Web Tasarım Nedir Ne Değildir?

İnternet dünyasında bulunan her bir site amacına yönelik olarak yapıldığı takdirde her dalda bilgilendirici içeriklere sahiptir. Dünya çapında websitelerini incelediğimizde websitelerin arkasında oluşturulan belli kodlar sunucular tarafından belirli bir anlam yüklendikten sonra gördüğümüz grafiksel ve yazı tipleri bütününe web tasarımı diyebiliriz. Bu websitelerine tarayıcı dediğimiz ve sitenin adını yazdığımızda ulaşabileceğimiz kadar hızlı ve kolaydır.

Web Tasarım bir sitenin temel taşlarının belirli bir hayal gücü ve düzene göre oturtulup oluşturulan şablon ile birlikte sektörünüze ve amacınıza yönelik hedef kitlenizin websitesini sağlıklı ve hızlı bir şekilde ziyaret etmesiyle internet ortamında tıklanma oranınızı çeşitli teknikler ile birlikte (seo,sem,backlink) arttırarak daha çok sitenizle ilgilenebilecek hedef kitlelere ulaşabilir ve ticari amaçlı olan bir kuruluşsanız müşteri sayınızı gözle görülebilir bir şekilde arttırabilirsiniz.

Örneğin bulunduğunuz il İstanbul olduğunu düşünelim. “Web Tasarım İstanbul” google da arattığınız da karşınıza çıkan bir websitesine tıkladığınızda ve siteyi gezdiğinizde beğendiğiniz için web tasarımcı ile iletişime geçtiğinizi varsayalım. Web Tasarımcıya istediğiniz gibi bir websitesini tarif ettikten sonra ekonomik bir fiyatta anlaştınız ve hızlı bir şekilde siteniz size teslim edildi. Sonrasında ise SEO ve SEM çalışması istediğinizi ve iki anahtar kelime belirttiğinizi düşünelim. Belirli bir vakitten sonra iki kelimede de birinci sayfa da görüntülendiğinizi farkettiniz ve websiteniz aracılığı ile müşteri sayısında bir artış olduğunu gözlemlediniz. Peki bunun ana unsurlarından biri nedir?

Web Tasarım,Web Tasarım İstanbul

Tabii ki de hazırlattığınız ve belirli ücret karşılığında tasarımcı tarafından hazırlanan Web Tasarım olarak adlanlandırdığımız şablonun beğenilmesi ve yapılan teknik çalışmanın olumlu sonuç vermesiyle hedef kitlenizin sizi keşfetmesi ve almak istediği ürün ya da hizmeti sizden uygun bir biçimde temin edebileceğini düşünmesiyle size ticari olarak kazanç sağlamış oldu.

Teknoloji ve dijital dünyanın hayatımıza hızla girmesi ile birlikte artık yol sorma veya adres tarifini kağıda detaylı çizme dönemi kapandı diyebiliriz. Çünkü Google Benim İşletmem özelliği ile birlikte websitenizi ve konumunuzu kaydettikten sonra akıllı telefonlardan açılan harita uygulaması veya internet tarayıcısında işletmenin adını arattığında yol tarifi al dediğimizde müşteri işletmenize ulaşmak adına harita özelliğini kullanmış oluyor böylelikle bir başka noktadan da müşteri kazanma potansiyeliniz doğmuş oluyor.

Leave a Reply

four × three =

Adres

İkitelli OSB Mah.
Milas Cad.
No:7-11 Başakşehir
İstanbul

T: 08503077587
E: info@diperweb.com

Hizmet Sözleşmesi