İstanbul/Türkiye
0850 307 7587
Bizi Takip Edin

İşletmemi Nasıl Dijitale Taşıyabilirim?

İşletmemi Nasıl Dijitale Taşıyabilirim?

İşletmemi Nasıl Dijitale Taşıyabilirim?

Çoğumuz cihazlarımız ile internet dünyasına sık sık giriş yapmakta ve hatta saatlerce vakit geçirmekteyiz. Tabii işle meşgul olduğumuz saatlerde bu azalsa da Diperweb firması gibi internet üzerinde uzmanlığı ile iş gerçekleştiren işletme ve markaları bundan hariç tutmalıyız.

Fakat pandemi yıllarından önce biraz daha yavaş şekilde e-ticaret kavramına entegre olan internet kullanıcıları pandemi’nin ortaya çıkması ile birlikte büyük bir hız kazandığı aşikar olduğunu görmekteyiz. Araştırma verileri de söylediklerimizi desteklemekte. Fakat işletmesini dijital dünyaya tam taşıyamamış veya hiç dijital dünyaya geçiş yapmamış işletmelerin bu avantajlardan yoksun kalması suya ihtiyacı olan ama gün geçtikçe suyunun olmaması ile solup giden herhangi bir bitkiye benzetebiliriz.

İlk Adım: Web Sitesi

Bir çok işletme instagram platformunda işletmesini çeşitli pazarlama yöntemi ve içerik üretimi ile bir noktaya getirse de veya yeni başlamış olsa da elbet dünyanın en büyük veritabanına sahip Google arama sonuçlarında listelenmesi gerekmektedir. Bunun için ise işletmesine veya markasına uygun alan adını edinmesi gerekmektedir. Aslında bu adımı atarak işletmesine ait bir dijital vitrin veya kimlik aldığını net bir şekilde söyleyebiliriz. Profesyonel yardım alarak veya kendi zamanınızı harcayarak web sitenizi kurmaya başlayabilirsiniz. Burda aslında sizler için vakit ve nakit dengesi devreye girmektedir.

Eğer vaktinizi işletmenizi işleterek, gönderilecek kargolar veya müşteriye sunulacak hizmetlerin planlanması gibi faaliyetler yaparak devam etmek istiyorsanız profesyonel yardım alarak web sitenizin oluşturulmasını isteyebilirsiniz. Hafta da ayıracağınız 2 saat gibi bir süre ile web sitenizin ne durumda olduğunu ve kontrolünü sağlayarak çalıştığınız kişi veya kuruma bildirebiliriz ve düzenlenmesini isteyebilirsiniz.

Tabii kendiniz uğraşıp belirli yerlerde bazı materyalleri veya verileri edinmek için ödeyeceğiniz küçük miktarlar ile web sitenizi kendi isteğinize göre kurabilir ve işletmenizle ilginizi yarı yarıya düşürebilirsiniz. Tabii bunu tavsiye etmemekteyiz.

Yukarıda bahsettiklerimizle beraber eğer web sitesine sahip olduysanız tebrikler. işletmeniz için gerekli olan adımlardan birini gerçekleştirmiş oldunuz.

İşletmemi Nasıl Dijitale Taşıyabilirim DiperwebSosyal Medya

Sosyal medyanın gücünü kesinlikle yabana atamayız. Bir çok insanın son günlerde kullandığı instagram üzerinden artık pazaryeri gibi çeşitli ürünleri satılabilir duruma getirildi. Fakat her ne kadar bu şekilde satış imkanları çoğaltılsa da internet sitelerinden alışveriş ve alışveriş güveninde büyük bir oynama gerçekleşmediğini söyleyebiliriz. Bu yüzden hala etkin olarak web sitenizi bir e-ticaret’e dönüştürüp ürün satabilir veya yetkinlik kazandığınız herhangi bir alanla alakalı hizmet verebilirsiniz. Tabii çeşitli sosyal medya mecralarında aktif ve etkili paylaşımlar ve özellikle videolu içeriklerin paylaşımı ile bir çok kullanıcıya ulaşmanız için atmanız gereken adımdır.

Sosyal medya mecralarında sürekli şirketiniz ile ilgili veya şirketinizin hizmet kalitesini anlatan paylaşımlar yerine potansiyel müşterilere şirketinizin hangi problemlerinizi çözdüğünü anlatan veya ücretsiz yarar bilgi içeren içerik paylaşımı yapmanız çok daha etkili olacaktır. Instagram ve Facebook gibi sosyal medya alanlarında profesyonel yardım alarak veya kendinizin bir eğitim almasından sonra uygulayabileceğiniz reklam faaliyetleri ile tanınmanızı veya etkileşim almanızı hızlandırabilirsiniz.

Arama Motoru Pazarlaması (SEM)

İnternet dünyasının aslında en güçlülerinden olan Google arama motorunun üzerinde belirlediğiniz anahtar kelimelerde reklam verebilirsiniz. Tabii çeşitli reklam türleri mevcut. Bunlar arama ağı reklamcılığı, görüntülü arama ağı reklamları, video ve youtube reklamcılığı, alışveriş reklamcılığı, mobil uygulama reklamcılığı ve bu reklam çeşitlerinde herhangi bir reklam kampanyası başlattıktan sonra sitenizi yeniden ziyaret etmelerini sağlamak ve böylelikle herhangi bir satış sağlamak için gerekli olan yeniden pazarlama yöntemleriyle müşterilerinize her daim ulaşabilir durumda olmanızı sağlayabilmektedir. Genellikle arama sonuçlarında çıkan Reklam ibaresi bulunan sonuçlarda tıklama almanız yüksek oranlı olabileceğini söyleyebiliriz.

Yukarıda belirttiğimiz üç ana konu ile işletmenizi dijital de temsil edebilecek düzeyde ve hatta daha üstüne sahip olmanızı sağlayabilecektir. Buradaki en önemli kıstas Diperweb tercih ettiğiniz takdirde profesyonel bir şekilde tüm süreci gerçekleştirerek sizlere gerekli raporlar ile işletmenizin dijitalde büyümesini sağlayabilir veya edineceğiniz eğitimler ile birlikte işletmenizi kendiniz etkili bir şekilde geliştirebilirsiniz.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Sohbet Başlat!
Size hemen yardımcı olabiliriz?
Merhaba
İşletmenizi veya markanızı hemen dijitalleştirelim!