İstanbul/Türkiye
0850 307 7587
Bizi Takip Edin

Call To Action Nedir?

Call To Action Nedir?

Call To Action Nedir?

Bir çok hizmet sağlayan ve e-ticaret sistemi ile internet üzerinden satış yapan işletme ve markaların satışlarını arttırabilmek ve ziyaret sayısında artış sağlayabilmek, internet kullanıcılarına firma ve markalarını tanıtmak için dijital pazarlama alanına yatırım ve çalışmaları hızlı bir şekilde gerçekleştirmeleri gerektiğinden bahsedebiliriz.

Gerçekleştirilecek dijital pazarlama çalışmalarında görsel kalite, call to action yazıları, içerik yazıları, hashtagleri ve reklamlar önem verilmesi gereken unsurlardan ilkleridir. Bir çok işletme saydığımız unsurlarda uzman olabilir fakat call to action metinleri konusunda bilgilerinin az olmasından dolayı hedeflerine ulaşması biraz daha zaman aldığını belirtebiliriz.

Marka ve firmanızın dijital pazarlamasında call to action metinleri oldukça önemli olduğunu söyleyebiliriz. Tabii ürün satışı gerçekleştirilen e-ticaret sitelerinin dikkat etmesi gereken call to action metinleri büyük öneme sahiptir.

Call To Action Açıklaması

Call To Action, hizmet ve ürün satışını gerçekleştiren marka ve firmalarının web sitelerinde veya e-ticaret sistemlerinde kullanılan ve kullanıcıların istenilen aksiyonu gerçekleştirmesini sağlayan ve kullanıcıyı harekete geçirici metinlere verilen ismin genelidir.

SEO çalışmalarından sosyal medya pazarlamasına, web site banner tasarımından e-ticaret sitelerinin banner tasarımına kadar call to action her daim yer verilmektedir.

Call To Action Nedir Call To Action Faydaları DiperwebCall To Action Faydaları

Call To Action metinlerini kullanmanız işletmeniz veya markanız için beklediğinizden daha önemli ve etkili olduğunu söyleyebiliriz. Faydalarına bakacak olursak;

  • Call To Action metinleri veya görselleri hedef kitlenizde yer alan kişilerin istediğiniz eylemleri yapmasını sağlayabilirsiniz.
  • Call To Action metinleri veya görselleri e-ticaret sitelerine diğer pazarlama türlerine göre daha kolay trafik çekebilir ve satışlarınızı arttırmasında yardımcı olmaktadır.
  • E-Ticaret sitelerine eklenen call to action butonları ile birlikte işletme veya markalar tüketicileri ile çok daha kolay iletişime geçebilir duruma geliyor. Bu da e-ticaret sitesinden memnuniyet derecesini arttırmaktadır.

Call To Action Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dijital pazarlama alanında kullanılmak istendiğinde e-ticaret sitesine sahip markalar ve firmaların call to action metinlerini profesyonel bir şekilde tasarlamaları ve yerleştirmeleri gerekmektedir. Sadece e-ticaret siteleri değil hizmet sağlayan bir çok web sitesinin bu şekilde özen göstermesi etkileşim ve satış potansiyelini arttıracaktır. Call To Action metinlerinin veya görsellerinin yanlış bir şekilde hedeflenmesi ve eklenmesi durumunda internet kullanıcısından istenen aksiyonun gerçekleştirilememesi ile başarısızlık söz konusu olacaktır. Bu nedenle paylaşımı gerçekleştirilecek metnin veya görselin hedef platformunun iyi seçilmesi ve takip edilmesi gerekmektedir.

Call To Action Örnekleri

Metin Aksiyonu Satış Trafik Etkileşim İletişim
1 Hemen Deneyin, Hemen Alın! Hemen incele! Ücretsiz Kaydolun! Tıklayın Sizi Arayalım
2 Hemen deneyin! Daha fazla bilgi al! Ücretsiz kayıt ol! Şimdi bizimle iletişime geçin!
3 Sadece 49.90! Hemen Tıkla! Hemen Gör! Şimdi bize ulaşın!
4 Ücretsiz kargo fırsatıyla! Sitemizi ziyaret et! Hemen beğen! Bize whatsapp destek hattından ulaşın!
5 Bu fırsatı kaçırmayın Şimdi tıkla! Sevdiğin bir kişiyi etiketle! Müşteri hizmetlerine ulaşmak için tıklayın!

Diperweb olarak müşterilerimize her daim basit ve farklı hizmet deneyimi sunmak adına bulunuyoruz. Müşterilerimizi hizmet verdikten sonra da önemsiyor ve destek oluyoruz.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Sohbet Başlat!
Size hemen yardımcı olabiliriz?
Merhaba
İşletmenizi veya markanızı hemen dijitalleştirelim!