İstanbul/Türkiye
0850 307 7587
Bizi Takip Edin

Google Analytics Nedir?

Google Analytics Nedir?

Google Analytics Nedir? Nasıl Kullanılır?

Google Analytics bir çok web sitesi için tercih edilen ve kullanılan bir araç olduğunu belirtelim. Google Analytics tarafından verilen izleme kodunun verilmesi ve o siteye yüklenmesi durumunda o web sitesinde gerçekleşen oturumlar, kullanıcı davranışları, kitlelerin lokasyon ves cihazları, e-ticaret işlemleri, dönüşümler gibi bir çok veriyi elde edebilir ve bunları web siteniz veya projeniz için etkili bir şekilde kullanabilirsiniz. Google Analytics ücretsiz site analiz aracı diyebiliriz.

Google Analytics web siteniz tarafında oluşan trafik ile ilgili detaylı bilgiler verebiliyor diyebiliriz. Sitenize gelen trafiklerin kaynaklarının (organik trafik, sosyal trafik, ücretli trafik ve yönlendirme trafik dahil) görebiliyor olursunuz. Eğer web sitenizi yönetme ve paneli kullanma yetiniz mevcut ise burada ziyaretçi etkinlikleri ile ilgili bilgi alabilir ve bu etkinlikler ile ilgili özel hedefler oluşturmanızda yardımcı olmaktadır.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi verilerin sizler tarafından zorlu bir filtre yerine basit ve anlaşılır bir duruma getirip sizlere etkili bir şekilde sunmaktadır Google Analytics.

Google Analytics Nedir DiperwebGoogle Analytics Neden Tercih Etmeli veya Kullanmalısınız?

Websitenize Google Analytics aracını entegre etmeniz web sitenizle alakalı belirli sorularınıza yanıt verebilir ve kesin sonuç sunabilir.

  • Web sitemde aylık kaç ziyaretçi var?
  • An itibariyle web sitemde kaç ziyaretçi var?
  • Ziyretçiler web sitemi nasıl buluyor, hangi kanallardan giriyor?
  • Sosyal medyadaki varlığım web sitemi ziyarete nasıl dönüşüyor?
  • Hangi içeriklerim en fazla trafiği çekiyor?
  • Ziyaretçilerim ortalama olarak kaç sayfa okuyor?

Gibi bir çok soruyu ücretsiz olarak sizler için yanıtlandırıyor diyebiliriz. Ücretli araçlardan alacağınız hemen hemen bütün verileri ücretsiz olarak bu araçtan elde edebilir ve web siteniz için geçerli stratejiler üretebilirsiniz.

Üstelik bu ücretsiz aracı edinmeniz web sitenize ekstra bir yük bindirmeyecektir. Diperweb olarak web tasarım paketlerimizden birini tercih etmeniz durumunda web sitenizi Google Analytics ile entegre ve uyumlu şekile getiriyoruz böylelikle dilerseniz kendiniz dilerseniz bizim tarafımızda takip edilmesi ile 30 günlük raporlar elde edebilirsiniz. Bahsettiğimiz takip ve raporlama ek ücrete tabiidir.

SEO paketlerimizden herhangi birini tercih etmeniz durumunda Google Analytics’ten edineceğimiz raporları sizlere ücretsiz bir şekilde sunmaktayız.

 

 

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Sohbet Başlat!
Size hemen yardımcı olabiliriz?
Merhaba
İşletmenizi veya markanızı hemen dijitalleştirelim!