İstanbul/Türkiye
0850 307 7587
Bizi Takip Edin

Dijital Dönüşüm Nedir?

Dijital Dönüşüm Nedir?

Dijital Dönüşüm Nedir?

Bilgisayar tarafından işlenebilecek ve geleneksel yöntemlerden daha hızlı, para ve zaman tasarrufu sağlayan dijital dünyaya taşınması diyebiliriz. Herhangi sunulan bir hizmeti bir ürünü dijital dünyaya entegre ederek belirli kalemlerde tasarruf ve hız kazanarak ilerlenmesidir.

Bu dijital dönüşüm ile birlikte kazanılan belirli orandaki hız iş dünyasına tamamen olumlu yansıması olmuştur. E-Ticaret’in zirvelerde gezinmesi ile birlikte burada gerçekleştirilecek ödemelerin güvenliği de dijital dönüşüme ayak uyduracak şekilde sürekli geliştirmek amaçlanmıştır. Kağıt ve belge saklama maliyetlerinin azalması ve devletlerin buna uyum sağlaması ile birlikte hız ve güvenilirlik artık daha da üst düzeye geldiğini söyleyebiliriz.

Dijital Dönüşüm Nedir Diperweb Web TasarımDijital Dönüşüm Faydası Nelerdir?

En basit şekilde düşünecek olursak ıslak imzalı olan bir dosyayı yazıcı da veya şimdiki günümüzde gelişen akıllı telefonlarımızın kamerası ile taradıktan sonra kolay ve hızlı bir şekilde dijital dosya haline getirebiliyoruz. Resmi ve özel dairelerde biriktirilmesi gereken dosyaların azalması ile birlikte iş yükünün hafiflediği bir dünya halini almaya başlamış bulunmaktayız. Tercihinize bağlı olarak hala kağıt ekstre alıyor olabilirsiniz fakat dijital dönüşüm ile e-posta veya yeni düzenleme ile birlikte bankanın uygulaması veya internet bankacılığından ekstrenize kağıt ve iş yükü gerektirmeden ulaşabiliyor durumdasınız.

Dijital dönüşüm ile birlikte her belge ve dosyanın artık dijital arşivlerde olduğunu anlamış bulunmaktayız. Dünyamızda giderek doğal kaynakların tükenmesiyle birlikte atılan adımların en önemlisidir çünkü artık daha az ağaç kesilecek ve daha az kağıt üretilecektir.

Dijital Dönüşümün Unsurları

  • İnsan
  • Süreç
  • Teknoloji

Yukarıdaki üç maddenin senkron bir şekilde ilerlemesi ile birlikte aslında tam bir dijital dönüşüm yaşanabileceğini söyleyebiliriz. Tabii bu dijital dönüşüm veya geliştirilen Endüstri 4.0 gibi yeni modern kavramların öncü ülkeleri bunları daha önce elde edebileceğinden dolayı Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerin çok daha hızlı, temkinli ve güvenli adım atarak bu gelişen kavramları yakalaması yetişmesi gereklidir.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Sohbet Başlat!
Size hemen yardımcı olabiliriz?
Merhaba
İşletmenizi veya markanızı hemen dijitalleştirelim!