İstanbul/Türkiye
0850 307 7587
Bizi Takip Edin

İnternet Sitesi Kurma

İnternet Sitesi Kurma

İnternet Sitesi Kurma

İnternet sitesinin diğer bir tanımı olan web sitesi kavramını da belirtmeden geçmek istemedik çünkü bir çok alanda bu şekilde kullanılmakta fakat siz nasıl isterseniz o şekilde tanımlayabilir veya söyleyebilirsiniz 🙂

E-Ticaret’in yaygınlaşması ve yükseliş trendi yakalaması ile birlikte 2019 yılında COVID-19 virüsünün ortaya çıkması ve başlaması ile E-Ticaret sitelerinin var olması ve pazaryerlerinin sipariş alması pik noktasına ulaştığını söyleyebiliriz. Sadece e-ticaret siteleri değil diğer internet ortamında bulunan web sitelerininde ziyareti artmış durumdaydı ve bu trend kaybolsa da artık bunun kıymetli ve önemli olduğunu belirtmemiz gerekli.

Çünkü mağazadan veya bir dükkandan aldığınız büyük markaların ürünlerinin üzerine mutlaka mağaza kirası personel giderleri vs. gibi bir çok kalem konulsa da internet ortamında satışlarda bunun daha az bir şekilde görebiliriz. Tabii bazı büyük markalar mağazalarda satmayacakları ürünleri satıyorlar o da işin ayrı bir katukullisi diyebiliriz ve sonra değineceğiz 🙂

Konumuzun özüne dönecek olursak internet sitesi kurmak belirli maliyetleri ve meşaketi olan bir kavram diyebiliriz. Tabii maliyetini karşıladıktan sonra bu meşaket sizler için azaltılmış olmakta çünkü Diperweb gibi hizmet veren markalardan profesyonel hizmet alarak işletmeniz veya markanız için diğer işlerle ilgilenebilirsiniz.

İnternet sitesi kurmak önemlidir çünkü gerçek dünya da yer alan bir marka veya firmanızın gerçek bir büyük marka ve firma olabilmesi için internet ortamında bir web sitesine sahip olması gereklidir ve bu firmanıza veya markanıza potansiyel internet kullanıcılarını çekmek istediğinizde organik arama motoru hizmeti elde edebilir veya arama motoru pazarlaması ile markanızın veya firmanızın hizmet sunduğu alanlarla ilgili anahtar kelime aratması yapıldığında internet kullanıcısının karşısına çıkabilirsiniz.

İnternet Sitesi Kurmak Diperweb Web Tasarım
İnternet Sitesi Kurmak Diperweb Web Tasarım

…Peki İnternet Sitesi Nedir?

İnternet sitesi web sitesi terimi ile aynıdır hatta bu yazımızdan da inceleyebilirsiniz. Ama internet sitesi nedir sorusunu cevaplayacak olursak marka veya işletmeniz için bir internet vitrini diyebiliriz ya da dijital kimliği olarak adlandırabiliriz. Şirketlere getirilen ve aslında pek sıkı denetimi bulunmayan web site zorunluluğu aslında belli sermaye düzeyine ulaşmış veya aşmış şirketler için daha şeffaf bir yapıya varmasını sağlıyor.

İnternet Sitesi Kurmanın Avantajları Neler?

İnternet sitesi ile elde edebileceklerinizin sadece hayal gücünüze bağlı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü internet sitesiyle insanlara ulaşabilir, markanızı veya firmanızı global çapta bir marka haline getirebilme potansiyeline sahip olursunuz.

  • Markalar ve firmalar için etkili bir pazarlama aracıdır.
  • Ürünleriniz veya hizmetleriniz için global çapta ulaşabilir olabilirsiniz.
  • Dijital çağımızda bir dijital kimliğe sahip olmak çok önemlidir.
  • Daha az maliyetler ile daha çok gelir elde etme potansiyeliniz vardır.

İnternet Sitesi İçin Atılması Gereken Adımlar ve İnternet Sitesi Nasıl Kurulur?

Markanız veya firmanız için satın almanız gereken bir alan adı ve hosting diyebiliriz. Sonrasında karar vermeniz gereken iki seçenek karşınıza çıkacak. Markanız veya firmanız için ilgilenmeniz gereken başka işleri bir kenara itip web sitenizi kurmanız için gerekli olan kurslarla web sitenizi kurmak sonrasında yeterli araştırmadan sonra karar vereceğiniz bir SEO eğitmeninden kurs alarak web sitenizin SEO işlemlerini gerçekleştirmek veya reklam yayınlamak için Google Ads platformunu öğrenerek reklam yayınlayarak ve bunların analizini yaparak vakit kaybını hat safhaya çıkarmak olabilir.

İkinci seçeneğiniz ise bunlar için belirli bir ücret ödeyip ayda veya haftada rapor sunan ve bu safhaları profesyonel bir şekilde yapan ve karşılayan ajansları veya firmaları tercih etmenizdir. Diperweb ise bunları tamamen sizler için basit, farklı ve kaliteli bir şekilde sizlere sunmaktadır. Hep aynı laf ve hep aynı yalan dediğinizi duyar gibiyiz 🙂 Referanslarımızla iletişime geçebilir onlardan bizimle alakalı bilgi edinebilir veya hizmeti direk edinerek deneyim edinebilir ve gerçekten kaliteli bir deneyim sunmayı isteriz.

Peki ikinci seçeneği tercih ettiğiniz de sizleri nasıl bir maliyet bekleyecek. Piyasa ortalamasına baktığımızda bunu söylemek güç olsa da minimum 1000 Türk Lirasından başladığını söyleyebiliriz. Peki Diperweb olarak neden 750 Türk Lirası gibi bir paket sunuyorsunuz? gibi bir soru sorarsanız, Henüz yeterli bütçeye sahip olmayan fakat dijital dünyada yer almak isteyen firma veya markalara destek amacıyla bu paketimizin fiyatını henüz arttırmamış bulunmaktayız tabii bu ilerleyen süreçlerde değişebilir. Fakat çeşitli kampanyalar ile sizlere en iyi hizmet deneyimini sunmayı amaçlamaktayız.

 

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Sohbet Başlat!
Size hemen yardımcı olabiliriz?
Merhaba
İşletmenizi veya markanızı hemen dijitalleştirelim!