İstanbul/Türkiye
0850 307 7587
Bizi Takip Edin

Web Siteniz Kurulurken Yapmanız Gereken 3 Şey

Web Siteniz Kurulurken Yapmanız Gereken 3 Şey

Web Siteniz Kurulurken Yapmanız Gereken 3 Şey

Web sitenizi ister kendiniz ister bir firma veya şahısa yaptırın fakat mutlaka yapılması gereken ve web sitenizin başlangıcı ve geleceği için Diperweb olarak kesinlikle önerdiğimiz ve uygulamanız durumunda Google tarafından ve SEO çalışmalarında web sitenizin hazır olması için önemlidir.

SSL Sertifikası Edinin HTTPS Diperweb Web Siteniz Kurulurken Yapmanız GerekenSSL Sertifikası Edinin (HTTPS)

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle beraber aslında bir çok dolandırıcı veya hacker saldırıları internet üzerinden kişisel bilgisayarlara veya web sitenize gerçekleştirilmektedir. Diperweb bu adımları bilerek kurduğu her web sitesi için ekstra önlemler aldığını da belirtelim. Fakat Google’ın tanıması ve sizi ziyaret eden internet kullanıcılarının veri gizliliği ve güvenliği için önemli olan bir konu ise web sitenizin SSL sertifikasına sahip olmasıdır. Bu yazımızda SSL’den bahsettik dilerseniz okuyabilirsiniz. SSL sertifikası web sitenizi şifreleyerek koruma sağlamaktadır. Hosting edindiğiniz panelden Let’s Encrypt SSL sertifikası oluşturabilir bu seçenek bulunmuyor ise Hosting sağlayıcınızla irtibata geçerek bunu ÜCRETSİZ bir şekilde web siteniz için uygulanmasını talep edebilirsiniz.

Alan Adınızın Uzantısıyla E-Posta Edinin Diperweb Web Siteniz Kurulurken Yapmanız GerekenAlan Adınızın Uzantısıyla E-Posta Edinin

Kişisel veya firmanız için web sitesi kurun veya kurulması için marka veya kişisel marka ile anlaşmış olun fakat alan adınızın geçtiği bir e-posta adresini talep edin ve eğer anlaşmanızın içinde dahil ise bunu sizlere ücretsiz bir şekilde sağlayacaktır fakat anlaşmanız dahilinde değil ise ek ücret talep edebilirler. Diperweb olarak her daim web tasarım hizmetimize dahil edip müşterilerimize ÜCRETSİZ bir şekilde hesap oluşturulmasını sağlamaktayız. Tabii herhangi bir web sitesine sahip olmadan da e-posta adresine sahip olabilirsiniz fakat bunun ücretlendirmesi biraz daha farklı olacağından emin olabilirsiniz. Alan adı uzantınızla e-posta hesabına örnek verecek olursak; info@diperweb.com, destek@diperweb.com gibi olabilmektedir.

Google Analytics Diperweb Web Siteniz Kurulurken Yapmanız GerekenWeb Sitenizi Google Araçlarına Kaydedin

Web sitenizi istediğiniz gibi tasarladınız ve aktifleştirdiniz veya bunun için ücret karşılığında hizmet aldınız ve işin sonuna gelindiğinde eğer sizlere Google araçlarıyla alakalı bir durumdan bahsedilmezse Google araçlarına kaydedilmesi için talepte bulunabilirsiniz. Bunun için ek ücret talep edilebilmektedir fakat Diperweb olarak web tasarım hizmetimizi edinen tüm müşterilerimizin web sitelerini Google araçlarına ÜCRETSİZ bir şekilde kaydını gerçekleştiriyoruz. Peki Google araçları ne işimize yarayacak?

Aslında bir çok parametre ve verileri web siteniz hakkında edinebileceksiniz. Web tasarım hizmetinin devamında SEO veya Google Ads reklam yönetim hizmetini de edinmişseniz Google araçlarından biri olan Google Analytics üzerinden sitenizi ziyaret edenlerle alakalı tüm verileri elde edebilirsiniz. Böylelikle hizmet aldığınız yerden de biraz destek alarak web sitenizi tamamen takip edebilir ve ne gibi çalışmaların nasıl sonuçlar verebileceğini tahmini olarak analiz edebilirsiniz.

Diperweb olarak hizmet sunduğumuz müşterilerimize yukarıda maddelerle alakalı her daim sunuyor ve destek sağlıyoruz.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Sohbet Başlat!
Size hemen yardımcı olabiliriz?
Merhaba
İşletmenizi veya markanızı hemen dijitalleştirelim!