İstanbul/Türkiye
0850 307 7587
Bizi Takip Edin

Web Siteniz Artık Yayında! Peki Bundan Sonra?

Web Siteniz Artık Yayında! Peki Bundan Sonra?

Web Siteniz Artık Yayında! Peki Bundan Sonra?

Diperweb ile oluşturduğunuz işletmenizin veya markanızın web sitesi artık yayında fakat bundan sonra ne olacak? Websiteniz artık Google da sıralamaları teker teker tırmanmaya başlamasını takip edebilirsiniz diyemeyiz. Web siteniz yayına alındıktan sonra yapmanız gerekenlerden sizlere bahsedeceğiz.

Kolay Yol Yoktur!

Gerçek dünya da olduğu gibi dijital dünyada da rekabet daha çeşitli ve daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Bulunduğunuz sektörde yüzlerce hatta binlerce web sitesi aslında dijital dünya da yerini aldı. Bundan kaynaklı olarakta Google arama motorunda daha çok çaba sarfetmeniz gerekmektedir.

Google’da Kimler Ürün veya Hizmetinizi Aramakta?

Google arama motoru 1999 yılından itibaren artan kullanım oranı ve basit, sade ve kullanışlılığı ile birlikte internet dünyasının %92’sine sahip olduğunu bilginize sunmaktayız. Google’da her gün milyonlarca arama yapıldığından dolayı Google Ads hizmeti ile birlikte ücretsiz bir şekilde ulaşabilmektesiniz. Örnek olarak Google’da yemek sepeti 1.830.000 defa aranmış olduğunu görebileceğiz. Bünyenizde bulunan hizmetlerin veya ürünlerin listesini yaptıktan sonra Google Ads hizmetinde (Araçlar>Planlama>Anahtar Kelime Planlayıcı) aylık arama hacmini öğrenebilmektesiniz.

 

Google Anahtar Kelime Analizi Nasıl Yapmalısınız? Nasıl Kullanmalısınız?

İşletmenizin veya markanızın vermiş olduğu hizmetler için birer özel sayfa oluşturun. Hedeflenen kitlenin arayacağını tespit ettiğiniz anahtar kelimeleri bu sayfalarda kullanmanız potansiyeli arttıracaktır. 2-3 kelimeden oluşan dar anahtar kelimeler veya aranma hacmi düşük kelimeler de sıralama almanız daha kolay olacaktır. Bu anahtar kelimeler ile alakalı websitenizin blog kısmına özgün, kaliteli ve tamamen benzersiz içerikler oluşturun. Diperweb olarak seçtiğiniz paketlere bağlı olarak sizler için anahtar kelime tespiti yapıldıktan sonra özgün makaleler oluşturmaktayız ve bunları SEO uyumlu hale getirmekteyiz. Diperweb olarak websiteleri için müşterilerimize vereceğimiz panel ile birlikte ise istedikleri zaman özgün içerik üretip yayınlayabilecekler ve vereceğimiz ücretsiz eğitim ile birlikte SEO uyumlu hale getirebilecekler.

Web Siteniz Yayınlandı Peki Ya Bundan Sonra? Diperweb Web Site Yayınlama
Web Siteniz Yayınlandı Peki Ya Bundan Sonra? Diperweb Web Site Yayınlama

Web sitenizi Destekleyici Hesap Kurulumları Diperweb’te ÜCRETSİZ!

SEO’nun önemli bir noktası olan analiz ve sitenizin Google’a kayıt edilmesini Diperweb markası olarak ücretsiz bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. İşletmenizin veya markanızın fiziksel alanını Google Maps’e kayıt etmekteyiz ve dilerseniz de Apple Haritalara kayıt işlemi sağlamaktayız. Google Analytics ve Google Web Console ile birlikte siteniz Google tarafından hızlı bir şekilde tanınacağını söyleyebiliriz.

Web Sitenizin Yayını Sonrası En Çok Sorulan 4 Soru

-SEO Fiyatları Ne Kadar?

SEO fiyatlandırmaları web sitenizin büyüklüğüne, hedeflenen anahtar kelime sayısı ve oluşturulacak SEO uyumlu içerik yoğunluğuna bağlı olarak değişeceğiniz söyleyebiliriz. Teklif almak için websitemizin üstünde Bi Kahve? butonuna tıklayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle hızlı bir şekilde irtibat kurabilirsiniz.

-Nasıl Ve Ne Kadar İçerik Oluşturmalıyım?

Standart bir web sitesinde tavsiye edebileceğimiz bir miktar hafta da 3 yeni yazı, içerik veya blog sayfası oluşturmanızdır. İşletmenizin veya markanızın bulunduğu alana göre ise bu değişiklik gösterebilir veya Diperweb ile birlikte farklı stratejiler oluşturabilirsiniz.

-Google’da İstediğim Anahtar Kelimede Ne Kadar Sürede İlk Sayfaya Çıkarım?

Google’da istediğiniz anahtar kelimede ilk sayfa da çıkmanız bir çok etkene bağlı olarak değişmektedir. Ancak web sitenizin ve sayfalarının içerik kalitesinin ortalama üstünde olması ve teknik özelliklerinin iyi olması sizin hızlı bir şekilde üst sıralara tırmanmanızı sağlayabilme potansiyeli bulunmaktadır. İşletmenizin veya markanızın ismi ile Google da arama sonuçlarında çıkmanız ise maksimum 1 ay içinde olduğunu söyleyebiliriz.

SEM yani ücretli arama motoru pazarlaması ile birlikte ise anahtar kelime aranma hacmine ve Google’ın belirlemiş olduğu birim fiyatına göre en yüksek ücreti vermeniz durumunda istediğiniz anahtar kelime de birinci sırada ama “Reklam” ibaresi ile birlikte yerinizi alabilirsiniz. Peki bu potansiyel müşteri getirir mi? Elbette bu anahtar kelimenin ücretini aynı şekilde ödediğiniz takdirde müşterilerin tıklama oranlarına bağlı olarak müşterinin sizden alışveriş yapmasını veya hizmet almasını sağlayabilirsiniz. Bunlara vaktim yok diyorsanız Diperweb ekibi olarak sizlere bu hizmeti sunmaktan memnuniyet duyarız.

-Hangi Dijital Pazarlama Araçlarını Kullanmalıyım?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Google, Youtube e şuan en çok revaçta olan Facebook ve Instagram gibi ülkemizde popüler olan dijital pazarlamanızı yapabileceğiniz veya yaptırabileceğiniz platformları kullanabilirsiniz. İşletmenizin veya markanızın bulunduğu alana göre ve hedef kitlenizin davranışlarına göre kullanacağınız araçların verimliliği ve etkisi değişiklik gösterecektir. Ancak Google Ads (Google anahtar kelime reklamları, youtube, gmail ve yeniden pazarlama reklamları) internet dünyasında oldukça geniş çaplı ve belirlediğiniz anahtar kelime odaklı olduğu için daha etkili olduğunu belirtmek isteriz.

 

Related Posts
Sohbet Başlat!
Size hemen yardımcı olabiliriz?
Merhaba
İşletmenizi veya markanızı hemen dijitalleştirelim!