İstanbul/Türkiye
0850 307 7587
Bizi Takip Edin

E-Ticaret Ürünü Çekiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

E-Ticaret Ürünü Çekiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

E-Ticaret Ürünü Çekiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

E-Ticaret sitenizde sergileyeceğiniz ürünün görselleri bu ürünü edinmek isteyen tüketici veya kullanıcının fikirlerini önemli ölçü de etkileyecek etmenlerdendir. Bu e-ticaret sitenizin dönüşüm oranlarını da önemli ölçü de etkiler. Eğer e-ticaret sitenizden 200 alışveriş üzerinden 180’i başarılı bir şekilde alışveriş yapıyorsa bu eylemlerin arkasında ürününüzü tanıttığınız görsellerin ve açıklamaların etkisi büyük olduğunu söyleyebiliriz. Ürün görselleriniz e-ticaret siteniz ziyaret edildiğinde aslında gerçek dünyadaki mağazanızın vitrininde olduğu gibi sizi temsil etmektedir.

Ürün Görsellerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  • Arka Plan
  • Fotoğraf Açısı ve Işık
  • Stabilizasyon
  • Efektler
  • Ürün Detayları

Bu maddelere özenle dikkat edilmesi durumunda başarılı e-ticaret ürün çekimi gerçekleştirebilirsiniz.

E-Ticaret Ürün Çekiminde Sadeliğe Önem Verin!

E-Ticaret ürün çekimlerinde abartılı arka plandan uzak durmalısınız. Çünkü arka plan ürünün görünürlüğünü etkilediği durumda ürününüzle ilgili karar alınmasını etkilemiş olacaksınız. Düz bir alan ve arka planın genellikle beyaz olması durumunda ürününüzün görünürlüğü yüksek olacağından ve detaylarıyla güzel bir şekilde incelenebileceğinden dolayı tercih edilmelidir. Tabii sadece beyaz değil çeşitli renkler ile bunun yapılması durumunda ürünün alınırlığı konusunda etkisi olacaktır. Ürününüzü bir konsept ile sunuyorsanız sade bir konsept’in olması satış konusunda etkili olacaktır.

E-Ticaret Ürün Çekimi E-Ticaret Ürün Nasıl Çekilir

Ürün ve Arka Plan Oranına Dikkat!

E-Ticaret sitenizin ürünlerinizin arka planı ile doğru ve orantılı bir şekilde konumlandırmaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Ürünün yanlış konumlanması ve odağın arka plana gitmesi ürünün algılanmasına engel olacaktır.

E-Ticaret Ürün Çekiminde Işığa ve Açısına Dikkat Edin!

E-Ticaret sitelerinde ürün fotoğrafı çekilirken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan ikisi açı ve ışık olduğunu söyleyebiliriz. E-Ticaret dünyasında genellikle ürün eğer uzun vadeli ise fotoğrafları uzun süre kullanılmaktadır. Bundan dolayı ürünler bir çok açıdan çekilmeli ve en doğrusu seçilmesi gereklidir. Farklı açı eğer ürününüzü daha çekici kılacağına inanıyorsanız o açıda ürününüzü paylaşmaktan çekinmeyin.

Ufuk Çizgisi Önemli.

Ürün fotoğraflarında gözün görebileceği kadar uzakta, yatay düzlemde düz gözükmesi ufuk çizgisini ifade etmektedir. Ürünün daha iyi algılanması ve gözükmesi için bunun korunması gereklidir. Bu konu da ise tripod ile çekim yapıldığında korumanın sağlanabileceğini söyleyebiliriz.

E-Ticaret Ürünü Çekiminde Nelere Dikkat Edilmelidir Diperweb

E-Ticarette Ürün Temizliğine Dikkat Edin.

Çekim yapmadan önce hangi ürün olursa olsun temiz bir bez ile silinmesi gereklidir. Çünkü üzerinde toz veya toz parçacağının kameraya yansıma potansiyeli oldukça yüksektir. Ayrıca ürünü tutarken parmak izimizinde kalma olasılığından dolayı ürünü yerleştirdikten sonra yerleştirdiğiniz yerde de silmeniz size artı sağlayacaktır.

Ürününüzde İnsan Kullanın

Eğer ürününüz model kullanımı gerektiren bir kategori de ise cansız manken kullanımından uzak durmanız sizin için ideal olacaktır. Canlı model kullanımında gerçek insan bedeninin algılanmasından dolayı beynimizin karar verme noktası etkilenecek ve cansız modele göre daha hızlı veya daha etkili karar verilmesini sağlayacaktır.

Related Posts
Sohbet Başlat!
Size hemen yardımcı olabiliriz?
Merhaba
İşletmenizi veya markanızı hemen dijitalleştirelim!