İstanbul/Türkiye
0850 307 7587
Bizi Takip Edin

Kurumsal Kimlik Nedir?

Kurumsal Kimlik Nedir?

Kurumsal Kimlik Nedir?

İnternet dünyasında rekabetin artmasıyla beraber marka veya işletmenizin kimliği en iyi şekilde yansıtılması gereklidir. Bu gereklilikle beraber profesyonel bir desteğin veya yardımın alınması daha iyi oluşturulmasını sağlayacaktır. Dijital dünyanın genişlemesi ve yaygınlaşması ile birlikte ilk olarak kimliğin oluşturulması için web sitesinin yaratılması ve tasarlanması gereklidir. Diperweb bu konu da sizlere profesyonel ve premium hizmet sunarak web sitenizin işletmenizi yansıtmasını ve ziyaret edildiğinde internet kullanıcısının daha ayrıntılı fikir ve deneyim edinmesini sağlamaktadır.

Kurumsal Kimliğin Kapsadığı Ögeler

Gerçek hayatta kurumsal kimliğin üzerinde etkili olan ögelerin başlıcaları ürün ambalajları, tabelalar, ofis ortamı, fuarlar ya da sergiler, kartvizit, kurumsal yayınlar gibi nesneler olurken dijital dünya da ise bunların yerini dijital varlıklar yer almaktadır. Web sitesi, sosyal medya gibi dijital ortamda işletmenizi veya markanızı temsil edecek her platform ve varlık saygınlık ve bilinirlik kazanması konusunda etkili olmaktadır. Bu ögelerin her birinde tüketici psikolojisi ve analizi ile birlikte gerçekleştirilmesi durumunda markanız veya işletmeniz daha çok etkili olabilecektir.

Kurumsal Kimlik Nedir Kurumsal Kimlik Önemi Diperweb

Kurumsal Kimliğin Önemi

Kurumsal kimlik aslında tamamen sizin işletme ve markanızın temsil edilmesi için oluşturulan her bir öge olduğunu söyleyebiliriz. Yani bu ögelerden herhangi biri sizi temsil eden öge bütünlüğünü bozan bir şekilde ise sizin markanız ve işletmeniz için olumsuzluk yaratacaktır. Bunu engellemek için her bir gerçek dünya da ve dijital dünya da tamamen sizi yansıttığını düşündüğünüz logo ve tasarımları tercih etmeniz gerekmektedir. Marka imajınızın insanlar tarafından benimsenmesi, tanınması ve en sonunda ürün veya hizmetin satışının gerçekleşmesi için tüketici tarafında iyi bir algı bırakacak kurumsal kimliğin yerleştirilmiş olması gereklidir.

Kurumsal kimliğinizin modernize edilmesi ve bunun reklamının gerçekleştirilmesi tüketici ilgi ve odağını çekebileceği için zaman içerisinde gerçekleştirilmesi marka ve işletmenize artı olarak katkı sağlayacaktır. 

Diperweb olarak kurumsal kimlik oluşturma konusunda danışmanlık sağlamakla beraber dijital varlıklarınızı tamamen oluşturmaktayız. Bunun için hemen teklif al!

Related Posts
Sohbet Başlat!
Size hemen yardımcı olabiliriz?
Merhaba
İşletmenizi veya markanızı hemen dijitalleştirelim!