İstanbul/Türkiye
0850 307 7587
Bizi Takip Edin

Wordpress Nedir? Elementor ve WpBakery Nedir?

WordPress Nedir? Elementor ve WpBakery Nedir?

WordPress Nedir?

WordPress altyapısı ile oluşturulan web sitelerinin internet dünyasında %40 oranına ulaşmasıyla anahtar kelime oranlarına da baktığımızda wordpress altyapısının SEO konusunda da başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Konumuzun özünden bahsedecek olursak WordPress bir çok web sitesinin oluşturulabileceği bir altyapı olarak tanımlayabiliriz. Vikipediye göz atacak olursanız bir CMS (İçerik Yönetim Sistemi) olduğunu okuyabilirsiniz fakat günümüzde isviçre çakısı gibi nereden tutarsanız onu elde edebilir duruma getirebiliyorsunuz 🙂

Wordpress Nedir Diperweb
WordPress Nedir Diperweb

Elementor Nedir?

Elementor wordpress altyapısının içerisine kurulabilen ve web sitesinin düzenlenmesinde rol alan bir eklenti diyebiliriz. Çeşitli özellikleri ve basitliği nedeniyle adeta parlayan bir yıldız gibi bir çok alanda görülmeye başlanmıştır. Elementor PRO versiyonu ile ince eleyip sık dokuduğunuzda tam profesyonel bir web sitesini sahip olabilir ve tasarlayabilirsiniz.

Bu eklentinin en önemli özelliklerinden diyebileceğimiz düzenlerken düzenlenen nesnedeki değişikliği görebileceğiniz canlı mod diyebiliriz. Elementor ile elde edebileceğiniz sitenizde oluşturduğunuz sayfalarınızın değişiklik geçmişi, geniş bir hazır şablon örnekleri ve benzersiz öğelerle birlikte kullanıcılara imkan sağlamaktadır.

Ücretli ve ücretsiz süürümleri arasında farka bakacak olduğumuzda ücretli sürümde daha çok widget olacağını belirtebiliriz. Elementor ücretli versiyonunda sosyal simgeler, Facebook widgetları, menü bağlantıları, görsel döngüler, harekete geçirici düğmeler, yıldız derecelendirmeleri gibi çeşitli birçok işlevi elde edebilirsiniz.

Elementor eklentisi bir çok WordPress temalarıyla tamamen uyumlu olduğunu söyleyebiliriz. Böylelikle eşsiz tasarımlarınızı bu eklenti ile birleştirebilmeniz mümkündür.

Elementor eklentisiyle gelen özelliklerin veya öğelerin yetersiz gelmesi durumunda Plus Addons for Elementor, Jet Plugins, Stratum Widgetları gibi ek eklentiler ile birlikte daha fazlasına ulaşabilir durumda olacaksınız.

Elementor Artı Özellikleri

 • Çok sayıda özelliklerle birlikte seçenekler mevcut.
 • Canlı mod ile birlikte yaptığınız değişikliği anında elde edebilirsiniz.
 • Ücretsiz sürüm yararlı özelliklerle doludur.
 • Sonradan oluşabilecek ve web sitesinin kilitlenmesine yol açabilecek herhangi bir kısa kod mevcut değildir.

Elementor Eksi Özellikleri

 • Başlık özelleştirme seçenekleri sınırlıdır.
 • Beyaz etiketleme mevcut değildir.

Elementor Nedir? DiperwebWPBakery Nedir?

Eski adı Visual Composer olan bu eklenti artık WPBakery ismi ile marka elini güçlendirmeye çalışmaktadır. WordPress’in ilk sayfa düzenleyici ve oluşturucularından biri olduğunu söyleyebiliriz. Visual Composer’ın ticari markası artık olduğundan tamamen farklı ve başka bir eklenti olan Visual Composer Website Builder için kullanılmakta olduğunu belirtebiliriz. WPBakery elde etmek istiyorsanız eğer CodeCanyon web sitesinden satın alabilirsiniz.

WPBakery ile benzersiz tasarımlar elde etmek için içerik bloklarına sahip olduğunu belirtebiliriz. Belirli sayfa oluşturucuları bunlara widget bazıları ise modüller olarak atıfta bulunmaktadır.

WPBakery eklentisinde blocklarının içerisinde bulunanlara içerik öğeleri olarak isimlendirilmiştir. Yerleştirilen ve özelleştirilen her içerik bloğunu oluşturduğunuz sayfaların herhangi birine ve herhangi bir sayfanızın yerine sürüklenip bırakılabilir yapıdadır. Çizelgeler ve video oynatıcılar, sosyal medya düğmeleri, resim döngüleri, metin blokları gibi 45’den fazla WPBakery içerik öğesinden bazıları bunlar gibidir.

WPBakery Nedir DiperwebWPBakery’nin önemli özelliklerinden biri de arka tarafta sitenizi tasarlayabilir ve ön tarafta da düzenleme yaparak anında değişiklikleri görebilirsiniz. WPBakery sizler için yeterli düzeyde değilse Ultimate WPBakery ve Composium gibi eklentiler ile seçeneklerinizi arttırabilirsiniz.

WPBakery Artı Özellikleri

 • Üçüncü parti uzantıları edinmeden bile kullanabileceğiniz çok sayıda öğe bulunmaktadır.
 • Çok sayı da şablon mevcuttur.

WPBakery Eksi Özellikleri

 • Çok fazla özelleştirmenin yer alması çok fazla kafa karışıklığı yaşatabilir.
 • Eklentinin devre dışı bırakılması ile kullanmayı bırakırsanız birden fazla kısa kod ile karşı karşıya kalacaksınız.
 • Ücretsiz bir sürümü mevcut değildir.
 • En hızlı sayfa oluşturucu değildir.

Diperweb olarak wordpress altyapısını kullanırken popüler sayfa düzenleyicisi kullanmayı önemsiyoruz. Diperweb ile edineceğiniz web tasarım hizmetinde tamamen pürüssüz ve güvenli bir web sitesine sahip olabilirsiniz.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Sohbet Başlat!
Size hemen yardımcı olabiliriz?
Merhaba
İşletmenizi veya markanızı hemen dijitalleştirelim!