İstanbul/Türkiye
0850 307 7587
Bizi Takip Edin

E-Ticaret Paketleri Seçimi

E-Ticaret Paketleri Seçimi

E-Ticaret Paketleri Seçimi

Edineceğimiz e-ticaret web sitesi için kullanıcı odaklı olarak kolay yönetim ve kolay satış işlemlerinin gerçekleştirmesi için çeşitli yazılım firmaları tarafından geliştirilmiş e-ticaret paketleri mevcuttur. Fakat nasıl ve faydalı bir e-ticaret paketini seçeceğini işletme ve marka sahipleri karar verememektedir. Bu yazımız ile birlikte yardımcı olmayı hedeflemekteyiz.

Basit Bir Önem Sırası

 • Ürünlerinizin seçeceğiniz alt yapıya uygunluğu
 • Ödeme alt yapıları
 • Özelleştirilebilir tasarım
 • Responsive 
 • SEO 
 • Kargo Yönetimi

bahsi geçen maddeleri içeren e-ticaret paketlerini tercih etmeniz çok önemlidir. Alacağınız paket içerisinde bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda kritik sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Bu maddeleri sizlere kısaca açıklayalım.

E-Ticaret Paketleri Seçimi DiperwebÜrün-Altyapı Uygunluğu

Ekleyeceğiniz ürünlerinizin tipi doğrultusunda seçeceğiniz altyapınızın çeşitli alternatiflere sahip olması gerektiğini düşünmekteyiz. Örneklendirecek olursak varyanta sahip ürünlerinizin olduğunu düşündüğümüzde seçeceğiniz altyapı da bununla alakalı bir seçenek mevcut değilse sorun olacağını belirtelim. Böyle durumlarda ürün ekleme veya açma işlemlerini bile gerçekleştirme olasılığınız yok denecek kadar az olduğu için mutlaka dikkatlice incelenmelidir.

Ödeme Alt Yapıları

E-Ticaret sistemleri veya siteleri için olmazsa olmaz olarak bildiğimiz ödeme altyapılarının mevcut olması gerekmektedir. Özellikle bankalar ile anlaşmanız veya sanal pos imkanı sunan PayTR gibi kuruluşlar ile birlikte çeşitli avantajlar ile entegrasyon sağlayabilirsiniz. Bu sayede bir çok kartı desteklediği için yurtdışından dahi ödeme elde edebilir durumu gerçekleşebilir tabii buna göre komisyon oranı ödeyebileceğinizi de unutmayın.

Özelleştirilebilir Tasarım

Bir çok e-ticaret sistemlerinde tasarıma müdahale konusunda bir çok durum belirtilmekte olup tasarımınıza müdahale edip modernleştiremediğinizde trendin gerisinde kaldığınızı belirtebiliriz. Tasarımı özelleştirme konusunda e-ticaret firmaları belirli bir maliyetin önünüze sunabileceğini belirtelim. Tabii özelleştirilebilir yeteneğine sahip altyapılarda böyle bir sorunla karşılaşmanız minimuma inmektedir.

Responsive

Aslında en önemli maddelerden biri olduğunu ilk başta belirtmemiz gerekli. Çünkü artık bilgisayar kullanımını geçen akıllı telefon ve tablet kullanımı ile birlikte web sitelerinizden herhangi bir alışveriş gerçekleştireleceği zaman bu cihazlara uygun bir tasarımda ve uyumlulukta mutlaka olması gereklidir. Tabii kullanılacak tasarımın UI ve UX tasarıma uyumlu olması durumunda tasarımsal olarak beğendiği için sizleri tercih eden bir çok kullanıcı da mümkün olacaktır.

SEO

Google ve diğer arama motorları üstünde hem siteniz hem de mağazanız için en temel ihtiyacınız olduğunu söyleyebiliriz. SEO açısından panelden geniş müdahale ve yönetiminizin olması sizler için daha iyi olacaktır. SEO açısından ilgili bilgilerin girişi web siteniz veya e-ticaret siteniz için çok iyi olacaktır. Diperweb olarak profesyonel bir yardım almanız e-ticaret siteniz için çok daha iyi olacağını belirtelim.

Kargo Yönetimi

E-Ticaret sitenizin müşterilerinin en çok kontrol ettiği ve sabırsızlık içerisinde gün de 5 defa baktığı alanın da iyi olması gerektiğini söyleyebiliriz 🙂 Sipariş verdikten sonra kargonun takibi ve kargonun tüm süreçlerinin müşteri tarafına iletilmesi açısından teknik olarak bakarsak e-ticaret siteniz ile entegre olması gerektiğini görebiliriz.

Bir diğer olması gerektiğini düşündüğümüz özellikler ise şöyle;

 • SSL Sertifikası
 • İçerik Yönetimi
 • Arama Motoru Optimizasyonu
 • Kupon Sistemi
 • Raporlama

olması gereken ve elde edilebilir özellikler içerisinde olduğunu belirtebiliriz.

Diperweb olarak satışa yeni başlayan instagram üzerinde bulunan marka ve işletmelere, kadın girişimcilere ve genç girişimcilere destek olmak adına bu özellikleri içeren e-ticaret sitelerinin paketlerini yakın zamanda aktifleştirmeyi planlamaktayız. Bizi takipte kalın.

 

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Sohbet Başlat!
Size hemen yardımcı olabiliriz?
Merhaba
İşletmenizi veya markanızı hemen dijitalleştirelim!