İstanbul/Türkiye
0850 307 7587
Bizi Takip Edin

E-Ticaret Sitesi Ücretsiz Kurma Mümkün Mü?

E-Ticaret Sitesi Ücretsiz Kurma Mümkün Mü?

E-Ticaret Sitesi Ücretsiz Kurma Mümkün Mü?

Pandeminin dünya üzerinde başlaması ile beraber evlere kapanmamız nedeniyle ve sağlığımızın korumak adına dışarı çıkma eylemini ve alışveriş eylemini kısıtlı bir şekilde gerçekleştiriyorduk. Evlere kapandığımız dönem de internetin hızlı ve güvenilir olan kısmını keşfettikten sonra çeşitli girişimler ile birlikte marketlerden, mağazalardan sanki içerisindeymişçesine bakıp alışveriş yapabilir duruma geldik.

 

Bunu sağlayan e-ticaret kavramıyla beraber bir çok kobi ve orta ölçekli işletmeler kendi internet sitelerinden satış yapmayı veya instagram üzerinde hesap oluşturup satmayı hedefledi ve bir çoğu da gerekli dijital pazarlama ile bu emellerine ulaştığını söleyebiliriz.

 

Uzman görüş olarak şunu belirtmek isteriz ki internet’in gerçek dünyamıza girdiğinden beri her daim web siteleri güvenilir olmuş ve bir çok insanda web sitesinden alışveriş yapmayı daha güvenilir ve sağlam bulmaktadır. E-Ticaret sitesi oluşturmayı planlayan markalar ve işletmeler bir arayış içerisinde bulunarak e-ticaret siteleri oluşturacak güvenilir insan veya kurumlar tercih ettiler.

 

Peki ücretsiz bir şekilde e-ticaret sitesi kurmak mümkün mü? Teorik olarak evet pratik olarakta evet fakat unutulmaması gereken ve profesyonel bir şekilde yapılmadığı takdirde yasal sıkıntıların doğabileceği problemlerle baş başa kalabilirsiniz.

E-Ticaret Sitesi Ücretsiz Kurmak Mümkün Mü? DiperwebWordPress altyapısı içerisinde bulunan Woocommerce eklentisi ile bunu başarabilirsiniz fakat şimdi anlatacaklarımızı zamanınızı harcayarak yaparsanız evet gerçekten küçük ücretlere bunlara sahip olabilirsiniz. Alan adı ve hosting hizmetini herhangi bir sağlayıcı firmadan edindikten sonra, hosting panelinize giriş yapıp eğer mevcutsa otomatik kurucu değilse manuel bir şekilde WordPress alt yapısını kurmanız gereklidir. Herşeyi başarılı bir şekilde yaptığınızı varsayarak WordPress’in eklenti mağazasından Woocommerce eklentisini edinerek ve bu eklentinin profesyonel ayarlamalarını yaparak aslında mağazanızı kurmuş oluyorsunuz.

 

Fakat bunun içerisine eklenmesi gereken ve bir e-ticaret sitesinde olması zorunlu olan sanal pos, sözleşmeler ve ürün paketlenirken üzerine yerleştirilmesi gereken belgeler için eklentilere sahip olmanız ve sanal pos içinde farklı firmaların komisyon oranlarını inceleyerek bu pos’u edinmeniz gerekmektedir. Bunların dışında bir tema satın alarak veya kendi bilginiz mevcut ise dahilinde sitenizin yerleşimini ve tasarımını yaparak tamamen hazır ve ücretsiz bir e-ticaret sitesine sahip olabilirsiniz.

 

Fakat tüm bunlar sizin yaklaşık 1 ay gibi sürenizi alacaktır. Çünkü bilmediğiniz bir içerik ile uğraşıyorsanız ve ingilizceniz yeteri kadar iyi değilse bu süre tam olduğunu söyleyebiliriz. Aşinalığınız mevcut ise 1 hafta gibi bir sürede de bunu gerçekleştirebilirsiniz.

 

Yukarıda bahsettiklerimizden yola çıkarak e-ticaret sitesi bir ihtiyaçtır.Siz markanız veya işletmenizi işletirken aynı zamanda bu faktör ile uğraşmanız sadece zaman kaybına yol açmayarak para kaybı yaşamanızı sağlamaktadır.

 

Diperweb olarak marka veya işletmeniz için uygun olan fiyat aralıklarıyla e-ticaret sitesine sahip olmanızı sağlıyoruz. Bir çok başka faktörle beraber bizden edineceğiniz hizmet ile markanızı ve işletmenizi en kolay bir şekilde dijital dünya içerisine taşıyabilirsiniz.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Sohbet Başlat!
Size hemen yardımcı olabiliriz?
Merhaba
İşletmenizi veya markanızı hemen dijitalleştirelim!