İstanbul/Türkiye
0850 307 7587
Bizi Takip Edin

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu Nedir?

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu Nedir?

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu Nedir?

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu internet kullanıcısının deneyimini ve deneyim kalitesini arttırma sanatı diyebiliriz. Bu gerçekleştirilecek optimizasyonlar ile birlikte landing page sayfası tasarımı, farklı içerik türlerinin ve varyasyonlarının test edilmesi, sayfadaki internet kullanıcısının deneyimini arttırmaya yönelik çeşitli unsurları içermektedir.

Dönüşüm optimizasyonu, bir nebze sayfa içi SEO çalışmasına girse de, bahsettiğimiz sayfanın tüm pazarlama faaliyetlerinin ana adresi olduğundan dolayı küçük bir hatanın gerçekleşmesi ile birlikte harcanan eforu boşa çıkaracağını söyleyebiliriz. Dönüşüm oranı optimizasyonu ile pazarlama hunimizde mevcut olan hizmet ve ürün farklı mesafelerde bulunan ve farklı kitleler için tasarlanmış olsa da mevcut satış yani dönüşümü arttırmak adına CRO hizmeti edinirler.

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu Nedir DiperwebTabii bu her sektöre, hizmet ve ürüne göre değişiklik göstermektedir. Örnek verecek olursak, e-ticaret siteleri için dönüşüm oranı % 3-5 arasında olmalıdır fakat bunun altında ise profesyonel bir destek almanızı önermekteyiz.

Tabii kayıt yani başvuru toplama dönüşüm oranları ise yine alana göre değişiklik gösterse de %1 ve %3 arasında olmalı diyebiliriz. Sizlere bahsettiğimiz oranlar tamamen kendi deneyimlerimiz odaklı olduğunu söyleyebiliriz. Herhangi bir detaylı araştırmaya dayanamadığını belirtmek isteriz.

Diperweb ile edineceğiniz bütün hizmetler tamamen sizin deneyiminizin iyi olması amacıyla oluşturulmuştur. Sadece satış yapılması ve kullanıcı deneyimini umursayan bir hizmet anlayışına asla sahip değildir.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Sohbet Başlat!
Size hemen yardımcı olabiliriz?
Merhaba
İşletmenizi veya markanızı hemen dijitalleştirelim!