İstanbul/Türkiye
0850 307 7587
Bizi Takip Edin

Google Site Kit Eklentisi Nedir?

Google Site Kit Eklentisi Nedir?

WordPress dünyasının gelişimiyle birlikte gözardı edilemez bir şekilde ilerlemelerinde kaydedildiği bu platform üzerinde aslında bir çok geliştiricinin olmasına ve bu parametreleri sağlıklı olarak sunmasına rağmen Google’ın bu platform için Google Site Kit eklentisini çıkarması ile birlikte işlerin daha da değiştiğini ve kolaylaştığını söyleyebiliriz.

Google Site Kit Eklentisi Nedir?

Google Site Kit WordPress alt yapısına sahip web sitenize eklenti olarak yüklenebilmesiyle beraber karşınıza gelen ekran da bir çok Google hizmetlerine direk bağlantı kurabilir durumda olup bu hizmetlerden siteniz ile ilgili verilerini edinebilir durumda olmaktasınız.

Google Site Kit içerisinde bulunan Google hizmetleri ise; Search Console, Analytics ve Pagespeed Insights. Bu eklenti ile birlikte sitenizi Google hesabınıza sahip olarak tanımlayabilir, Analytics ve Search Console sayesinde web siteniz ile alakalı verileri çekebilir ve analiz edebilir durumda olacaksınız. Web siteniz üzerinde geliştirmeler yaparken buraya tıklayarak özetlerinizi kontrol edebilir veya Analytics linkine tıklayarak detaylı olarak verilerinizi okuyabilirsiniz.

Google Site Kit Eklentisi Nedir WordPress DiperwebWeb sitenizin arama motorundaki performansını görebileceğiniz verilere sahip olan ve web sitenizdeki arka planda Google ile ilgili yaşanan problemleri görüntüleyebileceğiniz araçlara sahip olan Search Console panelinden de bunları izleyebilir ve bu sorunlarla alakalı düzeltmeler yapıp bu sorunun düzeldiğine dair Google’a yeniden analiz etmesi için istekte bulunabilirsiniz.

Google Site Kit WordPress kullanan web sitelerinin ve yöneticilerinin kısa zamanda tercih ettiği ve işlemlerini ve veri izlemelerini kolaylaştıran bir eklenti olduğunu belirtebiliriz.

Diperweb olarak her daim bu eklentiyi web sitelerine kuruyor ve müşterilerimize kolaylıklar sunması için optimize ediyoruz.

Related Posts
Sohbet Başlat!
Size hemen yardımcı olabiliriz?
Merhaba
İşletmenizi veya markanızı hemen dijitalleştirelim!