İstanbul/Türkiye
Bizi Takip Edin

SEO Neden Önemlidir?

Basit bir şekilde başlamak gerekirse Search Engine Optimization – Arama Motoru Optimizasyonunun ingilizce kısaltma haline SEO denmekte olup web sitenizin başta Google olmak üzere çeşitli arama motorlarında indeks almasını sağlayacak metotlar bütünüdür. Bu optimizasyon ile birlikte web sitenizin üst sıralamalara yükselmesine veya görüntülenmesine değer olduğunu bildirmiş oluruz. Fakat bu bildirim ile birlikte web sitesinin durumu ve uygulanacak metotların web sitesine edeceği etkinin durumuna bağlı olarak bir görüntülenme veya sıralama yükselişi olacağını söyleyebiliriz. SEO(Arama Motoru Optimizasyonu) bir kere uygulanacak bir işlem olmamalıdır. Bundan dolayı site analizi ve istediğiniz anahtar kelimenin zorluk seviyesine göre yapılacak çalışmanın süresi farklılık gösterecektir.

SEO kısaca açıklayacak olursak websitenizi optimize edilmesini sağlar ve internet kullanıcılarının belirli anahtar kelimeler arattığında sitenizin bulunmasını kolaylaştırır. SEO’nun getireceği faydalar ise;

  • Bilgileri alakalı sunar
  • Arama motorlarına güvenilir sağlar
  • Daha çok ve daha iyi trafik sağlar

Arama neticeleri anında gelse de arama motorundaki süreç komplike bir süreçtir. Hatta bu iş arama çubuğuna herhangi bir şey yazıp enter’a basmadan başlar. Daha iyi anlamanız için hadi arama motorundan birazcık daha bahsedelim. Arama motorları yapmış olduğunuz her arama için üç ana vazife yapar:

  • Crawling. Türkçe “emekleme” anlamına gelen bu muamele işin başlangıcıdır. Bu aşamada dünya çapındaki internet sitelerden, sayfadan sayfaya ve bağlantıdan linke malumat toplanır.
  • Indexing. Bilgiyi topladıktan sonrasında internet crawler’lar girdi listesindeki (index) bilgiyi depolayacaktır.
  • Sıralamalar. Sonuçlar en fazlaca uyanlara bağlı olarak sırası ile gösterilecektir.

Sonuçların kalitesinden emin olmak için arama motorları algoritma isimli bir takım kurallar kullanır. Arama motoru algoritmaları insanların en emin kaynaklardan en ilgili detayları aldığından emin olur. En popüler arama motoru olan Google bile algoritmaları üstüne çalışan hususi bir kadroya sahiptir. Bu takım kullanıcılarının Google’ı kullanırken deneyimin standardını artırmakla sorumludur. Google zaman zaman algoritmalarına hususi bir isim verir.

seo hizmeti diperweb

Diperweb Farkı İle Hemen Teklif Al.

Diperweb farkı ile bu hizmete sahip olmak için formu doldur!

Teklif Al

Peki, Diperweb Neden Farklıdır?

Diperweb odaklı olduğu hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyeti ile farklı bir anlayış getirmeyi hedeflemektedir. İşletme veya markaların sahip olacağı web siteleri ile daha çok potansiyel internet kullanıcılarına ulaşmaları amaçlanır iken alınan hizmetin sonrasında kullanıcı memnuniyeti ve kullanıcı deneyimi için web sitesinde oluşabilecek sorunlar ve kullanıcı’nın web sitesini düzenler iken oluşturabileceği hatalar için ömür boyu garanti hizmeti sunmaktadır.

diperweb logo sadee
Hizmet Sonrası
Hizmet Sonrası
Diperweb hizmet sonrasında da yaşayabileceğiniz problemler için yanınızda! Destek talepleriniz 48 saat içerisinde çözümlenerek sizlere kesintisiz hizmeti hedefliyoruz.
Ücretsiz Destek*
Ücretsiz Destek*
Web siteniz de oluşabilecek sorunlar da veya web sitenizde yaptığınız bir değişiklikten dolayı oluşabilecek hataları ücretsiz bir şekilde düzeltiyor ve web sitenizi işler duruma getiriyoruz.
Kullanıcı Odaklı
Kullanıcı Odaklı
Diperweb siz değerli kullanıcılar için web sitelerinizin marka ve işletmenizi temsil etmesi için sağlanan verilerle beraber markanız veya işletmenizin analizini yaparak oluşturmaktadır.
Sohbet Başlat!
Tamamen dijitale geçtiniz mi?
Merhaba
İşletmenizi veya markanızı hemen dijitalleştirelim!