İstanbul/Türkiye
0850 307 7587
Bizi Takip Edin

Landing Page Nedir?

Landing Page Nedir?

Landing Page Nedir?

Landing page, sunmak istediğiniz ürün, hizmet yada alakalı başlığa özel kurulmuş açılış sayfasıdır. Kullanıcının tam olarak aramış olduğu konuya dair geliştirilmiş bir web sayfası olarak da düşünebileceğimiz landing page, adres çubuğunda alakalı olduğu başlığa ilişkin bir alan adıyla yer alabilir. Arama motorlarında daha üst sıralara taşınmanızı kolaylaştıran bu alternatif, SEO ihtiyaçlarını karşılayan, alt başlıklarla beslenmiş nitelikli bir içerikle birleştiğinde başarı göstermiş bir dijital marketing stratejisinin vazgeçilmezi haline gelir.

Temel olarak sunduğunuz ürün, hizmet yada etkinlik alanınıza giren bir hikayenin bütün taraflarını aktarmanıza olanak sağlayan landing page’ler, geri dönüş elde etmek için de mühim bir fırsat yaratır. Bu sayede reklamlar üstünden kullanıcıları satışa yönlendirebilir, iletişim formlarıyla veri toplayabilir yada ziyaretçi trafiğinizi artırarak bilinirliğinizi pekiştirebilirsiniz.

Landing Page Nedir? Diperweb Dijital Web Tasarım Ajansı
Landing Page Nedir? Diperweb Dijital Web Tasarım Ajansı

Etkili Bir Landing Page Nasıl Hazırlanır?

Sitenizi ziyaret etmesini beklediğiniz internet kullanıcılarını anlamaya başlamakla beraber bu kullanıcıların hangi sorulara cevap aradığını bilmekte önemli bir adım olacaktır. Hazırlanan landing page web sitenizin anasayfası da olabilir. Landing page mutlaka doğru mesajı ileten ve görselliğine özen gösterilen bir yapı da olması gerekmektedir. Google ve diğer arama motorlarının da önem verdiği gibi bu sayfa da bulunan metinlerin özgün olması ve görsellerinde diğer web sitelerinden ayrılan bir yanının olması sizi bir adım öne çıkaracağını söyleyebiliriz. Landing page sayfasında dikkat çekmek istediğiniz anahtar kelimelerini araştırmalı ve daha öncesinde hazırlık yapılması gerektiğini söyleyebiliriz. Diperweb olarak websiteleriniz için landing page oluşturabilir ve gerekli optimizasyonları sağlayabiliriz.

Related Posts
Sohbet Başlat!
Size hemen yardımcı olabiliriz?
Merhaba
İşletmenizi veya markanızı hemen dijitalleştirelim!