İstanbul/Türkiye
0850 307 7587
Bizi Takip Edin

Inbound Marketing Stratejisi

Inbound Marketing Stratejisi

Inbound Marketing Stratejisi

İnternet dünyasının yaygınlaştığı ve hayatımızın bir ihtiyacı olduğu yeni çağda aslında orada yayınlanan reklamlar vb. işlemlerin aslında tüketici davranışlarında bir çok değişikliğe neden olmaktadır. Pazarlama işleminden önce belli başlı ürün ve hizmetlerin internet kullanıcılarının yaşamları için öneme sahip olduğunu biliyoruz ancak zamanın değişmesi ve teknolojinin gelişimi ile Inbound Marketing gibi yeni bir hizmet ortaya çıkmıştır.

Bu kavram ile birlikte dünya çapında şirketler satış ve müşteri sayısının gelişimi ile birlikte güzel sonuçlar elde etmektedir.

Gelen Pazarlama Nedir?

Inbound Marketing(Gelen Pazarlama), hizmet veya ürünlerini, oluşturmaya başladığı kendine has içerikler ile potansiyel internet kullanıcıların ilişkileri ile ilgili eğitime dayalı ve önem veren olarak potansiyel müşterilere çevirmeyi hedefleyen bir stratejidir.

Cazibe pazarlaması olarakta adlandırılan bu strateji, bir çok marka ve işletmenin dijital dönüşüm gerçekleştirdiği ve müşterilerinizin satın alma kademelerinin her birinde değer katmanın ve internet aracılığı ile dijital kanallarınızda yararlı ve alakalı içerik sunmaya odaklanmaktır.

Gelen Pazarlamanın Avantajları Nelerdir?

Bugün geniş perspektiften dünya geneline baktığımızda bir çok insanın sahip olduğu telefon, tablet ve bilgisayar sayesinde arzuladığı bir ürünü almadan önce tek tıkla araştırarak bilgi edinmesi mümkün hale gelmiştir. Bundan dolayı satın alma işlemlerinin bir çoğu yaklaşık %69’u, potansiyel müşteri mağazaya veya e-ticarete ulaşmadan tanımlanmaya başlanmıştır. Tabii anlaşılması biraz zor ama şöyle diyelim; Pazarlama, satın alma hareketlerine ve yolculuğuna tamamen hakimiyet sağlayabilir. Ancak çeşitli eski pazarlama araçları Tvlerde, istenmeyen reklamlar ve dergiler yoluyla eskisi gibi yapılmamaktadır.

Bunda kaynaklı olarak Inbound Marketing (Gelen Pazarlama) avantajları geleneksel pazarlamaya göre fazla olacaktır.

  • Inbound Marketing sayesinde web sitelerinde blog olan marka veya işletmeler daha fazla bağlantıya sahip olacaktır.
  • Ortalama yatırım getirisi %275 oranındadır.
  • Geleneksel pazarlamadan %65 daha ucuzdur.

Inbound Marketing Stratejisi Gelen Pazarlama Stratejisi DiperwebBu bilgilendirmeler sayesinde Inbound Marketing’in ne kadar yararlı olduğu konusunda ve soru işaretlerinizin yok olduğunu söyleyebilir miyiz?

Amerikalı pazarlamacıların %93’ü bu stratejiyi “karma ve bir arada” olduğunu belirterek dünya çapında vazgeçilmez şekilde kullandığını belirtelim. Bundan kaynaklı olarakta yenilikçi işletme ve markalar; satın alma sürecinde fark yaratan içerik oluşturmak, yaptıkları işlerin görünürlüğünü arttırmak, potansiyel müşterileri yeni müşterilere dönüştürmek, müşteri elde etme maliyetini azaltmak ve bu süreçleri optimize edebilmek adına Gelen Pazarlama olarak bilinen strateji uygulamaktadırlar.

Gelen Pazarlama Her Daim İletişim Odaklı ve Bilgilendirici

Inbound Marketing (Gelen Pazarlama) ile hizmet veya ürünleriniz için şunların gerçekleştirilmesi önemlidir; SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), Google arama sonuçları, sosyal ağlar, içerik pazarlama gibi kavramlar son derece uyarlanması gereken işlemlerdir.

Ancak bu işlemlerin hepsi ilişkilendirmeyi, analiz etmeyi ve dönüştürmeyi hedefleyen adımlar diyebiliriz. Bundan dolayı, içeriklerinizi pazarlama hedefine bağlı olarak blog oluşturmanız ve bloğunuzda paylaşacağınız bilgiler aracılığıyla potansiyel müşterilerinizi veya gelecekteki müşterilerinizi marka veya işletmenize çekmek için doğru adım olduğunu söyleyebiliriz.

Diperweb olarak bloğumuzda siz değerli internet kullanıcılarını bilgilendirmeyi hedefliyor ve hizmetlerimizden edinerek gerçek bir hizmet deneyimi sunmayı hedefliyoruz.

 

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Sohbet Başlat!
Size hemen yardımcı olabiliriz?
Merhaba
İşletmenizi veya markanızı hemen dijitalleştirelim!