İstanbul/Türkiye
0850 307 7587
Bizi Takip Edin

Neden Web Sitesi Önemlidir?

Neden Web Sitesi Önemlidir?

Neden Web Sitesi Önemlidir?

Web siteleri genel olarak bahsedildiğinde ve bakıldığında basit bir kavram gibi nitelendirilse de aslında dünya üzerinde işletme ve markalar için çok önemli bir kavram ve yapı olduğunu söylemeliyiz. Web sitesinin içerisinde amacınıza ve hedefinize uygun geliştirmeler ile isterseniz kurumsal kimliğinizi yansıtabilirsiniz veya e-ticaret sistemi ile ürünlerinizin satışını gerçekleştirebilir ya da kodlanmış bir sistem ile insanlara yarar sağlayan panel ile gelir sağlayabilirsiniz. Sosyal medya da her ne kadar satış gerçekleştirilebilse de web siteleri internet dünyasında tamamen bir kimliktir ve içerisinde gerçekleştirilecek işlemler neticesinde tamamen güven oluşturucu bir dijital varlık olarak nitelendirmekteyiz. Bu nitelendirme sonucunda web sitesinin gerçek anlamda önemli ve değerli olduğunu anlayabiliriz. 

Günlük hayatınızdan örnek vermek gerekirse;

  • İstanbul lokasyonunda Bir ürün veya hizmet almak istediğinizde ilk olarak Google arama motorunu kullanarak araştırma yapmaktayız. Google’a “X fiyatı” veya “X hizmeti” gibi aramalar yaptığınızda karşınıza çıkan sonuçları inceleme yapabilir veya ilk çıkana tıklayarak eğer uygun bulduysanız iletişim kanallarından iletişim kurabilir veya lokasyona giderek hizmet veya ürünü edinebilirsiniz. Peki bu senaryo da Google da arama yapıldığında o işletme veya marka bulunamasaydı siz ürün veya hizmeti başka bir yerden edinirdiniz fakat web sitesine sahip olmayan işletme potansiyel müşterisini veya kullanıcısını kaçırmış olacaktı. İşte bu yüzden web sitesi kesinlikle önem arz etmektedir.

Neden Web Sitesi Önemlidir? Web Sitesi Web Sitesi Hizmeti

Web Sitesi Tek Başına Yeterli Mi?

Web sitesi sizin temellerini oluşturduğunuz işletmeniz ve markanız için en önemli ve ilk basamaktır. Bu basamak olmadan inşa edeceğiniz sosyal medya ve reklamlarında ancak belli bir noktaya kadar ilerleyebilir bir noktadan sonra mutlaka ama mutlaka tıkanır ve duraklama dönemine geçiş yaparsınız. Web sitesinin oluşturulmasıyla beraber ilerleme katedebileceğiniz ilk dijital varlık ise sosyal medya hesaplarıdır. Facebook ve Instagram hesaplarınızı ve reklamlarınızı etkili bir şekilde kullanmanız ve Google Ads reklamlarına da büyük önem verdikten sonra markalaşmanız ve işletmenizin tanınması hızlanacaktır.

Fakat bahsettiğimiz kavram ve dijital varlıkları oluşturmadan önce belirli plan ve strateji ile devam etmeniz gereklidir. Bu plan ve stratejiyi kendiniz oluşturabilir veya bu konu da deneyimli ve uzmanlaşmış şahıs veyahut işletmeleri tercih edebilirsiniz. Bahsettiğimiz dijital varlıklar eğer strateji ve plan ile oluşturulur ve işletilirse orta ve uzun vadede markalaşmanızın kaçınılmaz olduğunu söyleyebiliriz.

Diperweb bu konu da işletmeniz ve oluşturmak istediğiniz markanıza etkili danışmanlık ve deneyimi ile yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Related Posts
Sohbet Başlat!
Size hemen yardımcı olabiliriz?
Merhaba
İşletmenizi veya markanızı hemen dijitalleştirelim!