İstanbul/Türkiye
0850 307 7587
Bizi Takip Edin

E-Ticaret Sitesi Kurmak

E-Ticaret Sitesi Kurmak

E-Ticaret Sitesi Kurmak

E-Ticaret kavramından yola çıkacak olursak aslında Elektronik ortam da yapılan ticaret anlamına geldiğini herkes gibi tahmin edebiliyorsunuzdur 🙂 1990’lı yılların sonlarına doğru internetin yaygınlaşması ile birlikte aslında bu sistemler ufaktan bizlere sunulmak üzere geliştirilmeye başlandığını söyleyebiliriz. Pandemi öncesinde yükseliş trendin de olan e-ticaret, pandemi ile birlikte adeta patlayan bir trend olduğunu söyleyebiliriz. Aslında insanlar neden tercih ediyor? dediğinizde kendinizden yola çıkaracak bunu tahmin edebilir ve sorunuza yanıt bulmuş olursunuz 🙂

E-Ticaret kavramını anladık fakat bunu nasıl gerçekleştireceğiz?

Aslında önümüzde temel olarak iki seçenek bulunmakta olduğunu belirtebiliriz. İsterseniz mevcut ürünlerinizi pazar yerlerinde (Trendyol, Hepsiburada, n11 vs.) hesap oluşturarak ve bu sisteme yüklediğiniz ürünlerin satışlarının gerçekleşmesi durumunda satış başına önemli bir komisyon ödeyerek ilerleyebilir ve pazar yerlerinde bilinen markaya dönüşebilirsiniz. Fakat işletmeniz veya markanız için oluşturacağınız veya Diperweb gibi e-ticaret sistemlerini profesyonel bir şekilde ve sağlam altyapı ile sunan firma veya ajansları tercih edebilirsiniz.

Peki e-ticaret web sitesi oluşturmanın nasıl bir avantajı olabilir?

İşletmeniz veya markanız için aslında bir çok avantaja sahip. Pazaryerinde oluşturduğunuz markanın aslında pazar yerinin ortak olduğunu söyleyebiliriz. Pazaryerinin sadece satış potansiyeli ve bilinirliğinden kaynaklı olarak alışveriş yapan tüketiciler aslında sizin ürününüzü beğendiği için ürününüzü almakta ve pazaryerinde olmanızın sadece o pazar yerine para kazandırıyor diyebilmekteyiz. Oluşturacağınız web sitenizde satışını gerçekleştireceğiniz ürünlerinizin kazançları tamamen markanıza yararı olmakla beraber sizin web sitenizden alışveriş yapan müşterilerinize kesinlikle daha fazla fırsatlar veya kuponlar tanımlayarak müşterinizin web sitenize alışmasına ve sizden sürekli alışveriş yapmasını sağlayabilirsiniz.

E-Ticaret Sitesi Kurmak Diperweb
E-Ticaret Sitesi Kurmak Diperweb

O Zaman E-Ticaret Web Sitesi Açmanın Avantajına Bakalım

  • E-Ticaret sistemine sahip olmayan yerel işletme ve markalar sadece bulunduğu bölge de satış gerçekleştirebilirken E-Ticaret sitesine sahip marka veya işletme gerekli ayarlamalar yapılması durumunda uluslararası satış dahi gerçekleştirilebilmektedir.
  • E-Ticaret siteniz 7/24 açık bir mağaza gibi düşünebiliriz böylelikle web sitenizi gece vakti ziyaret eden müşterilerinize de satış yapabilir uyurken bile kazanabilirsiniz. Fakat gerçek dünyadaki mağazanızı 7/24 açık tutmanız mümkün değil mümkün olsa dahi sizin için maliyeti yüksek olacaktır.
  • Sizden satın alan müşterilerinizin aldığı ürün hakkında olumlu ve olumsuz yorum yapmasıyla beraber markanız veya işletmenizde bulunan ürünlerin geliştirilmesinde çok büyük avantaj sunacaktır.
  • E-Ticaret sitesi ile birlikte düşük bütçe ile yüksek kazanç sağlayabilecek potansiyele ulaşabilirsiniz. Fiziksel mağazanız olmadan E-Ticaret sitesi kurduğunuzda aslında elektrik, su, doğalgaz ve kira gibi ekstra maliyetleri belli bir süre ödemek zorunda olmazsınız.

E-Ticaret Web Sitesi Açmanın Dezavantajları

Aslında daha çok müşteri odaklı dezavantajların oluştuğunu söyleyebiliriz.

  • Müşterilerin ürünler ile fiziksel temasa geçmelerinin mümkün olmadığını ve inceleyemeyecekleri için kaçınabilmektedirler. Fakat müşterinize ulaşan ürün belirli ürünler haricinde iade alınabilecek veya değişim yapılabilecek bir ürün skalasında ise bunu ücretsiz bir şekilde sunabilirsiniz.
  • Müşteri ile yüz yüze iletişimin olmaması gibi bir durumda mevcut.
  • İnternet dolandırıcılığının yaygınlaşması ile birlikte müşterilerin büyük çekinceler ile birlikte alışveriş yapmasından dolayı potansiyelinin yavaş bir şekilde farkedilebilir olması durumu doğabilmektedir.

Herşeye Netlik Getirildi. Peki E-Ticaret Sitesinde Nasıl İlerleyeceğim?

Öncelikle bilmelisiniz ki E-Ticaret sistemini yönetmek veya marka oluşturmak uzun bir süreç ve çabalamanız gereken bir yerdir. Siparişlerin kontrolleri,  ürünlerinizin sitenize eklenmesi, siparişin gönderimi ile birlikte zamanınızı etkileyen bir yönetim durumudur. Ancak bir kaç kişilik ekibiniz ile birlikte işletme veya markanız için başka önemli kavramlara ve alanlara yönelebilirsiniz. En önemli noktalardan biri de oluşturulan e-ticaret sitenizin oluşturulan altyapısının yeterli ve stabil olmasıyla beraber herhangi bir sorunda yeterli ve profesyonel destek alabilmelisiniz.

E-Ticaret sitesinizi kurarken aslında işletmenizin veya markanızın geleceğini ilerletecek veya geliştirecek bir sermayeyle bu alana girişmenizi tamamen tavsiye etmekteyiz. Diperweb olarak markanız veya işletmeniz için e-ticaret web sitesini sizler için basit ve farklı bir şekilde sizler için kuruyoruz. Ve web sitenizde herhangi bir problem oluşması durumunda sınırsız garanti kapsamında problemi düzeltiyoruz. Diperweb olarak satış sonrasında da 30 günlük destek ile birlikte müşterilerimize ürün yüklenmesinde yardımcı olmaktayız. Detaylar için E-Ticaret hizmetleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Sohbet Başlat!
Size hemen yardımcı olabiliriz?
Merhaba
İşletmenizi veya markanızı hemen dijitalleştirelim!