İstanbul/Türkiye
0850 307 7587
Bizi Takip Edin

E-Posta Kurulum Ayarları

E-Posta Kurulum Ayarları

E-Posta Kurulum Ayarları

Günümüzde bilgisayarlarımızda ve mobil cihazlarımızda çeşitli e-posta uygulamalarında kendi alan adınıza ait e-posta hesabını kurmak için bir adım attığınızda mutlaka bir rehbere ihtiyaç duyuyor veya hosting edindiğiniz yere ticket oluşturarak veya telefon desteği alarak zamanınızı tahmin edilenden fazla harcamaktasınız fakat Diperweb ile birlikte paylaşacağımız bilgiler ile kurulumunuzu hosting de e-posta hesabınızı oluşturduktan sonra hızlı bir şekilde cihazınızda kurabilir durumda olacaksınız.

e posta kurulum ayarlari diperweb minE-Posta Ayarları

Gelen E-Posta Sunucu: mail.alanadiniz.com
Gelen E-Posta Portu IMAP: 143 POP3: 110

Giden E-Posta Sunucu: mail.alanadiniz.com
Giden E-Posta Portu IMAP: 587 POP3: 587

Yukarıdaki bilgiler ile birlikte doldurmanız gereken alanlar için yeterli olabilmektedir. Fakat ince ayara sahip olan Outlook programında ise çeşitli ufak ayarları gerçekleştirebilirsiniz. Tecrübelerimize dayanarak edindiğiniz barındırma alanınızın sunucu özelliklerine bağlı olarak kurulumda değiştirmeniz gereken bir kaç püf nokta mevcuttur.

E-Posta Kurulum Ayarları Püf Noktaları

  • Outlook programında Sınama gerçekleştirilirken eğer Gelen ayarlar “Tamamlandı” olup Giden “Başarısız” ise “Diğer Ayarlar” kısmında yer alan “Gelişmiş” sekmesinde bulunan Port numarasının altındaki şifreli bağlantıyı “TLS” olarak ayarlayarak denemenizi tavsiye etmekteyiz. Fakat yine aynı hatayı alıyorsanız bütün seçenekleri deneyerek kuruluma devam edin fakat yine hata alıyorsanız Outlook programınızla alakalı bir hata mevcut olabileceğini söyleyebiliriz.
  • E-posta ayarlarınızı SSL güvenli bir şekilde kurmanız durumunda geniş kapsam içerisinde bulunan bazı e-posta adreslerinden e-posta alamayabilir hatta önemsiz veya spam kutunuza bile düşmeyebilir. O yüzden yukarıda önerdiğimiz ayarları uygulamanızı tavsiye etmekteyiz.
  • Kendi alan adınızla alakalı kurulum yaparken mutlaka manuel olarak ayarlamaya özen gösterin.

Diperweb olarak keşfettiğimiz ve tecrübe edindiğimiz bütün e-posta kurulumuyla alakalı püf noktaları güncellemeyi hedefliyoruz.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Sohbet Başlat!
Size hemen yardımcı olabiliriz?
Merhaba
İşletmenizi veya markanızı hemen dijitalleştirelim!