Skip links
Google Ads Reklam Yönetimi Diperweb

Google Ads Nedir?

Normal ticaretinde e-ticaretinde vazgeçilmez ve temel yapı taşlarından reklam olduğunu belirtebiliriz. Ticaret ne kadar değişirse değişsin reklamcılık yöntemi buna göre şekil alır ve yapı taşı olduğu konumu kaybetmez. Teknolojinin ve internetin hızla gelişimi ile e-ticaretinde Pandemi ile katlanarak talep görmesiyle dijital reklamların kullanımı da arttı. Arama motoru ve çeşitli servislerinin öncüsü Google, internet reklamlarıyla ilgili erişimi olduğu her nokta da kendinizi tanıtabileceğiniz Google Ads nedir?

Google Ads Nedir?

Google Ads, Google aracılığıyla ulaşılabilen her nokta da reklam göstermenizi sağlayan bir reklamcılık hizmetidir. Yandex, Bing, Yahoo gibi çeşitli arama motorları bu hizmeti sağlasa da Türkiye dahil bir çok ülke de Google tercih edildiğinden dolayı firmanız ve markanız için Google Ads hizmetini kullanmanız önemlidir.

İnternet kullanan her birey gidecekleri yerlere, alacakları ürün ve hizmetler gibi her türlü kavramı ilk olarak Google’da aratmayı tercih etmektedir. Bu nokta da Google Ads aracılığıyla verilen reklamlar, reklam verenin ürün veya hizmetlerini alakalı konumlarda ve aramalarda gösterilmesini sağlar. Masaüstü ve mobil tarafta kullanılması mümkün olan ayriyetten Google’ın sahip olduğu son kullanıcıya ulaşan bütün servislerinde reklamınız gösterilebilir ve internet kullanıcısı o sırada gerçekten çok ilgili ve satın alma kararı yüksek ise sizi ziyaret ederek potansiyel müşteriniz olabilir ve hatta ticaretinizi başlatabilirsiniz.

Google Ads Nedir

“Ziyaretçiyi hiç mi hiç ilgilendirmeyen tek şey, sizin Web alanınızın nasıl işlediğidir. Onları ilgilendiren Web alanınızın içeriğidir. Basit ve hızlı: içeriği verin. O kadar.”

Jeffry Veen

Google Ads ile e-ticaret sitenizde bulunan ürünlerin veya konseptlerin reklamlarını verebilir ve reklamlarınızın verilerini ölçümleyerek nasıl bir etki oluşturduğunu görebilirsiniz. ROAS metriğinin mevcut olmasıyla birlikte verdiğiniz reklam maliyetine karşılık elde ettiğiniz kazancı ölçümleyebilir ve böylelikle çeşitli planlama ve stratejiler ile daha ileri doğru geliştirmeler yapabilirsiniz.

Her işte olduğu gibi Google Ads Reklam Yönetimi ile alakalı da eğer öğrenebileceğiniz zaman ve bütçeniz ayriyetten öğrenme sürecinde sizin temel giderlerinizi karşılayacak bütçeniz mevcut ise Google Ads Reklam Yönetimini öğrenebilir ve kendi işletme ve markanız için işlemlerinize devam edebilirsiniz. Fakat belirttiğimiz kriterlerin eksikliği mevcut ise bu alanda deneyime sahip kişi veya ajanslara Google Ads Reklam Yönetimi işlemlerini gerçekleştirmesi için belirlenen kriterler ve maliyetler ışığında hizmet alımı sağlayabilirsiniz.

Google Ads’te Önemli Bir Nokta…

Web Siteniz İçin 3 Önemli Nokta

Google Ads gibi diğer platform ve arama motorlarının sizlere sağladığı ve bunun yönetiminde deneyim sahibi olan kişi ve ajansların sizlere sağlayabileceği ve bunun karşılığında genellikle aylık olarak alınan ücretin sebebi ise işletmeniz, girişiminiz veya markanız için Google Ads veya diğer platformlarda uygulayacakları bilgi ve deneyimi ayriyetten belirlenen stratejileridir. Reklamlar ve çeşitli sistemler sizlere müşteri adayınızı getirir ve müşteri adayı sizinle iletişime geçene kadar reklamlar, web sitesi, sistem sorumludur. Fakat müşteri adayı sizinle iletişim kurduktan sonraki süreç sizin satış becerinize ve iletişiminize bağlıdır. Okunduğunda basit gibi görülen bu eylemin aslında ne kadar önemli olduğunu hizmeti herşeye rağmen edindiğinizde elde ettiğiniz kazanç ile anlayabilirsiniz.

Diperweb olarak Google Ads Reklam Yönetimi kısımında çalışmalar gerçekleştiren ve her daim müşteri memnuniyetini önemseyen ve hizmet sonrası desteği ile kullanıcının yanında olan yapısıyla sizlere hizmetini sunmakta.

Leave a comment

17 − 9 =