi üzerine olmalıdır. Markanıza bir değer yükleyecek şekilde hareket etmeniz durumunda kısa vadeli olmasa da uzun vadeli olarak işe yarayacağını belirtebiliriz.

Related Posts
Sohbet Başlat!
Size hemen yardımcı olabiliriz?
Merhaba
İşletmenizi veya markanızı hemen dijitalleştirelim!