İstanbul/Türkiye
0850 307 7587
Bizi Takip Edin

4 Yöntem İle E-Ticaret Satışlarınızı Arttırın!

4 Yöntem İle E-Ticaret Satışlarınızı Arttırın!

4 Yöntem İle E-Ticaret Satışlarınızı Arttırın

Günümüzde bir çok işletme artık internet üzerinden satış yapmaya yönelmiş durumda. Çünkü böylelikle hedefledikleri bir kitleye ve satış rakamlarına ulaşmaları biraz daha hızlanmış durumda diyebiliriz. Bu hızlanma ile birlikte bir çok insan hizmetlerini ve ürünlerini bir an önce internet dünyasına taşımaya çalışmakta fakat bir web sitesi kurup satışların olması veya hizmetlerini edinmelerini beklemek balık olmadığını bildiğiniz bir göle olta atmak gibi diyebiliriz. Belki gelir de balık tutarım 🙂

4 Yöntem İle E-Ticaret Satışlarınızı Arttırın DiperwebE-Ticaret Satışlarınızı Arttırın

E-Ticaret web sitenizi ister Diperweb ister başka bir firma ve ajans ile kurun fakat işletmenizi tanıtmadığınız veya duyurmadığınız sürece istenen kitleye veya başlangıç için erişebileceğiniz küçük kitleye ulaşmanız mümkün olmayacaktır. Peki istenen kitleye ulaşmak için neler yapılmalı? Gelin bakalım.

  • Sosyal Medya: Instagram, facebook, linkedin gibi platformlarda işletmeniz veya markanız için sayfa oluşturmalısınız. Evet ilk başta SIFIR takipçili durumda olacaksınız. Fakat instagram sayfanızda yapacağınız düzenlemeler var ise kurumsal logonuzu eklemeniz ve öne çıkarılan hikayeleri de kurumsal renginizin bulunduğu ikonlar gibi düzenlemeler ile ilk adımı atmış olacaksınız. Canva denilen ve bir çok kişi tarafından kullanılan ve gerçekten sosyal medya da hayat kurtaran bu görüntü düzenleme web sitesi ile başarılı gönderi ve hikayeler düzenlemeye başlamanız ile birlikte farkedilir duruma gelebilirsiniz. Canva hakkında kısa ve öz bir bilgiye şuradan ulaşabilirsiniz.
  • Dijital Pazarlama: Aslında sunduğunuz bir çok ürün ve hizmeti bir çok kere yakınımız veya iletişime geçtiğimizde “Ne İş Yapıyorsun?” sorusuna yanıt verdiğimizde eğer markamızdan ve işimizden bahsediyorsak geleneksel pazarlama kavramını kullanmış oluyoruz. Dijital Pazarlama genel bir kavram olduğundan dolayı içerisinde Google ve sosyal medyanında olduğunu söyleyebiliriz. Yukarıda bahsettiğimiz  sosyal medya maddesinde oluşturduğunuz gönderi veya hikayelerinize ücretli reklam oluşturarak tanıtımınızı genişletebilirsiniz. Tabii sosyal medya reklamcılığı ile ilgili bir eğitim veya bir uzmana danışarak hareket etmenizde yarar olduğunu belirtelim. Search Engine Marketing (Arama Motoru Pazarlaması) ile ise işletmenize veya markanıza uygun anahtar kelimeye reklam verebilir ve böylelikle arama sonuçlarından potansiyel kullanıcılarınıza veya müşterilerinize ulaşabilirsiniz. Tabi bu konuda da bir eğitim almanız gerekli veya bir bilgi sahibi, uzman ile çalışabilirsiniz.
  • SEO: Web sitenizin temel taşlarından diyebileceğimiz SEO kavramı ile birlikte organik olarak hedeflenen anahtar kelime de yükselme veya index almanız durumunda internet kullanıcılarına ulaşabileceğiniz bir yöntemdir. İnternet kullanıcılarının bir kısmı reklam verilen anahtar kelime de reklam yerine birinci, ikinci ve üçüncü web sitelerine ziyaret ederek elde etmek istediklerine ulaştıklarında diğer sıralamalara bakmayabilmektedir. Fakat istediklerini bulamadıkları durumunda 5. sayfaya kadar bile giden internet kullanıcıları mevcuttur 🙂 SEO konusuna şuradan erişebilir, eğitim alabilir veya bununla ilgili bir uzmandan hizmet alabilirsiniz.
  • E-Posta Pazarlama: Yapılan test veya araştırmalar gösteriyor ki internet kullanıcılarına gönderilen e-postalar üzerinden en çok dönüş alınmakta. Tabii bundan önce internet kullanıcısını KVKK hükmünü ihlal etmemek için bülteninize abone olmasını sağlayabilirsiniz. Bülten’e abone olduktan sonra sizlerin oluşturacağı kampanyalar ve indirimler hakkında e-posta göndermeniz durumunda sizden alışveriş yapma potansiyeli artmış olacaktır.

Yukarıda bahsettiğimiz yöntemleri e-ticaret veya web sitenizin edinmesi durumunda markanızın veya işletmenizin fark edilirliği artacaktır. Bu farkındalık yavaş veya hızlı bir gelişim olabilir ama unutulmaması gereken asıl faktör ise pes etmemektir. İşletmeniz veya markanız için dayanabilme gücünüzün dayanabildiği kadar pes etmeden yukarıdaki kavramlara bütçe ayırarak istenen satışlara veya internet kullanıcılarına ulaşabilirsiniz.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Sohbet Başlat!
Size hemen yardımcı olabiliriz?
Merhaba
İşletmenizi veya markanızı hemen dijitalleştirelim!