İstanbul/Türkiye
0850 307 7587
Bizi Takip Edin

Optimizasyon Nedir?

Optimizasyon Nedir?

Optimizasyon Nedir?

Optimizasyonu tanımlayacak olursak, belirli kıstaslar dahilinde ideal sonuç veya çıktı almak için gerçekleştirilen çalışmaların bütünüdür. Birincil noktalarda asıl hedef kar ya da geliri maksimum seviyeye çekmek ya da işlem süresini minimuma indirmek vb. kurulu olan sistemden sisteme farklılık gösterebilmektedir. Dijital dünya da ise internet kullanıcısının deneyimini iyileştirmek adına dijital ürünleri optimize etmek, ürünün ticari performansını üst seviyeye optimize etmek olarak tanımlayabiliriz.

optimizasyon nedir diperweb minBu nokta da maksimizasyon kavramını kullanmak yerine optimizasyon kavramını kullanmamızın nedeni, dönüşüm oranının dönüşüm beklentisiyle ölçeğinin (bir form doldurulması, bir butona tıklanması, 1000 TL’lik ürün alınması, 10 TL’lik ürün alınması vb.) bağlı olarak değişim göstermektedir.

Dijital reklamlar platformlarında belirlenen hedeflere tıklanması genellikle dönüşüm olarak değerlendirilmektedir. Bu gibi platformlarda düşük tıklama başı maliyet ile daha çok potansiyel internet kullanıcılarını ulaşmak amaçlanmaktadır. Bu yüzden bu maliyet/dönüşüm oranını her daim optimize etme hedefiyle çalışmalar gerçekleştirilmesine de optimize denilebilmektedir.

Bu kavram arama motorunda web sitenizin doğru bir biçimde görüntülenmesini veya belirli bir anahtar kelime de sıralama alabilmesi için optimize edilmesi gereklidir. İngilizce olarak bu terim SEO olarak adlandırılmaktadır. SEO hakkında detaylı bilgi için tıklayın

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Sohbet Başlat!
Size hemen yardımcı olabiliriz?
Merhaba
İşletmenizi veya markanızı hemen dijitalleştirelim!