İstanbul/Türkiye
0850 307 7587
Bizi Takip Edin

Neden Wordpress Altyapısını Tercih Ediyoruz?

Neden WordPress Altyapısını Tercih Ediyoruz?

Neden WordPress Altyapısını Tercih Ediyoruz?

Sektörden sektöre değişiklik göstererek web sitesini yenilemek isteyen web site sahipleri veya web tasarım işlemlerini gerçekleştiren firmalar veya ajanslar wordpress altyapısını tercih etmeye başladığını söyleyebiliriz. Dijital dünya da pek çok altyapı sistemleri bulunsa da wordpress’in kullanılmasının bir çok nedeni olduğunu tahmin etmekteyiz.

Edinilen deneyim bilgilerine göre bir çok Web Tasarım Uzmanına göre içerik yönetim sistemleri ve blog platformları arasında en iyi olduğunu belirtilmekte. Bizim görüşümüze göre bu başarısının nedeni kullanım olarak sınırsız olması yani açık kaynak kodlu olmasıyla bir çok geliştiricinin geliştirip bambaşka bir tasarım veya yönetim paneli elde edilebilmektedir. Diğer altyapılardan kullanımı basit ve daha anlaşılabilir olması WordPress altyapısını bulunduğu kulvar da en iyisi yaptığını söyleyebiliriz.

Esnek kullanımından dolayı ister blog sitenizi, ister e-ticaret sitenizi veya şirketinize ait kurumsal web sitenizi dilediğiniz şekilde yönetebilirsiniz. Fakat WordPress altyapısı bahsedildiği kadar kolay olmayabilmektedir. WordPress’te gerçekleştireceğiniz bir kaç değişiklik web sitenizde bozulmalara veya çalışmama gibi durumlar mevcut olabilecektir. O yüzden eğer zamanınız bol ve bir marka veya işletme yönetmeyi düşünmüyorsanız hataları öğrene öğrene WordPress altyapısını çözebilir ve uzmanlaşmaya başlayabilirsiniz.

WordPress altyapısını kullanarak web sitesi yaptırdığınızda, Web siteniz SEO ve Google indekslenme oranı olarak diğer altyapılardan farklı olarak bir adım önde olacaktır.

Neden WordPress Altyapısını Tercih Ediyoruz? Diperweb Dijital Web Tasarım Ajansı
Neden WordPress Altyapısını Tercih Ediyoruz? Diperweb Dijital Web Tasarım Ajansı

SEO ve Google İndeksleme Açısından WordPress

İşletme,kişisel veya marka web sitelerinin sahiplerinin aklında olan ve en çok ilgilendikleri konular arasında ikinci sıra da olması gereken fakat birinci sıra olarak gördükleri potansiyel müşteriye ulaşım konusunda sordukları meşhur bir soru: Google’da birinci sayfaya çıkabilecek miyim?

Bu sorunun yanıtını SEO Nedir? yazımızda okuyabilir böylelikle SEO’nun oldu bittiye getirilebilecek bir teknoloji ile yapılamayacağını uzun vadeli olduğunu en kısa şekilde öğrenebilirsiniz. Google SEM’den (Arama motoru pazarlaması) çok miktar da gelir elde ettiğinden dolayı SEO (Arama motoru optimizasyonu) kısmını sıkı tutmakta olup yılda bir neredeyse algoritma güncellemesi getirmektedir. WordPress altyapısı ile birlikte Google’a web sitelerinizi daha kolay tanıtabilir ve sıralamalarda daha etkili bir şekilde yükselebilirsiniz fakat bir çok yer de belirtilen “Hemen birinci sırada olacaksınız, Hemen birinci sayfa da indeksleneceksiniz” gibi tabirler tamamen doğruluğu yansıtmaktadır. SEO’nuza etkisi olacaktır fakat SEO yazımızda da okuyacağınız gibi bir çok parametrelerden yararlanarak bu sıralamalar gerçekleştirildiğinden böyle bir şey söz konusu olamayacaktır.

Bir çok web sitesinde bulunan blog kısmında paylaştığınız yazılar yayınlanmasından sonra Google tarafından taranmaya başlar ve bu yazı eğer internet kullanıcısı için değer oluşturabilecek bilgi yüklü bir yazı olduğunu algılarsa belirlediğiniz focus keyword ‘te veya algoritmaya bağlı olarak yazdığınız başlıkta sıralama almaya başlayacak ve yükselmeye başlayacaktır.

WordPress’in Sağladığı Ekstra Hizmetler

  • Web sitenizin tasarımı baştan aşağı tasarlanabilir istemediğiniz alanlar kaldırılabilir veya istediğiniz alanlar belirli sınırlar çerçevesinde eklenebilmektedir.
  • WordPress sürümlerinin güncellenmesi sayesinde yılda bir kaç kere de güvenliği güncellenmektedir. Olası büyük tehditlere karşı önlemler her geçen gün geliştirilmektedir. Diperweb olarak ise web sitelerinize ekstra güvenlik sağlamaktayız.
  • WordPress altyapısı sayesinde internete bağlı bulunan herhangi bir cihazdan web sitenizi yönetebilirsiniz.
  • WordPress’in eklenti kütüphanesinden ihtiyacınıza ve eklemek istediğiniz özellik, materyale göre eklenti bulabilir ve kurabilirsiniz. Fakat bu eklentileri eklediğinizde ayarlanması ve web sitenize yararlı olması için bir uzman ile çalışmanızı tavsiye etmekteyiz.

Diperweb olarak web sitelerinde wordpress altyapısı kullanabilmekteyiz ve sizlerin isteğine göre bu web sitelerini tasarlayabilir veya e-ticaret sistemleri kurabilmekteyiz. Potansiyel internet kullanıcılarına da ulaşmak istediğiniz de SEO hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Sohbet Başlat!
Size hemen yardımcı olabiliriz?
Merhaba
İşletmenizi veya markanızı hemen dijitalleştirelim!