İstanbul/Türkiye
0850 307 7587
Bizi Takip Edin

E-Posta Nedir?

E-Posta Nedir?

E-posta dijital dünyamızın tamamen vazgeçilmez bir haberleşme aracı ve aynı zamanda insanların en çok kontrol ettiği ve bu alan üzerine pazarlama ve reklamcılığın ileri düzeyde geliştiğini söyleyebiliriz. E-posta pazarlaması ile bir çok kitleye etkili bir satış gerçekleştirme olasılığınız her zaman yüksektir. Gelin en temel soru olan E-Posta Nedir? sorusunun cevabına bakalım.

E-Posta Nedir?

Elektronik posta kısaca açıklayacak olursak iki veya daha fazla kişiler arasında gerçekleşen dijital ileti alıp verme işlemidir. Detaylandıracak olursak belirli bir ağa bağlı olan cihazlardan belirli kişi veya kişilere gönderilen ve içerisinde metin, görsel ve video içerebilecek bir mesaj bütünüdür.

E-posta alt yapı sağlayıcısı sayesinde normal mektup gönderdiğimizdeki sistemin dijital halini düşünerek anlamlandırdığımızda tek bir tık ile Gönder dediğimizde saniyeler içerisinde karşı tarafa iletilmesi sağlanmaktadır. Tabii bu işlemleri gerçekleştirebilmek için bir e-posta adresine sahip olmanız gereklidir. Size gelen e-postalarınızı barındırmak ve bunları açıp okuyup yanıtlayabilmek için internet tabanlı uygulama veya cihazınıza uyumlu yerel ve internet bağlantısı mevcut program kullanabilirsiniz.

Bu programlara örnek olarak Outlook örneği verilebilmektedir. Her ne kadar çeşitli e-posta sağlayıcısı ya da uygulamaları mevcut olsa da kime, konu ve ileti kısmı her daim var olmaktadır.

E-Posta Nedir DiperwebPeki E-Posta Adresi Nedir?

Tahmin edebileceğiniz gibi bir e-posta adresinden başka bir e-posta adresine gönderilmektedir. E-posta adreslerinin başında sizin özel olarak belirlediğiniz kavram veya ismin olması sağlanmakla beraber “@” işaretinin sonrasında ise e-posta sağlayıcısının adresi bulunmaktadır. Örneklendirecek olursak merhaba@diperweb.com olarak e-posta hesabını oluşturabilirsiniz.

E-Posta Adresini Neden Kullanmalıyız?

Markanızı veya işletmenizi en kolay tanıtma yöntemlerinden biri e-posta adresiniz olduğunun farkında mısınız? Bu yüzden Gmail ve Hotmail gibi uzantılara sahip olmak yerine alan adınızın uzantısına sahip e-posta adresine sahip olmanız reklam yapmanızı sağlamaktadır.

Bir alan adına ve web sitesine sahip olmanız çeşitli potansiyel müşterilerinize karşı profesyonel bir görüntü sağlamaktadır. Bu sayede profesyonel bir e-postaya sahip olmanızda güven oranını arttırmaktadır.

E-Posta Neden Çok Sık Kullanılır ve Popüler?

E-postanın hızlı ve etkili bir şekilde gönderilmesi her daim avantaj sağlamaktadır. İnternet kulllanıcıları isterse aynı odada olsun, ister dünyanın öteki ucunda olsun e-posta sayesinde saniyeler içerisinde iletişime geçebilir durumda olacaksınız. Bu yüzden zahmetsiz ve hızlı bir şekilde ulaşılmasından dolayı çok sık tercih edilmektedir.

E-posta’nın bir diğer güzel avantajı ise telefon görüşmesinden daha hızlı ve etkili olabilir ayrıca beklemeye alınma ile uzun konuşmalara girmek konusunda zorlanma tehlikeniz mevcut değildir. Hızlıca çözüme ulaşmak için bir e-posta gönderin ve hızlıca çözülmesini sağlayın.

Diperweb olarak müşterilerimize her daim e-posta kurulumu konusunda yardımcı olmayı hedeflemekteyiz.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Sohbet Başlat!
Size hemen yardımcı olabiliriz?
Merhaba
İşletmenizi veya markanızı hemen dijitalleştirelim!