Skip links
Wordpress Nedir WP Bakery Nedir Elementor Nedir

WordPress Nedir? WpBakery Nedir? Elementor Nedir?

Günümüzde hızın ve çözümün daha değer kazandığı ve bir çok kurulabilecek sisteme uyum sağlayan WordPress hakkında bilgi edinmek için doğru yerdesiniz. Çünkü WordPress 3.0’dan güncel sürüme kadar deneyimlemiş olarak gelişimi hakkında ve sistem hakkında detaylı bilgi vereceğiz. WordPress gelişimiyle beraber web site tasarımı gerçekleştiren tasarımcı, kullanıcı arayüz ve deneyim geliştiren tasarımcıların işini kolaylaştıran WpBakery ve Elementor eklentilerine de değineceğiz.

WordPress Nedir?

WordPress ‘in temelleri 2001’e dayansa da aktifliği ve günümüzde popüler olması 2017 yılından itibaren başlamış olup daha da yükselerek devam etmektedir. CMS olarak kabul edilen WordPress GPL lisansına sahip olmakla beraber PHP dilini ve MySQL veritabanı teknolojisini kullanmaktadır. Kişisel blog’dan e-ticaret’e aklınıza gelebilecek her türlü web site kurulumu gerçekleştirilebilmektedir. Pandemi ile birlikte hatta online kurslar için geliştirilen tasarım ve eklentiler ile eğitim verebilir ve eğitim alabilir bir platform kurabiliyorsunuz.

Wordpress Nedir?

“İşi bitirdiğiniz zaman sayfanız o kadar zaman harcamayı gerektirmeyen bir basitlikte görünüyorsa, işinizi başarıyla yapmışsınız demektir.”

Brady Clark

Özel yazılım haricinde istediğinizi yapabildiğiniz bu altyapı sistemi dünya’nın %64,4’ü tarafından kullanıldığı hesaplanmaktadır. Bir çok kez kullandığımız bu altyapı sistemi Google tarafında, Facebook tarafında en olumlu sonuçlar ve gelişmeler aldığımız sistemlerden biri olduğunu kesinlikle söyleyebiliriz.

SEO hizmetinde de verimlilik konusunda iyi olan bu sistem işletmeniz, kişisel markanız ve markanız için ideal olabilecek düzeyde kullanılabilirliğe sahiptir.

Web site tasarımı hizmetinde Diperweb’i seçtiğinizde sizlere sunduğumuz ve sunacağımız ayrıcalıklar için “Web Site Tasarımı” hizmet sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

WpBakery Nedir?

WordPress tarafından eklenti olarak kullanılabilen WpBakery çok etkin bir şekilde kullanılabilen ve kullanıcı dostu arayüzü ile işlemlerinizdeki iş yükünü azaltan bir yapı ile lisanslı bir şekilde satılmaktadır.

WpBakery Elementordan farklı olarak benzeri olmayan sayfaların tasarlanması için içerik blokları sistemini kullanmaktadır. Her içerik bloğu, sayfanın herhangi bir yerine sürüklenip bırakılır. İçerik blokları 40’dan fazla öğeye sahip olmasıyla beraber hem arka planda hem de ön planda tasarımı uçtan uca gerçekleştirebilirsiniz. WpBakery’nin sahip olduğu içerikler size yeterli gelmiyorsa WordPress teması satın alıp indirip kurabilir veya çeşitli eklentiler ile içerik konusunda çeşitlilik sağlayabilirsiniz.

Elementor Nedir?

Elementor basit, anlaşılır ve kullanılabilirliği sayesinde hızla popülerlik kazanan eklentilerden biridir. Elementor PRO versiyonu ile yüksek kaliteli web siteleri veya web site çeşitleri oluşturabilir ve yayınlayabilirsiniz. Ücretsiz Elementor ile de bunu sağlayabilirsiniz fakat araç azlığından dolayı istediğinizi elde etmeniz daha uzun sürebilir. Fakat herhangi bir beğendiğiniz tema ile kullanabilir veya WordPress eklenti alanından “Elementor” olarak arattığınızda araçlarınızı arttıracak ekstra eklentilere sahip olabilirsiniz.

Elementor Nedir?

Figma, Adobe XD gibi programlarda gerçekleştirilen tasarımlarınızı da sorunsuz aktarabileceğiniz bu arayüz aracı kullandığı yapısı sayesinde SEO, Google ve Facebook gibi analiz ve veri çekebilen oluşumlarla uyumluluğu daha yüksektir. Ayrıca bu yapısından dolayı web sitesinin açılma hızı Wpbakery arayüz aracına göre daha hızlı olmaktadır.

Diperweb olarak sizlere tavsiye edebileceğimiz “Elementor” eklentisidir. Ücretsiz sürümü ve tema kullanımı ile eğer Web Site Tasarımcısı, UI / UX Tasarımcısı iseniz kullanmanızı ve tasarımlarınızı gerçekleştirmenizi tavsiye etmekteyiz.

Son Olarak…

Şimdilerde satış ve kar için Wix, GoDaddy, İsimTescil vb. firmalar kendin yap web kılavuzları sunsa da özel olarak geliştirilen veya yapılan özellikle “Tasarımcı Gözü” dediğimiz yetkinlik ile kullanılan WordPress, Figma, Adobe XD araçlarıyla yapılan web siteleri bir olması mümkün değildir. Bu yüzden Wix, GoDaddy, İsimTescil vb. firmaların sundukları bu araçları kullanmamalısınız.

Aslında sorun-çözüm noktasında hareket edilmesi durumunda bu gibi web kılavuzları sizlere vakit kaybı, estetik kaybından ve asıl önemli olan nokta müşteri kaybından başka bir durum katmayacaktır. Böylelikle sizin istediğiniz sorun-çözüm yerine sorun-sorun oluşacak ve sonrasında pes edip bu alanın profesyonelleri ile çalışmayı sürdürmeye karar vereceksiniz.

Diperweb sizlere Web Site Tasarımı hizmetinde hiç bir yerde sunulmayan hizmetleri sunmayı hedeflemektedir. Çünkü müşterilerimizden aldığımız geri dönüşlere göre hizmetimizi şekillendirmekteyiz.

Leave a comment

twenty − 8 =