İstanbul/Türkiye
0850 307 7587
Bizi Takip Edin

Google Ads Nedir?

Google Ads Nedir?

Google Ads Nedir Öncesinde Reklamcılık Hakkında Kısaca

İnternet dünyasının öncesinde de geleneksel olarak adlandırdığımız gerçek dünyadaki reklamların kullanıcı ve müşteri üzerinde gerçek bir etki bıraktığının gerçeği yadsınamaz bir gerçek. Dünya çapında veya yerel olarak gerçekleştireceğiniz ticaretin şeklini ne kadar değiştirirsek değiştirelim o düzende bir reklamcılık yöntemi mutlaka bulunacaktır. Günümüz dünyasından tüm dünyanın büyük çoğunlukla kullandığı Google arama motorunda gerçekleştirilen pazarlamanın aracı olan Google Ads Nedir?

Google Ads Nedir?

Google Ads aslında Google arama motorunun ulaşabildiği ve alt platformlarında da reklam gösterilmesini sağlayan araçlar bütünü ve hizmetidir. Diğer arama motorları bu imkanları sunsa da Türkiye de en çok tercih edilen arama motoru Google olduğu için en çok tercih edilendir. Özellikle bu arama motoru pazarlaması diyebileceğimiz kavram e-ticaret firmaları ve markaları için çok önemlidir.

İnternet dünyasını kullanan bir çok kullanıcı alışveriş yapacağı zaman, bir yerlere gideceği zaman ve kafasındaki belirli konularda araştırma yapacağı zaman Google arama motorunu kullanır. Google Ads aracı ile verilen reklamlarda, reklam veren marka veya firmanın ürün ve hizmetlerini alakalı anahtar kelime,aramalarda veya konumlarda gösterilmesi sağlanmaktadır. Bütün işletim sistemi içeren cihazlar da bu hizmet ile web sitenize potansiyel internet kullanıcısı çekebilir ve potansiyel müşterilere dönüşmesi ile iletişime geçebilir, ürün ve hizmetlerinizin satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Google Ads Nedir? DiperwebPlatformda verdiğiniz reklamın ne kadar verimli olduğunu kolay bir şekilde ölçebilir olmasından kaynaklı e-ticaret sitelerine cazip gelmekle kalmayıp, yayınlanan reklamları sizler için analiz edip ne gibi etki sağladığını öğrenebilirsiniz. ROAS metriği sayesinde elde ettiğiniz kazancın harcanan reklam maliyetine oranını görebilir ve bu duruma göre reklamınızı devam ettirebilir veya durdurabilirsiniz.

İçerisinde barındırdığı farklı reklam alanları ile birlikte e-ticaret sitelerinin elini gayet güçlendirebilir durumdadır. Tabii en basit reklam türü ile de kurum veya kişi başlık, yeterli reklam metni ve bağlantı linki(URL) gibi başka detayları da girerek reklam verebilir. Fakat reklam vermek bu kadar kolay gözükse de ince ayarlamalar mevcut olduğunu belirtelim. Reklamlarınızın bir gider kapısı değil sizlere fayda sağlamaya başlayan bir gelir kapısı olmasını sağlamak birinci hedef olmalıdır.

Google Ads ile verilecek reklamın konumunu en ince ayrıntılarına kadar ayarlayabildiğinizi söyleyebiliriz. Hatta bunun devamında hedef kitlenizin demografik yapısına göre de hareket edebilirsiniz. Bütün bu ince ayarların yapılmasındaki asıl amaç Google Ads ile birlikte minimum maliyet ile maksimum kazanç elde edebilmektir. Google Ads reklamlarını arama sonuçlarında, Youtube da, haritalarda, gmailde, Google Play’de ve bazı web sitelerinin reklam için ayrılmış kısımlarında görebilirsiniz.

Diperweb olarak arama motoru pazarlamasında uzmanlaşan ekibimiz ile birlikte hesaplarınızı yönetmeye her daim hazırız.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Sohbet Başlat!
Size hemen yardımcı olabiliriz?
Merhaba
İşletmenizi veya markanızı hemen dijitalleştirelim!