İstanbul/Türkiye
0850 307 7587
Bizi Takip Edin

Semrush Nedir?

Semrush Nedir?

SEO ile ilgili olduğunuz durumlarda veya araştırmalarınızda eğer bir Youtube videosuna tıklarsanız genellikle olmasa da sizlere reklamlarını yansıtmıştır 🙂 Semrush bir çok SEO uzmanının kullandığı, kişisel ve kurumsal bir çok web sitesi için kullanılan bir araçtır.
Anahtar kelime odaklı çalışan bir çok SEO uzmanı ve kişisel marka ve firmasına ait siteyi yönetenlerin tercih ettiği ve analizini yaptığı Semrush, rakiplerine göre birden fazla farklı özellikler sunmaktadır.

Semrush Nedir?

SEO araçlarının bir çoğundan daha kapsamlı özelliklere sahip diyebileceğimiz Semrush SEO alanında, Adwords alanında ve dijital pazarlama kısmında yayınlanan reklamlara dek bir çok analiz etme özelliği ile rakiplerinden sıyrılan bir yapıya sahip olduğunu belirtebiliriz. Alan adınız üzerinden analiz eden ve anahtar kelime önerisi sunan Semrush oldukça başarılı bir araçtır.

Semrush Nasıl Kullanılır?

Semrush ile birlikte bir çok metrik ve özelliklere ulaşabilir durumda olduğunuzu belirtebiliriz. Bunlardan bazılarından bahsedecek olursak;

 • Ziyaretçi Kaynağı
 • En Çok Ziyaretçi Alan Sayfalar
 • Aylık Ziyaretçi Sayısı ve Zaman Tablosu
 • Kelime Sıralamaları

gibi bir çok özelliği ile birlikte SEO, dijital pazarlama ve sosyal pazarlama üzerinde değerli bilgiler sunabilen bir araç olduğunu söyleyebiliriz.

Semrush Nedir Semrush Nasıl Kullanılır DiperwebSemrush Ne İşe Yarar?

Web sitesiyle alakalı bir çok raporu sunan Semrush bu özelliğini ücretsiz olarak sunmaktadır. Rakiplerine göre sosyal medya reklamları ve Adwords etkinliklerini takibini sağlamakla birlikte Semrush, Adwertising Toolkit aracı ile birlikte sizin rakiplerinizin reklam için ne kadar bütçe planladığını görebilmektesiniz.

Semrush aracı Adwords de olduğu gibi sosyal medya konusunda da üstün performans sunduğunu belirtebiliriz. Rakiplerinizin sosyal medya hesapları ile ilgili analizleri elde ederek takip ettikleri stratejileri öğrenebilir ve çözebilirsiniz. Böylelikle bir çok uzmanın veya sayfa yöneticisinin kullandığı gibi paylaşımlarınızı ve reklamlarınızı zamanlama özelliği ile oluşturarak paylaşımlarınızı ayarlayabilirsiniz.

Semrush özelliklerinden en sonu olarakta, içerik pazarlaması yönetimiyle alakalı geliştirme yapmakta olan Semrush, ölçülmesinde ve takip edilmesinde veri elde etmek zor olan konularda büyük kolaylık sağlamaktadır. Content Marketing Toolkit aracı ile web sitenizin içerik pazarlaması analiz ve verilerine ulaşarak ölçüm gerçekleştirmenizi sağlıyor ve. içerik pazarlama ile ilgili elde edebileceğiniz bilgiler;

 • Bağlantı Oranı,
 • Backlink Oranı,
 • Kelime Oranı,
 • Google Sıralaması,
 • Başlık, meta açıklaması ve H1 Etiketleri,
 • Sosyal Medya’da Paylaşılan Gönderi Oranı,
 • Yayınlanma Tarihleri,

gibi bir çok yararlı bilgilere ulaşarak web sitenizin eksiklikleri ile alakalı detaylı bir şekilde analizlerini sizlere göstermektedir. Fiyatı çok yüksek olsa da sunduğu özelliklere göre değeceğini düşünmekteyiz. Diperweb olarak bir çok araç kullansakta favori olarak tercih ettiğimiz Semrush ile birlikte web siteleriniz için etkili analizler ile web sitelerinizi iyileştiriyoruz.

 

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Sohbet Başlat!
Size hemen yardımcı olabiliriz?
Merhaba
İşletmenizi veya markanızı hemen dijitalleştirelim!