İstanbul/Türkiye
0850 307 7587
Bizi Takip Edin

İçindekiler Tablosu SEO’ya Etkisi

İçindekiler Tablosu SEO’ya Etkisi

İçindekiler Tablosu SEO’ya Etkisi

SEO’yu etkileyen kriterler aslında çok fazla olduğunu söyleyebiliriz. Fakat SEO için üretilen içeriklerde olması durumunda olumlu etkisi olan ve bir çok internet kullanıcısının araştırmasına ve bilgi almasına katkı sağlayan yapısından kaynaklı olarak arama motoru optimizasyonun da etkisini arttıran web sitenize mutlaka eklenmesi gereken bir özellik olarak değerlendirebiliriz.

WordPress altyapısını kullanıyorsanız bunu edinmeniz hızlı ve kolay olmaktadır. Fakat özel yazılım ve panel kullanıyorsanız bununla ilgili yazılımcınız ile iletişime geçebilir ve eklemesini isteyebilirsiniz. Tabii eklenmesi durumunda ek ücrete tabii olabilme potansiyeli mevcuttur.

İçindekiler Tablosu SEO'ya Etkisi Content Of Tables Plugin Content Of Tables Eklenti

İçindekiler Tablosu Nedir?

İçindekiler tablosu aslında olmasını istediğiniz sayfa veya yazınıza ekleyebileceğiniz SEO açısından olumlu etki yaratan bir özellik diyebiliriz. Genellikle yazılarda kullanılan bu özelliğin asıl amacı internet kullanıcısının web sitesine girdiğinde ulaşmak istediği bilginin başlığının bulunması veya aradığı bilgiye yakın başlığın mevcut olmasından kaynaklı olarak yazı içerisinde dolaşıp zaman kaybetmek yerine içindekiler tablosundaki başlığa tıklayarak bilgi almak istediği paragraf bütününe gidebilmesini sağlamaktadır. Google son algoritmalarında en çok kullanıcı deneyimine ve iyileştirilmesine odaklandığından dolayı bu özellik biraz daha ön plana çıkmaktadır.

WordPress Eklenti Önerisi

WordPress’ten bahsetmişken önerebileceğimiz birkaç eklenti olduğunu söyleyebiliriz. Tabii eklentilerin uluslararası bir dil olan ingilizce olarak aratılarak bulunması gereklidir. Table Of Content olarak WordPress’in eklenti merkezinde aratıldığında karşınıza çıkacak olan eklentileri edinebilir veya aşağıda ismini ve linkini paylaşacağımız kısımdan hızlıca edinebilirsiniz.

  • Table of Content Plus eklentisi ile bir kaç ayarlama ile birlikte sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz
  • Easy Table of Contents eklentisi ile bir kaç ayarlama ile birlikte sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz

Diperweb olarak müşterilerimize SEO hizmeti verdiğimizde bir çok kriteri dikkate alarak gerçekleştirerek başarılı bir SEO çalışması hedeflemekteyiz.

Related Posts
Sohbet Başlat!
Size hemen yardımcı olabiliriz?
Merhaba
İşletmenizi veya markanızı hemen dijitalleştirelim!