İstanbul/Türkiye
0850 307 7587
Bizi Takip Edin

Web Tasarım Hizmetleri

Web Tasarım Hizmetleri

Web Tasarım Hizmetleri

Web Tasarımı öncelikli olarak açıklamamız gerektiğini düşünmekteyiz. Web tasarım bir marka veya işletmenin genel yapısına uygun, sektörüyle bağlantılı bir şekilde internet ortamında dijital kimlik olarak tanımladığımız web sitelerinin oluşturulması ve bu web sitelerinin oluşturulurken kullanılan tasarım dilinin bir web tasarım uzmanı tarafından planlanması ve sektörüne göre ölçeklendirilmesi olarak tanımlayabiliriz. Web sitesini bir otomobil şasesine benzetirken web tasarımın bütününü ise bir otomobile şekil veren ve bizim güzel görmemizi sağlayan parçalar bütünü diyebiliriz.

Web Tasarım hizmetlerini web sitelerini oluşturan kodlama dillerinde veya bunların oluşmasında işe yarayan deneyim,bilgi ve programların bütününe son derece hakim olan kişiler tarafından oluşturulmasını sağlayan kişi veya kişilerin sunduğu hizmetler bütünü diyebiliriz.

Tabi bu kişilerin oluşturduğu bir ajans veya firmalar olabilmektedir. Diperweb ise yeni bir start-up olarak müşterilerine hizmet sunan ve bu hizmetin kaliteli olması için bilgi ve tecrübelerinin sınırlarını kullanıp bunun üstüne bilgi ve tecrübelerini her daim geliştirmeye odaklı bir ekip olduğunu bildirmek isteriz.

Web tasarım hizmetlerinde dikkat edilmesi gereken 3 ana unsur sayabiliriz. Gelin beraber bunlara bakalım;

Web Tasarım Hizmetleri Diperweb1- Responsive Tasarım

Günümüzde web sitesinin oluşturulurken veya oluşturulmadan önce planlamasında mutlaka responsive tasarım olacağına dair veri bulunmaktadır. Responsive tasarımdan kısaca bahsedecek olursak bir web sitesinin internet bağlantısı bulunan ve bir işletim sistemine sahip tüm cihazlarda görüntülenmesinin nizami bir şekilde kullanıcı dostu olarak oluşturulması diyebiliriz. Buraya tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

2- Güvenlik

Günümüzde internetin ve teknolojinin ilerlemesinden kaynaklı olarak bir çok teknolojide açıkların bulunabileceğini ve bunun son kullanıcı için risk taşıdığını belirtmek isteriz. Kurumsal web sitelerinde nelerin alınabileceğini düşünüyorsunuz değil mi? Aslında bir çok şey ele geçirilebilir ve değer eden verileri elde edebilirsiniz.

Web sitesini ziyaret eden insanların meta bilgilerini elde edebilir ve bunlarla ilgilenen şahıs veya firmalara satışının yapılması durumunda o kişiye özel reklamların oluşturularak satın alım alışkanlıkları ile oynayabilirsiniz…. Bi dakika? Bu çok tanıdık 🙂 Tek farkı Google bizden bunları kendi rızamız ile elde etmektedir. Bunları bizim rızamız olmadan websitemizden çalmak isteyenlere karşı çeşitli kodlar ile önlem alabilir, wordpress altyapısını kullanıyorsanız güvenlik eklentileri ile web sitenizi bir kaleye çevirebilirsiniz. E-Ticaret sistemlerinde ise güvenliğin en yüksek seviyeye yakın düzeyde olması gerektiğini belirtmeden edemeyiz. Woocommerce eklentisiyle e-ticaret kurmanız durumunda yukarıda bahsettiğimiz eklentiler kavramı sizin için yeterli olacaktır. Bununla ilgili yardım almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

3- SEO Uyumluluğu

Tasarlanan web sitenizin mutlaka Google tarafından tanınacak çeşitli kriterlere sahip olması önemlidir. Çünkü dünya çapında çeşitli arama motorları kullanılsa da en çok kullanılan Google olduğundan dolayı internet dünyasının ağası paşası çeşitli kriter kuralları koyabilmektedir 🙂 Tabii şurdan bir örnek vermek istiyoruz.

Arama motorunun sonuçlarını sergileme konusunda sürekli olarak yeni algoritmalar kullanıcı deneyimini iyileştirmek adına çıkarıldığını iddia edilerek sunulsa da Google’ın bu alandan ücretli reklamlar ile para kazandığını bilmekteyiz. Tabii ücretli reklam verme konusunda da çeşitli geliştirmeler ve kalite puanları vs. getirilmiş durumda. Konuyu toparlayacak olursak web tasarım hizmetini gerçekleştiren şahıs veya kurumun web sitenizin arama motoru optimizasyonuna uygun olması gerektiğini söyleyebiliriz.

Diperweb’ten edineceğiniz web tasarım hizmetlerinde bu kavramların hepsini baz alarak kullanıcılarımıza hizmeti kaliteli ve farklı şekilde sunduğumuzu bildirmek isteriz.

 

Related Posts
Sohbet Başlat!
Size hemen yardımcı olabiliriz?
Merhaba
İşletmenizi veya markanızı hemen dijitalleştirelim!