İstanbul/Türkiye
0850 307 7587
Bizi Takip Edin

Ücretsiz Görsel Optimize Etme Siteleri

Ücretsiz Görsel Optimize Etme Siteleri

Ücretsiz Görsel Optimize Etme Siteleri

İşletme ve markanız için oluşturduğunuz web sitelerinin yüksek performansa sahip olması Google gibi bir çok arama motoru için istenen bir özellik olduğunu belirtebiliriz. Web sitenizin performansının yüksek olması SEO çalışmalarında ve web sitenizin görüntülenmesinde olumlu etkisi azımsanamayacak kadar çok olduğunu söyleyebiliriz. Web sitelerinizin boyutlandırmasını etkileyen ve bu da performansı etkileyen görsellerinizin dosya boyutunun az olması gerekmektedir.

Görsellerinizin optimizasyon edilmesi konusunda çeşitli programlardan gerçekleştirebilirsiniz fakat bu programları iyi derece de bilmiyorsanız bu işlemleri yapmanız size eziyet gibi gelecektir. Fakat internet dünyasının sürekli gelişmesiyle işimizi kolaylaştıran bir çok site doğmaktadır. Bunlardan bir kaçı da görseli sıkıştırma siteleridir. Bu sıkıştırma işlemleri sayesinde web sitenize yüklemek istediğiniz görselin %1-5 oranında kalitesinden fedakarlık ederek boyutunu istenilen düzeye getirebilirsiniz.

Diperweb olarak kullandığımız ve sizlere önereceğimiz web sitelerini aşağıda sizler için derledik.

-I Love IMG

Sürükle bırak mantığıyla veya dosya seçerek uygun formatta görsellerinizi yükleyerek sıkıştırabileceğiniz bu web sitesinde aslında bir çok özellikleri bir arada sunmaktadır. Bu özelliklerden bazıları ise görsel yeniden boyutlandırma, görsel kesme, jpg dosyasından dönüştürme, jpgÜcr dosyasına dönüştürme ve görsel editör gibi bir kaç özelliğiyle kullanıcıların hayatını kolaylaştırmaktadır.

iloveimg Diperweb Ücretsiz Görsel Optimize Etme Siteleri

Web Site: https://www.iloveimg.com/

– TinyPNG ve TinyJPG

Herkes tarafından önerilen Tiny web sitelerinin maalesef ki bir seferde yükleme ve boyut sınırlandırmaları mevcut. Bir seferde en fazla 20 görsel yüklenebilmekte ve bunların boyutu 5 MB olabilmektedir.Bunun fazlasının yüklenmesi durumunda hatayla karşılaşırsınız ve yapacağınız işlemden pişman olursunuz 🙂

TinyJPG TinyPNG Ücretsiz Görsel Optimize Etme Siteleri Diperweb

Web Site: https://tinyjpg.com/

CompressJPG, CompressPNG, CompressGIF, ShrinkPDF

Compress markasının adeta en iyisi diyebileceğimiz bu web siteleri serisi tamamen kullanıcı dostu bir arayüzü ile bizlerin gönlünü kazandığını söyleyebiliriz. Sadece 20 dosya yükleme sınırlaması olan bu web sitesinde istediğiniz boyutta görseli yükleyip sıkıştırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Yüklediğiniz dosyaların sıkıştırılmış ve optimize edilmiş halini isterseniz tek bir dosya ve zip şeklinde indirebilir ve açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bir çok kolaylık sunan bu web sitesi Diperweb tarafından önerilmekte ve tercih edilmektedir.

CompressJPG CompressPNG CompressGIF ShrinkPDF Diperweb Ücretsiz Görsel Optimize Etme Sİteleri Diperweb

Web Site: https://compressjpeg.com/

Related Posts
Sohbet Başlat!
Size hemen yardımcı olabiliriz?
Merhaba
İşletmenizi veya markanızı hemen dijitalleştirelim!