İstanbul/Türkiye
0850 307 7587
Bizi Takip Edin

Markalaşmanızı Hızlandıran AI Chatbot

Markalaşmanızı Hızlandıran AI Chatbot

Markalaşmanızı Hızlandıran AI Chatbot

İnternet dünyasının yaygınlaşmasıyla birlikte yapay zekanında gelişmesine olanak sağladı ve günlük hayatımızda hissedilir derecede kullanılmaya başlandı. Yapay Zeka tabanlı chatbot teknolojisini kullanabilirsiniz. Aslında pek yeni bir teknoloji olmasa da yapay zekanın etkisiyle farkındalığı ve kullanım oranı önemli ölçüde artmaya başladı. Eğer dijital stratejinizde yer ayırmadıysanız bu teknolojiye mutlaka bir şans vermelisiniz.

Markalaşmanızı Hızlandıran AI Chatbot DiperwebChatbot Nedir Ne Değildir?

Chatbot tanımlayacak olursak web sitesini ziyaret eden kullanıcıların şirket veya sistem adına sohbet edebildiği iletişime dayalı arayüze sahip bir robot yazılımıdır. Tabii bu yazılım sadece metne dayalı ve görsellik açısından zenginliği bulunmayandır.

Amerikan danışmanlık şirketlerinden biri olan Partner’in yaptığı araştırmaya göre geçtiğimiz yıl 2020 de şirketler ve kullanıcılar arasındaki etkileşimlerin %85’nin chatbotlar tarafından gerçekleştirildiği ortaya kondu. Bu konu aslında chatbot yazılımlarının ne kadar önemli ve etkili olduğunun kanıtı diyebiliriz.

Bu Chatbotların Amacı Ne Ya?

Tamam sakin olalım ve açıklayalım aslında Chatbotların amacı; müşteri hizmetlerini ve hem şirketin işleyiş biçimini robotla iletişime geçen kişiyi kazandırmak ve kolaylaştırıcı biçimde optimize etmektir.

Herhangi bir iş dalında çeşitli tür soru veya sorunlar mevcut olmaktadır. Bu tür sorunlar, bilgi talepleri, kayıt değişikliği ve ziyaretlerin programlanması gibi değişiklikler belirli bir sıklık sayısında tekrarlanır. Chatbot bu nokta da devreye girerek hızlı çözümler sunmak, müşterinin en yaygın sorunlarını çözmek hedefiyle kodlandığı için belirttiğimiz durumlara ve benzerlerine mükemmel bir şekilde uyum sağlamaktadır.

Markanız İçin Chatbot Kullanımı

Markanızın tanınması ve yayılması için, Chatbotlar sayesinde markanızın esir kitlenize bulanacağı çok şey mevcut. Örnek verecek olursak, potansiyel kullanıcı ile daha eğlenceli ve ilgi çekici bir iletişim kurabilirsiniz. İyi bir geliştirme sonucunda ise kampanyalarınızda viralleşme potansiyeli ve müşteri deneyimine çok olumlu hale getirme olasılığı mevcuttur.

Daha da ilerleyen zamanda chatbot ile alakalı pazarlamanın arttırılması veya yeni özelliklerin kazandırılması konusunda düşünmekteyiz. Diperweb olarak müşterilerimize chatbot özelliğinin mevcut olduğu web siteleri sunabilmekteyiz.

 

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Sohbet Başlat!
Size hemen yardımcı olabiliriz?
Merhaba
İşletmenizi veya markanızı hemen dijitalleştirelim!