İstanbul/Türkiye
0850 307 7587
Bizi Takip Edin

Apple Haritalara İşletme Ekleme!

Apple Haritalara İşletme Ekleme!

Apple Haritalara İşletme Ekleme!

Apple’ın yeni modelleriyle beraber Türkiye de bulunan pek çok kullanıcının iPhone modellerini tercih etmesiyle Apple Haritalar uygulamasının kullanımı artmış bulunmakta ve bunun dışında Whatsapp gibi çeşitli mesajlaşma uygulamalarında bir kişiye konum bilgisi göndermek istediğinizde iPhone modeller de Apple Haritalar uygulamasının veritabanını baz almakta. Google veya Yandex’e kayıtlı olan işletmeniz eğer Apple Haritalar’a kayıtlı değilse maalesef işletmenizin konumunu gönderemiyorsunuz. Son zamanda çıkan bu durum aslında epey bir can sıkıcı. Fakat Yerel SEO açısından da önemli olduğunu bildiğimiz ve düşündüğümüz Apple Haritalara işletmenizin eklenmesi mümkün.

Apple Haritalar Apple Maps Diperweb

Apple Haritalara İşletmemi Nasıl Eklerim?

Apple Haritalara işletmenizin eklenebilmesindeki en önemli kural müşteriler tarafından ziyaret edilebilmesi ve fiziksel varlığının doğrulanabildiği işletmelerin yer almasını istemesidir. Yandex Haritalar bu konu da ise dijital hizmet sunan işletmelerin eklenebilmesine izin vermektedir.

Apple Haritalar’a bir de evlerde veya apartmanlarda hizmet veren işletmelerin eklenmesine onay vermemektedir. İşletmenizin henüz açılmaması da bu duruma dahildir.

 1. Adım: Apple’ın sunmuş olduğu ve bir çok iOS ve ipadOS kullanıcısı tarafından kullanılan ve tercih edilen Haritalar’a işletmenizin veya markanızın konumunu eklemek için https://register.apple.com/placesonmaps/ linkine tıklayarak var ise Apple hesabınıza giriş yapmanız yok ise Apple hesabı oluşturmanız gerekli.
 2. Adım: Apple Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üstte bulunan Yer Ekle butonuna basarak açılan sayfa da Yer adına veya yer adı ve adresine göre ara yazan alana işletmenizin adını yazın.apple haritalara işletme kaydetme
 3. Adım: Eğer yukarıdaki görseldeki gibi bir sonuç alıyorsanız görsel de göründüğü gibi Eksik Bir Yeri Ekle butonuna tıklayarak formunuzu tamamen doldurmanız gerekmektedir.

  İşletmenizi Apple Haritalara Ekleyin Diperweb
  İşletmenizi Apple Haritalara Ekleyin Diperweb
 4. Adım: Adres Ara kısmına geldiğinizde yazdığınız adres bulunmadığı için Manuel Adres ekle kısmınıda eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra ileri butonuna tıklayınız.
 5. Adım: Bir süre bekledikten sonra karşınıza açılan Yerlerim kısmında işletmenizin adı gözükecektir. Bu alanda Doğrula butonuna tıklayınız.
  Apple Haritalar Yerlerim Diperweb
  Apple Haritalar Yerlerim Diperweb

   

 6. Adım: Tıkladığınızda karşınıza çıkan ekran da numaranızın aranacağını ve gelen 4 rakamlı kodu girmeniz gerektiğini belirtmekte. Eğer aranma gerçekleşmez ise manuel doğrulama ile işletmenizi de doğrulayabilirsiniz.

  Apple Haritalar Manuel Doğrulama
  Apple Haritalar Manuel Doğrulama
 7. Adım: Doğrulamanızı gerçekleştirdikten sonra işletmeniz Apple Haritalar da 5 gün içerisinde görünebilir ve onaylanabilir duruma gelecektir. Onaylanma veya görünür duruma geldikten sonra işletme isminizin üstüne tıklayarak koordinatları belirleyebilir ve koordinatların onaylanması içinde belirli bir süre sizden istenebilmektedir.

Rehberimizi detaylı bir şekilde gerçekleştirdikten sonra takıldığınız bir nokta olması durumunda Diperweb‘ten ücretli destek alabilir ve sorunlarınızın çözülmesini sağlayabilirsiniz.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Sohbet Başlat!
Size hemen yardımcı olabiliriz?
Merhaba
İşletmenizi veya markanızı hemen dijitalleştirelim!