İstanbul/Türkiye
0850 307 7587
Bizi Takip Edin

Wordpress Web Site Güvenlik Önlemleri

WordPress Web Site Güvenlik Önlemleri

WordPress Web Site Güvenlik Önlemleri

Günümüz teknolojilerin gelişmesiyle beraber edineceğiniz ve ziyaret ettiğiniz web sitelerininde korunmasının gerektiğini belirtmeliyiz. Çünkü herhangi bir site de bulunan güvenlik açığının sizin ziyaret etmeniz ile birlikte IP adresiniz, MAC adresiniz gibi bilgilerinizle beraber hash verinize erişmesiyle yapılabileceklerin tahmini edilemez bir durum doğurabilir.

Web sitenizin altyapısı WordPress tabanlı ise alınabilecek güçlü önlemler ile birlikte hem web sitesini hem de sitenizi ziyaret edenleri etkili şekilde korumuş olursunuz. Ama hack dünyasında dönen bir söz ile bunun hiç bir zaman teminat altında olmadığını belirtelim. Çünkü hiç bir sistem güvenli değildir 🙂

Şimdi ise WordPress altyapısına sahip web sitenizde alabileceğiniz önlemlerle alakalı listemizi detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

  • Hosting firmanızı güvenilir tercih edin. Hakkında araştırma yaparak müşteri yorumlarına bakın.
  • Tema ve eklentilerinizin açıklarına dikkat edin.
  • Admin panelinizi anahtar kelimelerden herhangi biriyle değiştirin.
  • Web siteniz için bu yazımızda önerdiğimiz güvenlik eklentisini kullanabilir veya popüler güvenlik eklentilerinden birini tercih edebilirsiniz.
  • Saldırı yapan IP adreslerini tespit ederek güvenlik eklentisinden Blacklistinize ekleyin.
  • Her ihtimale karşı web sitenizin yedeğini edinin.
  • WordPress ve eklentilerinizi her daim güncel tutun.
  • SSL sertifikası edinin böylelikle verilerin üçüncü taraflara geçmesini önlemiş olursunuz.

Wordpress Güvenlik Önlemleri DiperwebWordPress Web Site Güvenlik Testi

WordPress altyapısına sahip bir web siteniz varsa ve güvenlik açısından endişe ediyorsanız ilk öncelikle bir test gerçekleştirmeniz en doğrusu olacaktır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi güvenlik açıkları ve ekstra güvenlik önlemleri eklenti mağazasından edineceğiniz güvenlik eklentileri ile giderebilirsiniz.

Aşağıdaki linke tıkladığınızda ve boş kısıma URL’nizi yazdığınızda web sitenizi baştan aşağı tarayarak güvenlik derecesini sizlere iletmiş olacaktır.

Güvenlik Testi : https://sitecheck.sucuri.net/

Diperweb olarak wordpress altyapısına sahip web sitelerinde gerekli güvenlik önlemleri her daim üst düzeyde gerçekleştirilir.

Related Posts
Sohbet Başlat!
Size hemen yardımcı olabiliriz?
Merhaba
İşletmenizi veya markanızı hemen dijitalleştirelim!