Skip links
Facebook Instagram Reklamları Diperweb

Marka Bilinirliği Artırmak İçin 3 Yol

Bir çok işletme veya girişim belirli bir alan veya alanları olmadan işe başladıktan sonra dijital dünya da olmaları gerektiğini düşünerek harekete geçer ve işletmenin yapması gereken bu kurulumların başında dijitali tercih ederek ve bu tercihleri için yatırım bütçesi ayırarak yollarına devam etmeleri gereklidir.

Geç olsun güç olmasın diyerek yeni girişimlerin, markaların, işletmelerin izleyebileceği veya hizmetini edinebileceği 3 birbirine en sonunda bağlantısı olan isim olarak ayrı olan yolu seninle paylaşmak istedik. Böylelikle karar verme mekanizmanda bir alternatif yaratabilirsin.

Tabii bunun öncesinde web sitesi sahibi olman gerekli. Bununla alakalı da bizden teklif alabilirsin 🙂

1. Yol Google Ads Reklamları

Bir çok tüketici bir ürün veya hizmeti edinmek için mobil cihazlarından veya bilgisayarlarından ilk yaptıkları internete bağlanmak için kullandıkları uygulamayı açarak o ürün veya hizmet ile ilgili anahtar kelime araması yapmasıdır. Bu aramayı ise Google aracılığıyla gerçekleştirir. Bu saye de o ürün veya hizmet ile alakalı olan web siteleri arasında seçim yaparak istediğine ulaşır veya biraz daha araştırma ve kıyaslama ile kararını vermektedir.

Google Ads Reklamları Diperweb

“Bir grafiğin içine asla, ama asla metin koymayın. Metin, metindir. Grafik, grafiktir. İkisini birbirine karıştırmayın. Perde tablo gibi, tablo da perde gibi asılamaz.”

Jeffry Veen

Markanızın henüz yeni olmasından dolayı ve dijitale ilk adımlarınızı attığınızdan dolayı internet dünyasında rakiplerinizden sıyrılmanız daha zor olacaktır. Fakat bunu Google’ın sunduğu reklam hizmeti sayesinde kısa sürede aşabilir ve hedeflediğin kitlene ben buradayım diyebilirsin.

Google Ads reklamları her ne kadar ücretli olsa da yapacağınız yatırım işletmenize mutlaka bilinirlik kazandıracak hatta hedef kitlenize uygun ise sizden alışveriş dahi yapmaya karar verebilecek. Bu yüzden hızlıca bir marka bilinirliği ve satış potansiyelinin yüksek olduğu bu yolu 1. sıraya yerleştirdik.

2. Yol Facebook & Instagram Reklamları

Artık günümüzde ekrana bakma süremiz gittikçe artarak bir şeyleri hızlı tüketir hale geldiğimizi artık kabul etmeliyiz. Bunların en baş etmenlerinden birisi ise Instagram uygulaması. Bu yüzden iş anlamında da gelişmelerin olduğu hedef kitlenize hitap edebileceğiniz bir platforma doğru evrildiğini de söyleyebiliriz.

Aslında bir çok kullanıcının isteğine ve tarzına göre bir çok hesap, işletme ve marka bulunabildiğinden dolayı en niş sektörün parçasını seçsenizde mutlaka sizin ürün veya hizmetlerinizle ilgilenecek kitleyi bulabilirsiniz. Bu platformlarda zaman geçiren kullanıcıların karşısına çıkarak hizmet ve ürününüzle alakalı tanıtım yapabilir veya markanızı tanıtan bir kreatifle sizden fiyat teklifi almasını sağlayacak bir sistem oluşturabilirsiniz.

Facebook & Instagram reklamcılığı bu platformlarda bunu bir çok açıdan hızlandıran ve çeşitli video, görsel araçlarla kullanıcılara kendinizi etkili tanıtabilirsiniz. Ürün ve hizmetiniz için 2. Yol olarak önermemizin sebebi ise ne olursa olsun kullanıcılar her zaman Google kullanarak ürün ve hizmet aratırlar ve arattıkları sırada çıkmak önemlidir. Sosyal medya da biraz daha eğlence bazlı ve denk geldiklerinde beğeniye dayalı bir olay olduğundan satış veya etki gecikmeli olabilmekte.

3. Yol SEO

Bu yol çok çok uzun diyemeyiz ama kısa olmadığı da kesin. Yukarıdaki hizmetlerden en farklı olarak uzun metrajlı olması. Yani web sitenize bir SEO çalışması yapıldığında eğer sağlıklı ilerlenebilirse aratılan anahtar kelime de üst sıralarda birinci sayfa da kalma ihtimali artmaktadır.

Facebook Instagram Reklamları Diperweb

Bu hizmette de performans veya sıralama garantisi hiç bir zaman olmadı. Bu yüzden garantili, kesin birinci sıradasınız gibi hizmet sunanları kulak ardı etmeniz işletmeniz, girişiminiz veya markanız için yarar olacağını söyleyebilirim. SEO kısaca arama motoruna veya arama motorlarına optimize edilerek (ki bu optimize tek bir kelimeyle anlatılsa da içinde bir çok alan ve plan girmekte) belirli veya istenen anahtar kelimelerde yukarılarda birinci sayfalarda yer almak için uygulanan metotlar bütünü olarak aktarabiliriz.

Uzun metrajlı ve sağlam bir yol olduğunda dolayı en son yol olarak koysakta bu 3 yolun hepsini uygulayabilir veya 1-2 tanesiyle başlayarak belirli bir kademeden sonra da etkili değişiklikler yapabilirsin.

Diperweb olarak bu 3 yoldan 2’sinde etkili ve profesyonel hizmet veriyor ve markanızın tanınmasını ve satış gerçekleştirebilmesini garantili olmayacak şekilde sağlıyoruz. Bir çok referansımız verdiğimiz hizmetten memnun kalarak satışlarını arttırmış ve müşteri portföyü oluşturabilmiştir. Detaylar için bizimle iletişime geçebilirsin 🙂

Leave a comment

15 + 8 =