İstanbul/Türkiye
0850 307 7587
Bizi Takip Edin

AMP Nedir?

AMP Nedir?

AMP Nedir? (Accelerated Mobile Pages)

Yeni teknolojinin getirdiği gereksinimlerden yola çıkarak mobil cihazların web sitelerine hızlı girmesi gerektiğinin ve bu hızı sağlayabilecek teknolojinin geliştirilmesi gerektiğine inanan ve yapan Google AMP teknolojisini günümüzde bizlere sundu. AMP masaüstünde görünen web sitenizin mobil cihazlarda çok daha efektif ve hızlı açılması adına geliştirilmiş bir teknoloji desek yanılmış sayılmayız.

AMP Nedir Accelerated Mobile PagesAçılımı “Accelareted Mobile Pages” yani “Hızlandırılmış Mobil Sayfalar” olan AMP, Google tarafından geliştirilmiş framework araçlarında yerini almaktadır. Bu teknolojinin asıl amacı, Google arama motorunda dolaşan internet kullanıcılarının web sitesine erişimini hızlandırmak olduğunu belirtiyor. Bu teknolojinin getirdiği en iyi durumlardan biri ise web sitenizin ağır açılmasının önüne geçerek internet kullanıcılarının web sitenizden ayrılmasını engelliyor ve eğer gerçekten internet kullanıcısının istediği hizmet, ürün veya bilgi sizdeyse size artı katarak sitenizden ayrılmaktadır.

AMP kodlaması web sitenizin mobil versiyonuna genel olarak uygulanabilirliği dışında seçtiğiniz web sayfalarına da tek tek uygulanabilmektedir.

Bir web sitesine erişim sağlamak adına Google’da arama yaptığınızda karşınıza çıkan arama sonuçlarındaki web sitelerden herhangi biri AMP teknolojisine sahip ise başlığının hemen altında şimşek ibaresi bulunuyor olup görsel aramalarda da görselin hemen altında bu ibareyle karşılaşabiliyorsunuz. Aslında Google’ın geniş bir kapsam da desteğinin olduğunu belirtebiliriz.  Tüm dünya da tercih edilen ve bir çok kolaylıklarıyla beraber gelen WordPress altyapısında da eklenti olarak edinilebilmektedir.

Diperweb olarak kullanıcı arayüz kolaylığı ve bir çok entegrasyonu sayesinde tercih etmekteyiz.

Related Posts
Sohbet Başlat!
Size hemen yardımcı olabiliriz?
Merhaba
İşletmenizi veya markanızı hemen dijitalleştirelim!