Skip links
Web Site Tasarımı Diperweb

Web Sitesi Nedir? Web Siteniz İçin 3 Önemli Nokta

20 yılı aşkın süre boyunca web siteleri hayatımızda var olmaya devam etmekte ve gün geçtikçe gelişerek bizlere çeşitli fırsatlar sunmakta. Web siteleri aslında ön yüz ve arka yüz (frontend ve backend) olarak oluşmaktadır. Kullanıcıların genellikle gördüğü ve işlem yaptığı kısım ön yüz (frontend) olmaktadır. Tıkladığınızda veya dokunduğunuzda yapılan işlem arka planda karşılık bulur ve o işlemin yapılması için belirli döngü ve parametreler çalıştırılır fakat siz bunları açık bir şekilde görmezsiniz 🙂 Web siteleri kullanıcılara hizmet sunan ve ürün satışı gerçekleştirebilen günümüzde güvenilirliğini koruyan ve katlayan yapılar diyebiliriz.

Web Sitesi Neden Önemlidir?

Web siteleri internet kullanıcılarının ulaşmak istedikleri ürün veya hizmetlere ulaşımını kesintisiz ve aracısız bir şekilde elde etmesini sağlayan ve en önemlisi zaman ve mekandan bağımsız ve hızlı bir şekilde işlemlerini gerçekleştirmesini sağladığı için önemi giderek artan bir yapı bütünüdür.

“Basitleştirin. İyi bir tasarımın gücü basitliğindedir. Web alanının özünü tanımlamaya çalışın.”

Barbara Kuhr

Web Sitesi Avantajları Nelerdir?

İşletme ve markaların kendilerini en iyi şekilde tanıtmak ve sunduğu hizmet ve ürünü en iyi şekilde satın almasını sağlamak için kullandığı yapıdır. Peki bu yapının avantajları nelerdir?

Web Sitesi Nedir Diperweb

1-Kullanıcı veya Müşteriye Güven Sağlar

İnternet ortamında özellikle sosyal medya mecralarında yapılan satışların güvenilirliği her zaman kullanıcı için soru işareti oluşturuyor. Bu algının düşük oranda yaşandığı yer ise web siteleri diyebiliriz. Web sitelerinin sahip olduğu SSL, hakkımızda, iletişim ve özellikle e-ticaret dünyasında Türkiye Cumhuriyetinde sağlanan ETBİS sistemi ile alışverişler güvence altına alınmaktadır. Sanal POS dediğimiz web sitesine entegre edilen ödeme araçlarını sağlayan şirketler resmi belgelerle size bunu sağladığı içinde güveni kat ve kat artırmaktadır.

2-Kullanıcı veya Müşteri Sizi Daha Hızlı Bulur

Günümüzde yerel bir işletme iseniz ve internet ortamında Google gibi arama motorunda veya sosyal medya mecralarında hesaplarınız yok ise sizden satın alma işlemi gerçekleştirecek bir çok tüketiciyi sırf kayıtlı olmadığınız ve internet sitesine sahip olmadığınız için kaçırdığınızın farkında mısınız? Hangi sektörde olursanız olun Google ve sosyal medya mecralarında mutlaka kayıtlı olmalı ve sizi tanıtan iletişime geçebilecekleri web sitesine sahip olmalısınız ve böylelikle satışlarınızın veya bilgi alanların artacağına emin olabilirsiniz. Mobil kullanımın artmasından dolayı hızlı bir şekilde sonuç almak önemli olduğundan dolayı görünür olmanız çok önemlidir.

3-Pasif Gelir Getirisi Olasılığı

Günümüzde e-ticaret’in yaygınlaşması ile birlikte bir çok girişimcininde yönelmesiyle, kendini sektöründe kanıtlamış ve markalaşma yolunda ilerleyen web siteleri gece siz uyurken bile uyumayan ve alışveriş yapma ihtiyacı duyan tüketiciler tarafından para kazanmanızı sağlayan bir sisteme dönüşebilmektedir. Tabii bu satış başarıları, markalaşma ve sektörde kendini kanıtlama çeşitli reklam, emek ve zamanla oluşacağından dolayı okurken heyecanınızın artmasını dengelemek içinde bu cümleyi eklemek istedik 🙂

Web Siteniz İçin 3 Önemli Nokta

Web Siteniz İçin 3 Önemli Nokta

Web siteleri bir çok insan için basit görülen ve aslında ince detaylar ile çeşitli ufak nüanslarla sizi etkileyen ve kullanışlılığı, basitliği sayesinde “Vaov” diyebileceğiniz yapıları hazır site oluşturucuları ile sizlerin oluşturması mümkün değildir. Orta ve ileri düzey tasarım algısı ve görselleştirme olarak nelerin kullanılabileceği ve nasıl kombinasyon yapılacağı gibi çeşitli parametreler bulunmaktadır.

  • Web sitelerinizin yapımını mutlaka bu alana yeni girişim sağlamış veya deneyimli freelancer ve ajanslara güvenmelisiniz. Siz işinizi büyütmek ile uğraşmayı veya planlar kurmayı mı tercih edersiniz yoksa web sitesinin düzeni ve yapımı ile mi? Cevabı kendinize verdiğinize göre bizim size tavsiyemiz Diperweb tercih etmeniz olacaktır. Sorunlarınıza ve vaktinize en iyi ve hızlı çözümü sunmak ve oluşturmak için uzun ve sonu olmayan bu yola ve sizinle birlikte yolculuk etmek için varız.
  • Web sitenizde mutlaka sizlerle hızlı iletişim kurabilecekleri Whatsapp butonu, arama butonu, canlı destek veya hızlı bir şekilde taleplerini iletebilecekleri form bulundurmanız müşteri ile hemen iletişim kurmanızı sağlar ve böylelikle başarılı satış yapabilme potansiyelinizi arttırmaktadır.
  • Web sitenizde mutlaka marka veya işletmenize dair gerçek dünyadan bir görsel veya video bulunmalı ve SSL sertifikasına sahip olmalıdır. Diperweb olarak gözlemlerimize ve bizimde son kullanıcı olarak deneyimlerimize göre internet tarayıcınızda sol üst köşe de “Güvenli Değil” yazısı görmek rahatsız etmekte ve o web sitesinden hizmet veya ürün satın alma yapmak istememekteyiz.

Yukarıdaki üç maddeye eklenecek bir çok maddeleri Instagram ve Youtube hesaplarımızda yakın zamanda paylaşıyor olacağız. Bize katılmak ve çeşitli ayrıcalıklarla hizmet almak isterseniz iletişim kanallarımızdan bize ulaşabilir ve arayabilirsiniz.

Leave a comment

four × 1 =