İstanbul/Türkiye
0850 307 7587
Bizi Takip Edin

İnsanlar İnternette Neler Aratıyor?

İnsanlar İnternette Neler Aratıyor?

İnsanlar İnternette Neler Aratıyor?

Google Ads kullanılarak oluşturulan kampanyaların başarılı olması için analiz olarak insanların neler arattığını öğrenmemiz çok önemlidir. Etkili bir reklam stratejisi geliştirmek adına hedeflenen kitlenin alakalı arama reklamları gerçekleştirebilmek için insanların internet üzerinde neler arattığı önem kazanmaktadır.

İnsanlar İnternette Neler Aratıyor Diperwebİnsanların İnternet Ortamında Neler Arattığını Nasıl Öğrenebilirsiniz?

İnsanların internette arama yaparken kullanımı gerçekleştirdiği anahtar kelimeleri öğrenmenizin etkili iki yolu mevcuttur. Anahtar Kelime Planlayıcı ve Google Trendler.

  • Google Ads Keyword Planner(Anahtar Kelime Planlayıcı): Google Ads Keyword Planner ile birlikte insanların interneti nasıl kullandığı ile alakalı bilgi sağlayacak çok önemli bilgiler sunmakta olan Google Ads aracıdır. Google Anahtar Kelime Planlayıcı ile birlikte internette aratılan anahtar kelimeleri ve belirli bir anahtar kelimenin veya ifadenin aylık aranma hacmini öğrenebilirsiniz. Sunulan veriler sayesinde potansiyel müşterileriniz ile bağ kurabileceğiniz etkili reklamlar hazırlayabilir durumda olacaksınız. Potansiyel kullanıcılar ve müşterilerinize lokasyona göre arama gerçekleştirirken onlara doğru bir anahtar kelime ile ulaşabilirsiniz.
  • Google Trendler: Google Trendler hizmeti dünyanın çeşitli böle ve dillerinin belirlenmiş bir konuya ve terime dair zaman içerisindeki arama trendinin verisini sağlamaktadır. Bu trend verileri son yedi günün gerçek zamanlı arama sonuçlarına veya gerçek zamanlı olmayan arama sonuçlarına göre filtrele işlemi gerçekleştirilebilir.Google Trendler ile birlikte bakmak istediğiniz verinin tutarı ve türüne göre 2004 yılından ve 36 saat öncesine kadar öğrenmek istediğiniz tüm zaman aralıklarına gidebilirsiniz.

İnsanların Ne Arattığını Öğrendikten Sonra Neler Yapmalısınız?

Anahtar kelime listelerinizi oluşturup belirledikten sonra satışa dönüşmesi beklenen etkili reklamlar yapabilmek için kampanya stratejinizi araştırma aşamasını da dahil etmeniz gereklidir. Google reklamlarınızı oluştururken internet kullanıcılarının amaç ve ihtiyaçlarını da hesaba katmanız gereklidir. Google reklamlarınızın doğru kitleye ulaşabilmesi için anahtar kelimeleri içermesine ve ilgi çekici olmasına dikkat etmeniz gereklidir. Oluşturduğunuz reklamlarınız ile birlikte potansiyel müşterileriniz ile bağ kurmanız mümkün olan en fazla erişimi elde edebilir, etkili mesajlarınız ile hem sektörünüzde hem de Google Arama sonuç sayfalarında ön sayfalarda çıkabilirsiniz.

Diperweb olarak Google arama sonuçlarında etkili ve basit bir şekilde reklam vermek istiyorsanız bizimle her daim iletişime geçebilirsiniz.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Sohbet Başlat!
Size hemen yardımcı olabiliriz?
Merhaba
İşletmenizi veya markanızı hemen dijitalleştirelim!