İstanbul/Türkiye
0850 307 7587
Bizi Takip Edin

E-Ticaret Sitesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

E-Ticaret Sitesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

E-Ticaret Sitesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir e-ticaret sitesine sahip olduktan sonra aslında kurdum bittim gibi bir durum söz konusu değildir ve bu tamamen bir süreçtir. Yan dallarla birlikte e-ticaret sitenizin farkedilirliğini arttırarak anca istediğiniz satış rakamları veya satışınıza başlangıç sağlayabilirsiniz.

E-Ticaret sitenizde dikkat edilmesi gereken Diperweb tarafından da önem verilen 3 kavram e-ticaret siteniz için hayati önem taşıdığını belirtebiliriz.

E-Ticaret Sitesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler
E-Ticaret Sitesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güvenlik

E-Ticaret sitelerinin olmazsa olmazı ve en dikkat edilmesi gereken kavram güvenlik olduğunu belirtebiliriz. E-Ticaret sitenizden yapılan alışverişten öncesinde sitenizdeki veritabanının üye kayıtlarının güvenli bir şekilde barındırılması e-ticaret sitenizin herhangi bir saldırıya karşı korumalı olması gereklidir. E-Ticaret siteniz için gerekli olan ve Google tarafından da önem verilen SSL sertifikası web sitenize giren kullanıcı ve siteniz arasında kriptolanmış bir istek ile çıkış yapana kadar hatta daha sonrasında da girildiğinde atanan eşsiz anahtar ile tekrar tanınmasını sağlayan bir sistemdir. Buraya tıklayarak SSL sertifikası ile alakalı detaylı bilgiyi edinebilirsiniz.

Optimizasyon

E-Ticaret sisteminizin en yeni altyapıya, ödeme yöntemlerine ve tasarıma sahip olmasıyla birlikte bu kullanılan sistemlerin birbiriyle eş zamanlı ve optimize bir şekilde çalışması gereklidir. Bir çok e-ticaret sitesinin önem vermesi gereken ve kesinlikle de önem veren çeşitli pazaryeri e-ticaret web sitelerinin üstüne düştüğü SEO(Arama Motoru Optimizasyonu) büyük önem arz etmektedir. Dünya çapında kullanım oranı olarak en yüksek seviyeye sahip Google tarafından websitenizin taranması index alması ve web sitenize yerleştirdiğiniz ürünlerin tanınması biraz süreç alsa da yeterli çalışma ve zaman ile birlikte büyük pazaryeri ve e-ticaret siteleri ile birlikte rekabet edebilir duruma gelebilirsiniz. Sitenizin SEO optimizasyonuna uygun olması ile birlikte Google, Yandex, Bing, Yahoo gibi arama motorları tarafından tanınması ve index alması hızlanacaktır. Bir e-ticaret sitesi için optimizasyon herşeydir.

Pazarlama

Bir markanın ve işletmenin satış yapabilmesinin bağlı olduğu ve en önemli bir kavram pazarlama kavramı diyebiliriz. Karşınıza güzel bir örnek ile çıkmak istiyoruz. Samsung belirli harcama kalemlerinden yüksek tuttuğu kalem pazarlama olduğunu biliyor muydunuz? Pazarlama bir çok yan kavramlara sahip olsa da günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte dijital pazarlama kavramı diğer kavramlardan sıyrılarak liderliğe oturduğunu söyleyebiliriz.

İnternet kullanıcılarına merak uyandırmak ve ürününüzü veya hizmetinize ihtiyaç duymasını sağlamak amacıyla geliştirdiğiniz bir çok görsel ve kavramlar satış işlemini gerçekleştirebilmeniz için en gereklidir. Reklam kavramını da incelediğimizde markalaşma yolunda ilerleyen firma veya işletme için önemli bir unsur olduğunu söyleyebiliriz. Mesela Trendyol markası hem geleneksel pazarlama hem dijital pazarlama konusunda önemli adımlar atan ve çok güzel gelişmeler kaydeden bir firma olduğunu söyleyebiliriz.

Trendyol reklamlarını incelediğinizde logosunda geçen ve kurumsal rengi olan turuncunun işlendiğini böylelikle turuncu renge sahip bir marka söyleyin dendiğinde aklınıza ilk gelebilecek marka olma şansını arttırmaya çalıştığını söyleyebiliriz.

Diperweb olarak e-ticaret sitelerini kurduğumuzda bu üç kavramı göz önünde bulundurarak sitenin altyapısını ve entegrasyonlarını bunlara uygun ve uyumlu bir şekilde oluşturmayı özen göstermekteyiz.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Sohbet Başlat!
Size hemen yardımcı olabiliriz?
Merhaba
İşletmenizi veya markanızı hemen dijitalleştirelim!