İstanbul/Türkiye
0850 307 7587
Bizi Takip Edin

Wordpress Bileşenleri Eski Haline Döndürme

WordPress Bileşenleri Eski Haline Döndürme

WordPress Bileşenleri Eski Haline Döndürme

WordPress’in bir çok güncellemelerle getirdiği yeniliklerden biri olan ve bir yenisi olan bileşenlerin yeni tasarıma alışamayan bir çok kullanıcının tercih ettiği klasik bileşenlere dönmek için yazımızda bahsettiğimiz yöntem ile dönebilirsiniz.

Wordpress Klasik Bileşen EklentisiWordPress Bileşenleri Eski Haline Nasıl Döndürülür?

WordPress 5.8 sürümüyle birlikte blok bileşenlerin aktifleşmesi durumunda WordPress’e özel geliştirilen temalarda desteğin olmaması, uyumsuz çalışması ve ve sorun oluşturmasından kaynaklı olarak bir çok kullanıcı bu durumdan şikayetçi olduğunu belirtebiliriz.

Bileşenleri eski arayüzünde kullanmak için bir eklenti edinmeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Bu eklentiyi web sitenize kurduktan sonra kendisi otomatik olarak ayarlamaları gerçekleştirip sizlere kolaylık sunmaktadır.

Bileşenlerin eski haline getirilmesindeki sebebin karmaşık bir yapıya sahip olan blok bileşen tasarımının kullanıcı deneyimini karşılamamasından kaynaklandığını söyleyebiliriz.

Wordpress Bileşenleri Eski Haline DöndürmeWordPress Classic Widgets Eklentisi

Yeni sürüm ile birlikte yeni blok bileşenler tasarımından kullanışlı klasik bileşen arayüzüne geçiş için WordPress Classic Widgets eklentisini kurmanız durumunda bileşenlerinizi eskisi gibi kullanabileceksiniz.

Eklentiyi edinmek için WordPress panelinde Eklentiler > Yeni Ekle dediğinizde ve arama kısmına ismini yazdığınızda eklentiyi tamamen edinebilirsiniz ve eğer isterseniz aşağıdaki linkten edinebilirsiniz.

Eklenti Linki: https://wordpress.org/plugins/classic-widgets/

Etkinleştirmeden sonra eklenti istediğiniz gibi işler duruma gelecektir. Diperweb olarak her daim internet kullanıcılarına ve müşterilerimize yardımcı olmayı hedeflemekteyiz.

Related Posts
Sohbet Başlat!
Size hemen yardımcı olabiliriz?
Merhaba
İşletmenizi veya markanızı hemen dijitalleştirelim!