Skip links
SEO Çalışması Diperweb

Web Sitenizin Trafiğini Artırın İşte 4 Yöntem

Web siteleri internet var olduğundan beri aslında temel taşı diyeceğimiz bir yapı birimi. Fakat günümüze gelene kadar çeşitli amaçlar ile geliştirilip programlanarak kullanılması devam edecek bir yapıya bürünmesi aslında internet kullanıcılarının daha çok faydalanmasını sağlamakta. Peki kendi web sitenizin internetteki kişiler tarafından fark edilmesi için yapmanız gerekenler neler?

Web Sitenizin Trafiğini Arttırın!

Trafik aslında kişilerin web sitenize girmesi ve belli bir süre içerisinde çıkması. Bunun aynı anda gerçekleşmesiyle bu terim kullanılır. Kişilerin bilgilenebileceği, ilgisini çeken bir konu olmasından dolayı ve sizi arattıkları anahtar kelime de bulmalarından dolayı web sitenizi ziyaret ederler. Bunu etkin bir şekilde sağlayabilmek için öğrenebileceğiniz 4 yöntemi paylaşmak istiyoruz.

1) İçerikleriniz Kaliteli Olsun

İnternet dünyasında herkesin içerik ürettiğini unutmayın. Bu içerik üretimleri arasından sıyrılabilmek için içeriğinizin anlatım dili, kitleye hitabı vb. kavramların kaliteli bir şekilde kullanılmasıyla aslında kaliteli bir içerik oluşturulur. İçeriğin kalitesi ne kadar yüksek ve verimli olursa web sitenize ziyaret edenlerin tekrar tekrar gelmeleri bu orantı da yükselme sağlar. İçerik pazarlamasını önemseyerek üretim yapanların dönüşüm oranlarıyla yapmayanların arasında neredeyse günümüzde 10 kat fark olabilmekte.

Trend konularda içerik üretimi yapılabilir ancak etkisinin kısa sürmemesi için trendlerle alakalı sürekli yazılmalı ya da gerçekten kullanıcının bilgisini genişletecek içerikler üretilmeli.

Web Site Trafiğinizi Artırın Diperweb

“Bir grafiğin içine asla, ama asla metin koymayın. Metin, metindir. Grafik, grafiktir. İkisini birbirine karıştırmayın. Perde tablo gibi, tablo da perde gibi asılamaz.”

Jeffry Veen

2) SEO Çalışmaları Yapın – Yaptırın

Yaşasın SEO! Pardon fazla sevinmiş olabilirim ?. SEO web sayfanızın internet dünyasındaki durumunu optimize eder. Bu optimize de ürün veya hizmetinizle alakalı daha fazla sayıda internet kullanıcısına ulaşmasını sağlayabilir. Hizmet ve ürünlerinizle alakalı doğru anahtar kelimelerde çalışma yapmak, web sitenizdeki görselleri optimize edip alt etiketlerinin SEO uyumlu olması, meta başlık, meta açıklama ve odak kelimenin belirlenmesi gibi işlemlerle organik olarak büyüme hedefinizde büyük katkı sağlayan yöntemler arasında.

3) Sosyal Medya Bir Güçten Fazlası

Web sitenizdeki trafiği arttırmanın bir diğer organik yollarından biri ise sosyal medya hesaplarınızda içerik ile alakalı sayfanızı paylaşmanızdır. Eğer sosyal medya hesabınızın tanınırlığı gün geçtikçe artıyor ve trafik alacağına inanıyorsanız hedef kitlenizin beğenisine içeriğini sunabilirsin.

Eğer web siteniz sosyal medyadan etkilenen bir hale bürünürse daha sadık ve memnun müşterilere sahip olabilirsin. Ayrıca sosyal medya etkisiyle size ulaşmamış kitlelere göre daha fazla harcama yapabilmekte.

Sosyal Medyanın Gücü Diperweb

4) Web Sitenize İyi Bir Altyapı Sağlayın

İnternet kullanıcılarının beklentilerinin zirve yaptığı bir dönemdeyiz ?. Bu dönemde web sitende bulunan içeriğe mutlaka saniyeler içerisinde ulaşılabilir olması gerekli. Gerçekten sadece sizden alışveriş yapmayı düşünen müşteri kitleniz saniyelerin gecikmesini önemsemeden bekleyecektir fakat yeni müşteri potansiyeli daha fazla beklemeyi göze almadan web sitenizden hemen ayrılacaktır. Saniyeler arttıkça web sitesinden çıkma hızı yükselmektedir. Öyle ki 10 saniye gibi bir süre olduğunda bu hemen çıkma oranı %130 gibi rakamlara ulaşabilmektedir.

Bu gibi durumları önlemek adına web sitenizde bulunan sayfaların açılış hızlarını iyileştirebilir, görsellerinizi optimize edebilir ve altyapı da önemli optimizasyonlar ile bu gibi hemen çıkma oranlarını azaltabilirsin. İnternet kullanıcılarının yaşadığı kötü bir deneyimden dolayı karşı rakip markalara geçiş yapma oranı %50 olmakta. Bu yüzden web sitenizin bu durumuna önemli bir biçim de göz atabilirsin.

Diperweb alanında sunduğu hizmetler sayesinde işletme veya markanızın tanınabilir ve satış yapabilir şekilde hizmet veya ürün satmasını sağlayacak Web Site Tasarımı, Google Ads Reklam Yönetimi, FB & IG Reklam Yönetimi gibi hizmetlerini hızlı şekilde edinebilirsin.

Leave a comment

three × three =