Skip links
IMAP ve POP Nedir? Arasındaki Farklar Diperweb

Google Çeviriye Son! Doğru Çeviri İçin DeepL

Google Çeviri uzun zamandır çoğu internet kullanıcısının tercih ettiği ve bir çok kere kullandığınız bu aracın yerini alabilecek ve son zamanlarda yapay zekanın popüler olmasıyla beraber daha doğru çeviriye sahip olmanızı amaçlayan bu araç ile çok daha dil kurallarına sahip çevirilere DeepL ile sahip olacaksınız.

Google rakiplerinin önüne geçmek için çeşitli geliştirmeler yapmaya devam etse de yapay zekanın popüler olmasıyla beraber diğer araçlardan geri planda kaldığını söyleyebiliriz. Ve rakiplerinin gelişiminin açıkçası Google’ı harekete geçirdiğini söyleyebiliriz. Google Çeviri aracı yazdığımız cümlelerin bir çoğunu çevirisi yapılan dilin kurallarıyla ilgili gerçekleştirme konusunda zayıf kaldığını söyleyebiliriz.

Türkçe kaynaklar olsa da popülerite ve kazanılan marka alışkanlığından dolayı tercih etme konusunda zayıf olsakta popüleriteye sahip olan DeepL ile birlikte Google Çeviri kullanımınızı bırakma ihtimalinizin olduğunu söyleyebiliriz.

İşinizi Kolaylaştıran 5 Yapay Zeka

“İçerik, dijital pazarlamanın atom parçacığıdır.”

Rebecca Lieb

DeepL Dikkat Çeken Özellikleri

DeepL ile birlikte yazdığınız cümlelerin çevrilmesiyle, çevrilen metnin içerisinde kullanılan kelimelerin alternatifini seçebilir veya yapay zekanın çevirdiği şekilde bırakabilirsiniz. Aslında bu özelliği kullanabilmeniz için çevrilen dilin yapısını bilmeniz gereklidir. O yüzden dil hakkında bilgisi olmayanların kullanacağı bir özellik olmayacağını söyleyebiliriz.

Diğer özelliklerinden biri ise ücretsiz olarak üye olduğunuzda ise sizlere 3 dosya hakkı tanımlamakta ve bu dosyaları istediğiniz dile çevirisini yapabiliyor olacaksınız. Bu dosya türleri ise çoğu sektörde sıkça kullanılan PDF, Word ve Powerpoint sunumları olduğunu belirtelim. Ve diğer araçlardan farklı olarak bu hakkınız ayda bir olarak yenilenmekte.

Bir diğer dikkat çekici özelliklerinden biri ise yapay zekanın inanılmaz desteği ile birlikte sundukları DeepL Write özelliğini kullanarak elinizde bulunan herhangi bir metnin içerisinde yapılması gereken dil hatalarını tespit edip düzeltilmesini sağlamasıdır. Şimdilik İngilizce(İngiltere), İngilizce(ABD) ve Almanca dillerini %100 olacak şekilde desteklemekte olduğunu söyleyebiliriz.

DeepL ile birlikte çevirilerde gerçekten göz ile farkedilecek düzeyde çevirilerin iyileştiğini bizzat deneyimlediğimizi söyleyebiliriz. Böylelikle herhangi bir proje de bizlere çok daha verimli ve hızlı bir şekilde yardımcı olmaktadır.

Leave a comment

20 − 13 =