İstanbul/Türkiye
0850 307 7587
Bizi Takip Edin

Dijital Tasarım

Dijital Tasarım Nedir?

Dijital tasarım aslında isminden de anlaşılacağı gibi dijital platform üzerinde gerçekleştirilen tasarım denilebilir. Dijital tasarımdan detaylı bir şekilde ilk önce bahsetmeden önce bu kavramı bir güzel sindirmemiz gerekli 🙂 Dijital, çeşitlendirerek sunulan bilgi ve verilerin kullandığınız ve içerisinde ufakta olsa bir elektronik kart olan cihazlar bulunması ve gösterilmesidir diyebiliriz. Dijital ortamların bir çok internet kullancısının hayatında yer etmesi ile birlikte ziyaret ettiğiniz her bir sitenin bir mecraya dönüşmesiyle birlikte aslında bir çok işimizi eskiden gördüğümüz pasajlara benzetebiliriz. İstediğimiz zaman video, film ve dizi (tabii ki yasal olanı tavsiye ediyoruz) izleyebiliyor veya ihtiyaç duyduğunuz çeşitli bilgileri bu dünyadan elde edebiliyorsunuz. Hatta para kazanmaya bile başlamış durumdayız ki bunun en çok etkeni e-ticaret diyebiliriz.

İnsanların çok daha sık interneti kullanmaya başlaması ile birlikte reklam mecrasının burada daha etken ve etkin olmaya başladığını söyleyebiliriz. Özellikle sosyal medya platformları ve oluşturulan websiteleri kullanıcılar üzerinde çok etkin olmaya başladığını söyleyebiliriz. Dijital ortam için tasarlanan her tasarıma da bu yüzden Dijital Tasarım diyebilmekteyiz.

Dijital Tasarım Diperweb Dijital Tasarım Ajans

Peki Dijital Ortam Reklamları Nelerdir? Hangi Ortamlarda Dijital Tasarım Tercih Edilir?
  • Dijital tasarım kelimesini ilk düşündüğümüzde aslında herkesin aklına geldiği gibi websiteleri için yapılan web tasarım gelmektedir. Firmaların oluşturduğu veya profesyonel hizmet aldığı firmaların oluşturduğu websiteleri aslında dijital ortam da onları temsil eden ve reklamını yapan bir yerdir. Websitesinin size tamamen ait olması ile birlikte istediğiniz gibi ürünlerinizi hizmetlerinizi sergileyebilir ve müşterilerinizin sizlere daha hızlı ve kolay ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
  • Web siteniz için oluşturulacak SEO çalışmaları ve tasarımları ile websitenizin belli bir süreçten sonra üst sıralarda yer almasını sağlayarak tüketicilerin daha kolay ulaşabilir duruma gelmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca çeşitli blog, haber gibi web sitelerine reklam vermeniz durumunda müşteri potansiyeliniz artacaktır. Web siteleri bu yönleriyle tamamen bir dijital reklam mecrasıdır.
  • Günümüzde sosyal medya kullanımlarının artmasıyla birlikte şu zamanda revaçta olan dijital reklam mecrası diyebiliriz. Geliştirdiğiniz ve tasarladığınız sosyal medya içerikleri ile birlikte firmanız veya kişisel markanız adına başarı yakalamanız yüksek oranlıdır diyebiliriz. Sosyal medya yönetimi minimum seviye de bilgi ve deneyim ile yönetilebilse de çeşitli uzmanlardan veya Udemy gibi platformlardan eğitim almanız sizler için çok daha iyi olacaktır. Dijital Pazarlama uzmanları veya sosyal medya uzmanları tarafından bir hesabın yönetilmesi sadece kulanılan metotlarla sayfanın daha hızlı ve etkili ilerlemesini sağlar.

Türkiye ve tüm dünya da dijital tasarımlara ve dijital ortamlardaki reklamlara her geçen gün daha hızlı ve daha iyi bir şekilde internet sayesinde ulaşmaktadır. Siz de işletmeniz, markanız veya kişisel markanız için dijital tasarım hizmeti almak istiyor iseniz DiperWeb kesinlikle en doğru tercih olacaktır. Dijital tasarım veya diğer hizmetlerimizden haberdar olmak veya hizmeti edinmek için bizlerle direk iletişime geçebilirsiniz.

Dilerseniz mevcudiyette bulunan websitenizi yenilemek için veya işletmeniz, markanız veya kişisel markanız için sıfırdan profesyonel bir şekilde websitesi oluşturabilir ve sizlere ömür boyu ücretsiz destek hizmeti sunabiliriz.

İhtiyacını Biliyor Musun?

Dijital Tasarım İçin Teklif Al

Diperweb farkı ile bu hizmete sahip olmak için formu doldur!

Teklif Al
Sohbet Başlat!
Size hemen yardımcı olabiliriz?
Merhaba
İşletmenizi veya markanızı hemen dijitalleştirelim!