İstanbul/Türkiye
0850 307 7587
Bizi Takip Edin

Pantone 2022 Yılının Rengini Açıkladı

Pantone 2022 Yılının Rengini Açıkladı

Pantone 2022 Yılının Rengini Açıkladı

Küresel çapta renk otoritesi olan Pantone kuruluşu her yıl olduğu gibi 2022 yılının rengini belirlediğini söyleyebiliriz. Var olduğundan beri yıldan yıla renk skalasından renk belirleyen Pantone bu yıl yaratıcılığını kullanarak sıfırdan bir renk oluşturmayı tercih etti.

Very Peri

Geçtiğimiz haftalarda bir çok büyük markalar 2022 yılının takvimlerini tanıtmasından sonra Pantone firması da harekete geçerek yeni rengini açıklamaya karar verdi. Bu renk mavinin dingin sakinliği ile kırmızının enerjik akışının harmanlandığı Very Peri rengi olduğunu açıklayabiliriz.

Pantone 2022 Yılının Rengini Açıkladı Diperweb

Pantone Renk Enstitüsü İcra Direktörü Leatrice Eiseman ” Yeni bir renk oluşturmamız bizim için gerçekten önemli bir konuydu. Çünkü artık dünyaya dair yeni bir vizyonumuz mevcut.” açıklamalarının yanında Very Peri renginin “en mutlu ve en sıcak” mavi tonlarından oluştuğunu ve “yenilik hissini güçlendirdiğini” açıkladı.

Diperweb olarak 2019 yılından beri zor zamanlardan geçen küresel dünya da hazır renklerin belirlenmesi yerine bir yaratıcılık ilhamı ile renklerin karıştırılarak farklı bir rengin insanlara sunulması ve bunun anlatılmasıyla bir çok yönden eğer planlar, çalışır isek kendi rengimizi üretebileceğimizi anlatmış olduklarını düşünmekteyiz.

Tabii bu renk için Lila tonlarından bir esinti gibi sosyal medya tarafında bir durum söz konusu olsa da bilinçli sosyal medya kullanıcılarının az sayıda olduğu platformda bilinçli olarak yorum yapmanız dileğiyle 🙂

Related Posts
Sohbet Başlat!
Size hemen yardımcı olabiliriz?
Merhaba
İşletmenizi veya markanızı hemen dijitalleştirelim!