İstanbul/Türkiye
0850 307 7587
Bizi Takip Edin

Ahrefs Nedir?

Ahrefs Nedir?

Ahrefs Nedir?

Web sitenizi geliştirirken önem verilmesi gereken kavramlardan biri olan ve sitenizin ziyaret edilmesinde önemli rol oynayan ve organik olarak sıralama almanızı sağlayan SEO kavramına yardımcı olacak araçlardan biri olan Ahrefs nedir?

Ahrefs ile birlikte web sitenizdeki SEO karakterlerini etkileyen kriterleri ve web sitenizle alakalı SEO ihtiyaçlarınızın tümünü karşılamaktadır. Web sitenizin site dışı linklemesi, alınan backlinkleri ve SEO ile alakalı yapılan tüm çalışmalarınız için SEO analiz aracıdır.

SEO Yardımcı Analiz Aracı Ahrefs Nedir?

2011 yıllarında kurulan Ahrefs ilk olarak backlink analizi için ortaya çıksa da daha sonrasında içerik pazarlama analizi, hesap denetimleri ve linkleme incelemeleri gibi belirli kriterler de raporlama sunmaya başladı. Semrush ve Moz gibi geniş kapsamlı ve popüler olan özelliklere sahiptir ve tabii diğer rakipleri gibi belirli paketlerde ve ücretli sunmasıdır.

Ahrefs Nedir Ahrefs Özellikleri DiperwebAhrefs Özellikleri

Ahrefs tarafından sunulan yönetim panelinde internet sitenizi ekleyerek düzenli bir şekilde takibini gerçekleştirerek yeni anahtar kelimeleri, mentionları ve kayıp backlinkleri günlük, haftalık ve aylık olarak bildirimler ile takip edebilirsiniz.

  • Site Explorer: Overview, backlinks, referring domains, anchors, top referring content, referring IP’s, organic keywords, top pages, pages ve outgoing links benzeri bir çok menü ile birlikte edinen ve kullananlara geniş kullanım deneyimi sunmakta olan Ahrefs Site Explorer menüsü özelliği ile özetle web sitenizin backlink profilini ve rakiplerinizin web sitelerini analiz edilmesine olanak sağlamaktadır. En uygun anahtar kelimeleri de keşfetmenize olanak sağlayan araç, sıralama edilen anahtar kelimeleri analiz ederek indekslemenizi göstermektedir.
  • Content Explorer: Geliştirdiğiniz veya çalışmasını yaptığınız anahtar kelime veya konuların sosyal medyada en çok bahsedilen paylaşımları bulmanıza yardımcı olmaktadır.
  • Keyword Explorer: Web sitenizde bulundurmanızın yararı olabilecek anahtar kelimeleri analizini gerçekleştirerek fikir ve trafik sağlayacak tahminler almanızı sağlamaktadır. İnternet siteniz için kullanmayı düşündüğünüz anahtar kelimelerin yükselme ve sıralama alma olasılıklarıyla beraber hedef bir anahtar kelime seçmenize yardımcı olmaktadır.

Bunların dışında bir çok özelliğe sahip olan Ahrefs ile birlikte SEO konusunda uzmanlaşma yolunda ilerler iken bu aracı kullanabilir veya web sitenizin yükselmesini sağlamak istiyorsanız bu aracı etkili bir şekilde kullanabilirsiniz. Diperweb olarak bizler bir çok araç kullanarak web sitenizin analizini gerçekleştirdikten sonra yapılması gereken bütün koşulları yerine getirerek Google ve diğer arama motorları ve kullanıcılar için kaliteli ve etkili bir şekilde hazırlıyoruz.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Sohbet Başlat!
Size hemen yardımcı olabiliriz?
Merhaba
İşletmenizi veya markanızı hemen dijitalleştirelim!