İstanbul/Türkiye
0850 307 7587
Bizi Takip Edin

Web Sitenize Organik Trafik Çekmek İçin 5 Yöntem

Web Sitenize Organik Trafik Çekmek İçin 5 Yöntem

Web Sitenize Organik Trafik Çekmek İçin 5 Yöntem

Web sitenizi kendiniz veya ücret karşılığında hizmet sağlayan şahış ya da kuruluşa yaptırmanızın ardından her şeyin tam olduğuna eminsiniz. Fakat web sitesi durduğu yer de ilerleyebilen bir dijital kimlik olmadığını söyleyebiliriz. Çeşitli yan yeteneklerin ortaya çıkarılmasıyla yavaş yavaş ilerleyebileceğiniz ve sizlere Diperweb tarafından önerilen 5 yöntemi paylaşmak istiyoruz.

Site İçi SEO Yapın Diperweb Web Sitenize Organik Trafik Çekmek İçin 5 Yöntem1- Site İçi SEO Yapın

Günümüzde bilgiye erişimimiz aslında bir kaç tık ile gerçek olabilmektedir. Kendi sitenizi kurmuşsanız ve ben zamanımı ayırıp SEO işlemleri de gerçekleştireceğim derseniz çeşitli kursların bulunduğunu ve Google yardımıyla da öğrenebileceğinizi belirtmek isteriz. WordPress altyapısını kullanıyorsanız tabii bu biraz daha sizin için kolay olacaktır çünkü edineceğiniz eklenti ile birlikte internet kullanıcısına yararlı olacak içerikler üretmeniz durumunda kullanıcıların ilgisini çekebilir ve trafik sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyanın Gücünü Kullanın Diperweb Web Sitenize Organik Trafik Çekmek İçin 5 Yöntem2- Sosyal Medya’nın Gücünü Kullanın

Günümüzde herkesi müptelası eden ve elimizden akıllı telefonların düşmemesini sağlayan ve kitleleri adeta kendine bağlayan Instagram, Tiktok, Facebook, Twitter, Linkedin ve herkesin göz ardı etse de kullanımı yaygın olan Pinterest gibi platformlarda sayfalar kurarak marka veya firmanızın tanıtımını yapabilir ve farkedilebilirliğini hızlandırmak isterseniz Instagram ve Facebook reklamcılığından yararlanarak geniş kitlelere erişiminizi sağlayabilirsiniz. Pinterest platformunda aslında stock fotoğraf aramaları arasında markanızın görülmesi ve konsepte uygun paylaşım yapmanız sizi bir adım öne çıkarabilecektir.

E-Posta Pazarlaması Kullanın Diperweb Web Sitenize Organik Trafik Çekmek İçin 5 Yöntem3-E-Posta Pazarlaması Kullanın

Günümüzde hala etkinliğini iş dünyasında yitirmemiş ve günlük yaşantımızda ise hızlı bir şekilde yer edinen e-postalar aslında bir çok internet kullanıcısının dikkate alıp fırsat, indirim ve kampanya gibi e-postalardaki bağlantılara tıkladığını söyleyebiliriz. Bu pazarlama kanalını kullanmanın püf noktalarından biri ise web sitenizde ücretsiz ve kullanıcının yararına olan bir rehber yayınlamanız ve bunu e-postasına ulaştıracağınıza dair bir paylaşım ile e-posta adresini kendi rızasıyla elde edebilir ve böylelikle kullanıcının e-posta adresine hizmetleriniz hakkında bilgiler göndererek satış işlemlerinin gerçekleşmesi adına pazarlama yapabilirsiniz. E-posta aslında günümüzde etkili araçlardan fakat gözardı edildiği noktalarında olduğunu söyleyebiliriz.

Youtube Kanalı Oluşturun Diperweb Web Sitenize Organik Trafik Çekmek İçin 5 Yöntem4- Youtube Kanalı Oluşturun

Yazılı içeriklerin son dönemlerde daha az incelenmesi ve tercih edilmesi nedeniyle videolu içeriklerin görüntülü ve sesli olmasının insan üzerindeki etkisi ve olumlu yönden baktığımızda ise öğreticilik olarak daha yüksek orana sahip olmasından kaynaklı olarak en popüler ve günümüzde en çok kullanılan Youtube platformunda kanal oluşturabilir ve bu kanal aracılığıyla web sitenizde yayınladığınız makalelerin videolu halini veya internet kullanıcılarının yaşadığı sizin alanınızla ilgili sorunlara cevap olabilir böylelikle trafik kazanımınızı arttırabilirsiniz.

Instagram Reels ve Hikayelerini Aktif Kullanın Diperweb Web Sitenize Organik Trafik Çekmek İçin 5 Yöntem5-Instagram Reels ve Hikayalerini Aktif Kullanın

Instagram platformunda hedeflediğiniz kitleye bağlı olarak değişiklik gösterecek şekilde Reels videoları oluşturabilir bunu paylaşmanız durumunda bu konu ile ilgili bir etkili çözümünüz varsa izleyen internet kullanıcısı profilinize girerek internet sitenizi inceleyebilir hatta sizden hizmet almaya karar vermişse sizlere hızlı bir şekilde ulaşarak müşteriniz olabilir. Hikayeler aracılığıyla ise internet kullanıcısının ihtiyacı olan bir bilgi veya yazınızın bulunduğunu belirtip linkleme işlemini gerçekleştirirseniz trafik elde edebileceğinizden şüpheniz olmasın.

Tabii diyeceksiniz ki 100-200 kişi takip ediyor hikayelerimi 20-30 kişi görüyor bu nasıl olacak takipçi satın alayım ve kitlelere hızla ulaşayım derseniz Instagram hesabınız için büyük hata gerçekleştirmiş olursunuz. Kesinlikle ama kesinlikle takipçi satın alma işlemini gerçekleştirmeyin. Bunun yerine belirli bir bütçe ayırıp Instagram ve Facebook pazarlamasıyla alakalı kendiniz çalışmalar yapın tabii ilk önce bir kurs edinerek 🙂 Ama eğer ben uğraşmak istemiyorum derseniz Diperweb’ten bu hizmeti satın alabilir veya daha önce gördüğünüz bir profesyonele de başvurabilirsiniz.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Sohbet Başlat!
Size hemen yardımcı olabiliriz?
Merhaba
İşletmenizi veya markanızı hemen dijitalleştirelim!