İstanbul/Türkiye
0850 307 7587
Bizi Takip Edin

Trafik Bant Genişliği Nedir?

Trafik Bant Genişliği Nedir?

Trafik Bant Genişliği Nedir? (Bandwitch)

Web sitenizin ziyaret edilmesinden ve içerisinde dolaşılmasından kaynaklı olarak site trafiği oluşacaktır. Peki site trafiği nasıl oluşur diye bakacak olursak sitenize giren internet kullanıcılarının web sitenizde bulunan verileri indirmesi ve web sitenizde daha fazla ziyaretçinin bu indirme işlemlerini gerçekleştirmesinde ve veri aktarımının kolay bir şekilde gerçekleşmesini sağlamaktadır.

Örneklendirecek olursak eğer web sitenizin trafiği sıfır ise ve 50 kullanıcı web sitenizi dolaştığında trafiğiniz 50 kat artmış olarak algılanacaktır. Bu algılama ise Hosting tarafında size belirlenen limiti doldurmaya başlayacaktır. Eğer ciddi anlamda sınırlı bir trafik bant genişliğine sahipseniz limitinizin dolmasıyla beraber web sitenize ulaşım kesilecektir. Bu yüzden limitlerinizi belli bir oranda yüksek tutmak her daim size avantaj sağlayacaktır.

Trafik Bant Genişliği Nedir BandwitchTrafik Bant Genişliğinizin dolması sadece site ziyaretleriyle gerçekleşmez. Web sitenize gerçekleştirilecek saldırılar, FTP üzerinden dosya aktarımı ve yazılımsal hatalar trafiğinizi arttırma potansiyeline sahiptir.

 

Related Posts
Sohbet Başlat!
Size hemen yardımcı olabiliriz?
Merhaba
İşletmenizi veya markanızı hemen dijitalleştirelim!